Utorok, 22. august, 2017 | Meniny má Tichomír

Nitra priviezla bod, Paukner a spol. pri chuti

II. LIGA: V nedeľu sa odohrala väčšina zápasov predposledného kola základnej časti druhej ligy západ. Sereď má ešte šancu stať sa víťazom západnej skupiny.

Futbalisti Serede sa tešili z tretej jarnej výhry.(Zdroj: Štefan Hubinák)

Nové Mesto - FC Nitra 0:0

Na Považí sa bojovalo o každý meter trávnika, domácich by v hre o prvú šestku udržalo iba víťazstvo. Začalo sa opatrne, ale s pribúdajúcim časom sa začali odvážnejšie tlačiť dopredu Novomešťania. V 11. min. si Niba spracoval zle loptu, do 16-tky sa rútil L. Šebek, nitriansky stopér však sklzom na roh napravil svoje zaváhanie. Keď sa napĺňala polhodina hry, zahrával M. Šebek zo 17 m priamy kop, loptu ale poslal vysoko nad bránu. Rovnako skončilo aj Nibove zakončenie po odvážnom sóle a bodku za prvým dejstvom urobili dva skvelé zákroky brankára hostí Hrošša pri šanciach Vlada a Šupku. Do druhého polčasu vstúpila lepšie Nitra, ale šancu striedajúceho Steinhübela vytesnil domáci brankár Belic na roh a hlavičku Abraháma v 51. min. zastavila pravá žrď. Hra sa potom opäť vyrovnala, chlieb sa mohol lámať v závere, Valenta však pri úniku z polovice ihriska tesne minul bránu, rovnako ako hlavou na druhej strane Rapavý.

Pred 439 divákmi rozhodoval Očenáš, ŽK: Richtárek, M. Šebek - Križan, Kotrík.
FC: Hroššo - Ďurek, Križan, Niba, Chovanec - Valenta (80. Lupčo), Kotrík, Šimončič, Abrahám (67. Kuník) - Balaj, Lola (46. Steinhübel).

Ivan Galád, tréner: „Chceli sme vyhrať, cieľ sa nám splniť nepodarilo aj preto, že sme nevyužili príležitosti, ktoré sme mali. Sú aj také zápasy, aj tak som ale očakával väčšiu túžbu po víťazstve, k čomu musíme hráčov stále nabádať a vychovávať.“

POSTAVA ZÁPASU: Momentov, ktoré mohli zlomiť zápas, bolo viac. Vo vážnejšej akcii bol prvýkrát od príchodu do Nitry brankár Lukáš Hroššo, dvoma zákrokmi na začiatku druhého polčasu podržal mužstvo. Nové Mesto nad Váhom bývalo strašiakom Nitry, bod sa počíta. ŠTEVO KORMAN

Slovan B - Sereď 0:4 (0:2)

Domáci nastúpili s tromi hráčmi, ktorí boli na lavičke náhradníkov v sobotu proti ViOnu. Cleber sa zranil pri rozcvičke, takže nenastúpil do zápasu. Sereď spustila od úvodu hotový uragán. V 5. min fauloval Mašulovič Lauru a pokutový kop premenil Mečiar. V 12. min. po peknom vysunutí Ventúru premenil nájazd Paukner. V 18. min. Morong strieľal vedľa brány, vzápätí Greif chytil jeho hlavičku po centri Mikiniča. O päť minút vyrazil Pinteho strelu Šálka na roh. Na opačnej strane chytil hlavičku Kmeťa brankár belasých. V 26. min. si so strelou Mašuloviča poradil Šálka. Päť minút pred polčasovým hvizdom strieľal Lády vedľa žrde. V druhom polčase Paukner hlavičkoval presne po centri Loduhu - 0:3. V 59. min. nebezpečná Morongova strela minula pravú žrď. Po hodine hry vychytal Mikiniča gólman domácich. O päť minút Šálka vyrazil strelu Hrnčára na roh. V 83. min. Morong pekne vysunul Jankta, ktorý išiel sám na brankára. Obišiel ho a pečatil výsledok. Záver priniesol dve strely slovanistov, Pinte a Rigo netrafili priestor troch žrdí. V zápase mali prevahu Seredčania, hralo sa na jednu bránu. Viac ako polovica divákov bolo zo Serede.

Góly: 6. Mečiar (11 m), 12. a 50. Paukner, 83. Jankto.
R Kmec, ŽK: Greif, Molnár, Šefčík, Pinte - Mikinič, Krč, Ventúra, Djiby Ba, 164 divákov.
ŠKF: Šálka - Loduha, Kmeť, Djiby Ba, Mečiar - Krč (69. Dubeň), Ventúra, Mikinič (80. Jankto) - Laura (74. Baša), Paukner, Morong.

Marián Süttö, tréner: „Od začiatku zápasu sme herne dominovali. Do polčasu sme rozhodli o tom, že zoberieme tri body. Sme radi, že sme potvrdili úlohu favorita. Všetci hráči zvládli svoje úlohy, tešíme sa zo zaslúženého víťazstva.“ DUŠAN ŠVEHLA

Šamorín - Svätý Jur 4:0 (1:0)

Slabšie tempo z úvodu pretrhol až individuálnou akciou po polhodine hry Lucas Henrique, ktorý prešiel cez troch obrancov a z 20 metrov umiestnil strelou po zemi loptu k pravej tyči súperovho brankára. V 60. minúte vyslal Marlon Lucas Henriqueho do krídelného úniku a ten po sóle od poliacej čiary pridal svoj druh gól v zápase. V 65. minúte Peterson obišiel dvoch obrancov, vyslal po krídle Pančíka, no jeho strieľanú prihrávku viacero dobiehajúcich Šamorínčanov minulo o centimetre. V 73. minúte zvýšil Mezovský vedenie ŠTK na tri góly. O tri minúty neskôr si Peterson vypýtal faul tesne za hranicou šestnástky a následný priamy kop sám premenil.

Góly: 29. a 60. Lucas Henrique, 73. Mezovský, 76. Peterson.
R Perašín, ŽK: Marič-Bjekič - Mihálik, 280 divákov.
ŠTK: Hajdúch - Marić-Bjekić (46. Ozogány), Horváth, Pončák, Alan Fialho - Králik - Pančík, Marlon Freitas, Lucas Henrique (70. Mezovský) , Záhumenský (46.Leonel) - Peterson.

Mika Lönnström, tréner: „Nečakali sme jednoduchý zápas, čo potvrdila aj prvá polhodina zápasu. Výbornými individuálnymi akciami sme si vypracovali náskok. V polčase sme sa snažili dať tímu ďalší impulz, čo sa nám podarilo a zápas sme definitívne zlomili. Víťazstvo i spôsob výhry nás môže nakopnúť k ďalším zápasom.“ (ŠTK)

Ostatné výsledky 21. kola

Trnava B - FK Pohronie 0:3 (0:1), 36. Frimmel (11 m), 82. J. Sekereš, 85. J. Nosko. B. Bystrica - Skalica 2:1 (0:0), 72. a 90. Vila - 50. Pankaričan. Martin - Žilina B 0:6 (0:2), 18. a 77. Vallo, 39. Mbah, 67. Jánošík, 70. Hancko, 86. Herrera.

9. B. Bystrica 21 3 5 13 19:42 14 (-19)
10. Slovan jun. 21 3 5 13 19:46 14 (-19)
11. Martin 21 2 6 13 22:55 12 (-21)
12. Svätý Jur 21 3 2 16 17:50 11 (-19)

Program 22. kola: 26. 3. o 15.30 h FC Nitra - Trnava B (Michlian), Sereď - Martin (Marsal), Skalica - Šamorín (Ihring), Svätý Jur - Slovan B, Žilina B - N. Mesto, FK Pohronie - B. Bystrica.