Takto pred rokom vyhrala Nitra prvý titul na majstrovstvách veteránov, ktoré sa hrali v Banskej Bystrici a vtedy si šéfovia klubu želali, aby ich s najcennejšou trofejou napodobnili aj hráči prvého mužstva. Stalo sa! A história sa môže zopakovať.
Šampionát veteránov sa hral tentoraz v Liptovskom Mikuláši a so zlatými medailami sa vracala domov opäť nitrianska výprava. „Ťažko porovnávať, ktorý veteránsky titul bol ťažký, na oba sme sa nadreli. Dala sa dokopy výborná partia, máme už svoj vek, každý však urobil pre úspech maximum a nakoniec to vyšlo presne tak, ako sme chceli,“ usmieva sa ťahúň nitrianskej ofenzívy Tomáš Chrenko.
„Oslavy boli striedme, sadli sme si spolu na večeru, máme si vždy čo povedať,“ komentoval generálny manažér HK Nitra víťazné vybočenie z pracovného nasadenia. „Zaťali sme sa, že ten titul musíme vyhrať už len preto, aby sa mohla zopakovať história spred roka. My sme to dokázali, teraz je rad na áčkaroch,“ poslal „generál“ jasný odkaz do majstrovskej kabíny.
Tá naberá stále na sile. Do Nitry sa zo Slovana vrátil Juraj Šiška, ešte čosi ale chýba k definitíve príchodu Ivana Švarného. Do stredajšej polnoci, kedy sa skončí prestupový termín v slovenskej Tipsport lige, už veľa času nezostáva. Reprezentačný bek má ponuku aj zo zahraničia, rozhodnutie je otázkou najbližších hodín.
Fakty z M-SR veteránov
Výsledky HK Nitra: v skupine B. Bystrica 5:1, Chrenko 2, Bajtala, Kováčik, Jacko, Košice 6:3, Solár 2, Jacko 2, Slovák, M. Štefanka, semifinále: Spišská Nová Ves 7:2, Kováčik 4, Bajtala, Jacko, Chrenko.
Finále: Nitra - L. Mikuláš 3:2 sn (0:2, 2:0, 0:0), Socha, Kováčik, nájazdy premenili Chrenko a Kováčik.
O 3. miesto: Spišská Nová Ves - B. Bystrica 4:5 sn.
O 5. miesto: Košice - Topoľčany 2:4.
HK: Petrík, Gabaš - Barto, Marinov, Socha, P. Slovák, Lörinc - Kováčik, T. Chrenko, M. Štefanka, Bajtala, Jacko, P. Konc, Solár. Tréner J. Brňo.
Najlepší brankár turnaja: Stanislav Petrík (Nitra).

