Štvrtok, 24. september, 2020 | Meniny má Ľuboš, ĽuborKrížovkyKrížovky

Duslo odštartovalo nový rok úspešne (+FOTO)

Po viac ako mesačnej prestávke v medzinárodnej hádzanárskej WHIL sa stretli v majstrovskom dueli susedia v tabuľke. Po zlepšenom výkone v II. polčase Duslo doma naplno zabodovalo.

Karin Bujnochová bola s 8 gólmi najlepšou strelkyňou Dusla v prvom tohtoročnom zápase WHIL.Karin Bujnochová bola s 8 gólmi najlepšou strelkyňou Dusla v prvom tohtoročnom zápase WHIL. (Zdroj: Milan Pospiš)

Slovan Duslo Šaľa - HC Zlín 33:26 (15:14)
Hostky, ktoré sa už môžu v tomto ročníku WHIL pochváliť aj skalpom Trenčína, Partizánskeho a bratislavského ŠKP, tentoraz narazili na kvalitnejší slovenský kaliber. Zástupca Moravy v drese s piatimi reprezentantkami Česka išiel do vedenia práve po presnom zásahu jednej z nich Hradilovej, ale domáci kolektív obratom vyrovnal. Až do 8. min. sa družstvá striedali v tesnom vedení, ale od stavu 4:4 utiekli zverenkyne trénera Lukačína po góloch strelecky disponovanej slovenskej reprezentantky Bujnochovej a Tulipánovej, ktorá bola neomylná zo značky pokutového hodu, na rozdiel troch gólov (7:4). Keď sa k nim strelecky pridali aj reprezentačné kolegyne Klučková s Veselkovou, viedlo Duslo v 17. min. už rozdielom piatich gólov - 10:5. Niekoľko chýb v domácej rozohrávke a streľbu z nepripravených pozícii hostky trestali gólovými projektilmi najmä z ruky Hradilovej a iba 19-ročnej vysokej spojky Andrýskovej, keď v 22. min. dokonca vyrovnali na 10:10. A to napriek tomu, že ďalšia reprezentantka Sobiesska sa pri zvýšenej pozornosti domácej defenzívy v I. polčase strelecky nepresadzovala. Nakoniec podľa priebehu prvého polčasu odchádzal do kabín spokojnejší slovenský tréner hostiek Sabadka, pretože Zlín prehrával po prvom dejstve iba o gól aj vďaka výbornej Benediktovej v bránke.
Po obrátke však domáci kolektív spresnil hru, predviedol viacero pekných kombinačných akcií, zakončených úspešnou streľbou ďalších šalianskych hráčok (Pócsiková, Blehová), a tak skóre v prospech Dusla začalo opäť narastať (38. min. 20:14, v 45. min. dokonca 23:16). Hosťujúci kolektív, ktorý má za cieľ opäť sa prebojovať do českého play-off, občas náskok favorita mierne znížil (52. min. 28:23), keď prikrášlila gólmi výsledok aj šiesta najlepšia strelkyňa ligy Sobiesska. Po ďalších presných zásahoch „omladiny“ (Perczeová, Tisajová) však Duslo nakoniec dotiahlo duel, ktorý sa divákom páčil, do zaslúženého víťazstva a plný bodový zápis ich opäť posunul v tabuľke WHIL pevnejšie do najlepšej pätice.

Rozhodovali Brunovský – Čanda, pok. hody: 5/5 – 4/2, vylúčené: 2 – 5, 550 divákov.
DUSLO: Haládiková, Krebs, Ladicsová – Bujnochová 8, Trochtová 1, Klučková 4, Königová, Pócsiková 2, Rácková 1, Tulipánová 7/5, Perczeová 3, Tisajová 2, Veselková 3, Blehová 2, I. Bahýlová.
HC: Andrýsková 7, Hradilová 7/2, Očadlíková 4, Sobiesska 3, atď

Michal Lukačín, tréner: „Myslím si, že to bol po dlhšej zápasovej prestávke celkom zaujímavý súboj, v ktorom na oboch stranách dostali dosť príležitostí aj mladé talenty. Hostky potvrdili, že patria do lepšej tabuľkovej spoločnosti. Som spokojný s dvojbodovým ziskom a výkonom mojich dievčat až na drobné časové herné výpadky, ktorých sa chceme v budúcnosti vyvarovať.“