Piatok, 21. júl, 2017 | Meniny má Daniel

Tesná prehra basketbalistiek Nitry

Bojovný výkon mladého nitrianskeho celku pochválil aj tréner súpera.

Viktória Fehérová bola s 24 bodmi najlepšou strelkyňou zápasu.(Zdroj: Ladislav Odráška)

EXTRALIGA ŽENY

BKM Junior UKF Nitra – ŠKP 08 Banská Bystrica 58:64 (20:20, 8:12, 9:15, 21:17). Skóre otvorila po dvoch minútach Fehérová, ktorá zaznamenala prvých osem bodov svojho družstva. Nepríjemnosťou pre Nitru boli tri rýchle fauly Laury Dubeňovej v priebehu 30 sekúnd. Ani jeden z celkov sa nedostal do výraznejšieho vedenia. Mierne navrch mali Nitrianky, pumám patril záver prvej štvrtiny. Druhá perióda bola strelecky chudobná, domáce to skúšali vysokým napádaním. V úvode druhého polčasu Nitrianky vyrovnali, ale vyfaulovala sa Laura Dubeňová. Bystričanky dali svoje prvé body v druhom dejstve až po štyroch minútach. BKM sa prestala dariť streľba, za posledných päť minút tretej štvrtiny dali iba jeden kôš. V poslednej časti Junior začal mazať náskok súpera, ktorým však vychádzala streľba spoza oblúka. Viedli už o 13 bodov (55:42), Nitra znížila na 55:50. Hostky držala nad vodou skvelá Matejčíková, ktorá v poslednej časti dala 11 bodov (tri trojky). V závere 70 sekúnd pred koncom vykresala iskierku nádeje Sailerová (58:62), ale to bolo zo strany BKM všetko.

R Margala, Gálová a Hudec, TH: 19/13 - 23/15, fauly: 22 - 18, trojky: 5 – 9, 100 divákov.
BKM: Fehérová 24, Kováčiková 14, Martišková 6, Migová 4, La. Dubeňová (Sailerová 8, Li. Dubeňová 2, Svetlíková, Ivanická).
B. Bystrica (najviac bodov): Matejčíková 21, Striešová 11, Jelenčíková 7, Ozdincová 7, Števulová 7.

HLASY TRÉNEROV (zdroj: BKM)

Peter Kováčik, tréner Nitry: „Odohrali sme dobrý zápas. Počas celého priebehu bol zápas vyrovnaný, menšie problémy sme mali hlavne v tretej štvrtine, kde nám súper odišiel na viac ako desať bodov. Štvrtá štvrtina bola v našej réžií, vyvíjali sme veľký tlak na súpera, aj sme skórovali, len škoda, že sme nepremenili vyložené situácie a strelecké pozície, ktoré sme si vypracovali. Náš výkon bol bojovný, bránili sme veľmi agresívne a do budúcna to je veľmi dobré.“

Miroslav Michálik, tréner B. Bystrice: „Som rád, že sme potvrdili výkon s Ružomberkom, v ktorom nastúpilo sedem hráčok. Dnes tá zostava bola lepšia, ale som rád, že sa to potvrdilo. Ukázali sme, že kvalita bola na našej strane, pripravili sme sa na niektoré veci Nitry a vedeli sme, čím nás môžu prekvapiť. V konečnom dôsledku nás skoro prekvapili zónovou obranou a zónovým presingom. Myslím si, že sa prejavili väčšie skúsenosti na našej strane, asi prvýkrát v živote som povedal túto vetu, že sme skúsenejšie družstvo ako náš súper, pretože doteraz to bolo naopak. Myslím si, že to bol výborný zápas aj pre družstvo Nitry, pretože takýmito zápasmi môžu len rásť. Som rád, že to skončilo v náš prospech, ale potešil ma aj výkon Nitry, ktorá hrala fakt dobre.“

Najbližšie nastúpia Nitrianky už v utorok 31. 1. o 19.00 h doma proti Slovanu Bratislava.