Pondelok, 23. júl, 2018 | Meniny má Oľga

Basketbalistky prehrali s Piešťanmi, naznačili však progres

V prvom meraní síl prehrali Nitrianky s Čajkami takmer o 70 bodov, v odvete už len o 20.

Mladé dievčatá z BKM sa silného súpera nezľakli. (Zdroj: Miroslav Slávik)

BKM Junior UKF Nitra – Piešťanské Čajky 49:69 (10:19, 13:22, 10:15, 16:13). Mladé nitrianske družstvo vstúpilo do čerstvému víťazovi Slovenského pohára aktívnejšie, po štyroch minútach viedlo 8:2. Tréner Čajok reagoval oddychovým časom. Piešťany zlepšili obranu, do konca štvrtiny povolili Nitre už iba jeden kôš a výsledok otáčali vo svoj prospech. Dominovali najmä pod košom, kde získavali doskočené lopty. Nitrianky často chybovali, čo súper trestal rýchlymi protiútokmi. V závere prvého polčasu sa BKM opäť strelecky trápil, za šesť a pol minúty dal iba dva body. Po obrátke nastalo v domácom kolektíve zlepšenie, s favoritom stretnutie držal krok. Poslednú štvrtinu dokonca vyhral o tri body.

R Pipíška, Bartoš, Fontányi, TH: 8/7 – 16/13, fauly: 17 – 16, trojky 4 – 6.

BKM: La. Dubeňová 17, Kováčiková 13, Fehérová 8, Martišková 6, Škublová 5 (Svetlíková, Ivanická, Li. Dubeňová, Sailerová).

Piešťanské Čajky (najviac bodov): Oliverová 17, Slamová 14, Mikulášiková a Oroszová po 9.

Peter Kováčik, tréner Nitry: „Proti silným Piešťanom sme odohrali veľmi dobrý zápas. Myslím, si, že je dôležité, že sme zachytili prvú štvrtinu, začali sme nebojácne a škoda niektorých fáz, kedy nám súper odišiel na väčší rozdiel. Za druhý polčas sa nemusíme hanbiť. Som veľmi rád, že tieto mladé dievčatá podali nebojácny výkon, lebo Piešťany majú svoju kvalitu.“

Martin Pospíšil, tréner Piešťan: „Myslím si, že čo sa týka nášho výkonu, nie je toho veľa čo hodnotiť. Momentálne je dobré hodnotiť výkon súpera, ktorý bol dostatočne húževnatý a agresívny a kládol nám veľmi dobrý a pekný odpor. Družstvo súpera urobili určitý posun, ale treba povedať, že po tej sobote a nedeli, keď sme vyhrali Slovenský pohár, je únava citeľná. My sme zvládli svoju úlohu, aj keď to bola úloha, ktorú sme zvládnuť mali.“

Výsuvný stĺpik v parku sa zdvihol, keď nad ním prechádzalo auto

Stĺp je poškodený, no funguje. Auto je nepojazdné.

Modernizujú centrálne zásobovanie teplom a teplou vodou

Výmenná stanica tepla umožní spoločenstvám vlastníkov bytov, aby si sami regulovali centrálne vykurovanie a spotrebu teplej vody.

Vestenický je šťastný, že je v Nitre. Na ligu sa naladil gólom (+VIDEO)

Dres Nitry obliekol v príprave znovu po troch týždňoch a hneď prispel jedným zásahom k výhre nad maďarským Dorogom.