Streda, 23. september, 2020 | Meniny má ZdenkaKrížovkyKrížovky

Basketbalistky Nitry mali Šamorín na lopate (+FOTO)

V prvom novoročnom zápase nováčik siahal na prekvapujúce víťazstvo.

Basketbalisti Nitry podľahli favorizovanému Šamorínu až po predĺžení. S loptou V. Fehérová, vpravo R. Theiner.Basketbalisti Nitry podľahli favorizovanému Šamorínu až po predĺžení. S loptou V. Fehérová, vpravo R. Theiner. (Zdroj: Ladislav Odráška)

BKM Junior UKF Nitra - ŠKB Šamorín 70:79 pp (24:23, 27:22, 10:17, 8:7 - 1:10). Prvé dve štvrtiny duelu boli vyrovnané, mierne navrch mali domáce basketbalistky, ktoré nastúpili bez zranenej Lindy Dubeňovej a chorej Svetlíkovej. V prvom polčase dominovali ofenzívy, tímy sa rozstrieľali, výsledkom bolo vysoké polčasové skóre 51:45. Prvú štvrtinu zakončila dvojkou Fehérová. Skúsenejšie Šamorínčanky postupne otočili, problémy im začala robiť vysunutá obrana BKM. Domácim sa darila streľba spoza oblúka, vďaka trojkám Martiškovej a Kováčikovej sa dostali opäť do vedenia a polčas vyhrali o päť bodov. Po zmene strán si udržiavali tesné vedenia, hostky však zlepšili obranu a v polovici štvrtiny bolo vyrovnané 54:54. Navyše, vyfaulovala sa dovtedy výborná Laura Dubeňová. Do poslednej štvrtiny vstúpili lepšie Šamorínčanky, po dvoch trojkách viedli 68:63. Štyri minúty pred koncom dala dva koše po sebe Fehérová a rozdiel bol iba dvojbodový. To už hral Šamorín bez vyfaulovanej Vyňuchalovej. Sedemdesiat sekúnd pred klaksónom vyrovnala Martišková. Sekundu pred koncom mohla rozhodnúť Ondušková, zblízka však minula. Išlo sa do predĺženia, kde oslabené Nitrianky nedokázali vzdorovať. ŠBK rozhodol dvomi trojkami.

R Bara, Matejčík a Hudec, TH: 24/15 - 23/18, fauly: 20 - 21, 5 OCH: 25. La. Dubeňová, 38. Kováčiková - 35. Vyňuchalová, 100 divákov.
BKM: Kováčiková 16, Fehérová 15, La. Dubeňová 13, Škublová 10, Martišková 8 (Sailerová 6, Ondušková 2).
ŠBK: Slezáriková 22, Vyňuchalová 18. Hašková 12, Theiner 10, Nagyová 10 (Lelkes 4, Óváriová 3).

Ostatné výsledky: Ružomberok - Poprad 78:46, Piešťany - B. Bystrica 80:30, Slovan a Good Angels mali voľno.

Vo futbalovej FC Nitra zmena podnikateľskej stratégie

Minoritnou vlastníčkou klubu sa stala Erika Karová z Banskej Bystrice.

Vlastníčka klubu Erika Karová prvý raz na snímke s hráčmi „A“ mužstva FC Nitra. V reštaurácii Tenis v športovej aréne mesta Zvolen po zápase Slovenského pohára MFK Zvolen – FC Nitra 0:5. Písal sa 16. september 2020.