Nedeľa, 24. september, 2017 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Domáca radosť basketbalistiek Nitry

Mladý tím nováčika vyhral štvrtýkrát v extraligovej sezóne. O dve výhry však v tabuľke prišiel po odstúpení Cassovie.

Nitrianky sa po zápase tešili z výhry spolu so svojimi fanúšikmi.(Zdroj: Miroslav Slávik)

BKM Junior UKF Nitra - Slovan Bratislava 60:50 (8:10, 21:16, 15:12, 16:12)
Stretnutie posledných dvoch tímov tabuľky začali lepšie slovanistky, v úvode viedli 8:2. Domáci celok však stihol do konca prvej štvrtiny znížiť. Preťahovaná pokračovala aj naďalej, BKM prvýkrát viedol v 15. minúte (14:13). V závere polčasu svoj náskok zvýšil na päť bodov, Talajkovej šestky znamenali polčasový stav 29:26. Slovan nezachytil úvod druhého polčasu, mladý domáci kolektív sa dostal do deväťbodového vedenia. Súper však využil nedôslednosti v obrane Junioru a v 27. min. bol stav 36:33. V závere štvrtiny dala tri body Martišková (44:38). Dráma pokračovala aj v poslednej časti, päť bodov v prvej minúte znamenalo vedenie Nitry o 11 bodov. Slovan bojoval o dobrý výsledok, tri minúty pred koncom znížil na 51:48, ale to bolo z jeho strany všetko. Hostky odišli kondične, agresívna hra UKF slávila úspech, v posledných dvoch minútach nedovolili súperkám skórovať.

R Bara, Matejčík a Kurpaš, TH: 14/12 - 23/15, fauly: 21 - 21, trojky: 4 - 7, 5 OCH: Migová (Nitra).
BKM: Fehérová 15, Kováčiková 14, Martišková 9, La. Dubeňová 4, Migová 4 (Li. Dubeňová 7, Svetlíková 5, Ivanická 2).
Slovan (najviac bodov): Vargová 15 (3 tr.), Turzáková 12, Talajková 11.

Cassovia Košice odstúpila zo súťaže.
Po víkende sa súťaž rozdelí na dve skupiny (1-4, 5-8). Prvé kolo nadstavby bude 11. 2.

HLASY TRÉNEROV (zdroj: BKM)

Peter Kováčik, Nitra: „Zápas bol viac ako polovicu vyrovnaný, v niektorých fázach sme odišli na viac ako jedenásť bodov, ale nedôslednou obranou sme tento náskok stratili. To isté aj v posledných piatich minútach zápasu, sme mali veľké rezervy v premieňaní čistých podkošových šancí. Posledné dve minúty boli rozhodujúce v tom, že tam sme zahrali veci, ktoré vieme. Myslím si, že z môjho pohľadu to bol výkon z celej sezóny najhorší a máme veľa roboty na to, aby sme ho zlepšovali.“

Danilo Rakočevič, Slovan: „Konečne po dvoch mesiacoch, kde sme boli bez srdca a energie, sme zahrali zápas, v ktorom sme chceli vyhrať, aj keď sme možno neboli favoriti. Máme nejaké súkromné problémy, ale je dobré, že sme sa snažili, že existujeme a určite sa budeme snažiť aj v nadstavbe. Nitra vyhrala svojou agresivitou, trápili nás dostatočne, ale to je ich hra. My sme nevydržali trochu aj kondične a máme takisto neskúsené hráčky. Rozhodcovia pískali veľmi dobre tri štvrtiny, všetci traja sú dobrí rozhodcovia, ale poslednú štvrtinu boli veľmi sporné situácie, keď sa rozhodovalo päť-šesť minút pred koncom. Myslím si, že by nás mohli trošku rešpektovať, aj my sa snažíme hrať extraligu, aj keď možno nemáme na to podmienky.“

1. Firma chce zameniť pozemky a zastavať zelené parkovisko na nábreží Foto 4 018