Piatok, 18. august, 2017 | Meniny má Elena, Helena

Valent si zápas užíval, ako keby bol posledný

Najlepším mužom zápasu s Liptákmi bol Tibor Kutálek, pre dcéru získal med do čaju.

Tibor Kutálek sa v nedeľu radoval z dvoch gólov. (Zdroj: SITA)

NITRA. Po reprezentačnej prestávke sa hokejisti Nitry predstavili prvýkrát domácim divákom v nedeľu proti Liptovskému Mikulášu. V zápase nenechali nič na náhodu, od úvodu boli pánmi na ľade a súpera zo severu Slovenska zdolali 5:1.

Po dlhšej pauze zavinenej zranením sa do brány v Nitra Arene postavil Michal Valent, ktorý si pripísal 26 úspešných zákrokov. „Som rád, že som sa dostal do brány a vyhrali sme. Tieto zápasy sú ťažké, Liptáci hrajú „o život“. Potrebujú každý bod na záchranu. Dali sme v prvej tretine dva góly, potom sa už hralo ľahšie. Snažil som sa užiť si zápas, ako keby bol môj posledný. Človek nevie, čo sa môže stať...“ povedal po zápase gólman HK.

Cene sa poteší dcéra

Druhý a tretí gól majstra strelil Tibor Kutálek. „Pri prvom bola výborná práca od Miša Krištofa. Brankár vyrazil jeho strelu, dorážal som do prázdnej brány. Pri druhom som si po dobrej rotácii a perfektnej práci chlapcov z lajny nabehol za hráča, Matt Cope mi to hodil žabkou,“ opísal svoje dva presné zásahy rodák zo Skalice. Zaslúžene získal ocenenie muža zápasu. „Poteší, dcéra bude mať med do čaju,“ usmieval sa 30-ročný krídelník.

V poslednej časti Nitrania poľavili z tempa a hosťom dovolili viacero dobrých príležitostí. V domácej svätyni išla Valentovi karta, prekonal ho iba necelých päť minút pred koncom J. Sukeľ a vysokému brankárovi pokazil radosť z možnosti zisku tretieho čistého konta v sezóne. „Šance hostí vyplynuli zo situácií. Keď sa vyhráva o viac gólov, koncentrácia nie je stopercentná. Je to škoda, dúfam, že si nulu ušetrím na dôležitejší zápas,“ vraví Valent, ktorý laboroval so zranením. Vedenie reagovalo príchodom Erica Hartzella. „Pred rokom prišiel Vlasto Lakosil, je dobré mať konkurenciu v bráne. Chalani podávali fantastické výkony. Brankárov je nás tu dosť, uvidíme, ako to bude. Každý z nás bude chcieť pomôcť Nitre k najlepšiemu výsledku,“ dodal rodák z Martina.

Bitku o prvé miesto prehrali

Hokejistov HK môže mrzieť najmä piatkový duel v Banskej Bystrici, vo fantastickom predstavení o prvú priečku v tabuľke boli šťastnejší barani, ktorí vyhrali po predĺžení 3:2. „Škoda toho... Musíme ísť ďalej, nejako sa nešpecifikujeme vyhrať základnú časť, aj keď by sme chceli. Nemáme to vo svojich rukách, skúsime povyhrávať, čo sa dá, a čakať, či Bystrica zakopne. Výkon u nich bol výborný, od toho sa musíme odraziť,“ dodal na záver optimisticky naladený Kutálek.