Streda, 24. október, 2018 | Meniny má Kvetoslava

Trstice zabrali o desiatich

V. LIGA JUH: Horné Saliby priviezli bod zo Zlatých Klasov. O výhre svojich tímov rozhodli dvojgóloví strelci Á. Rózsa, I. Miklóš a T. Király. Na posledné miesto klesla Jelka.

Topoľníky porazili Patu 2:1, oba góly domácich strelil Ádám Rózsa (v zelenom).(Zdroj: Zoltán Kovács)

Vydrany - Kost. Kračany 1:1 (1:0), 24. P. Ďurica (11 m) - 63. T. Habán. Domáci favorit v dueli dominoval, no pri premieňaní šancí šťastie nemal. Skóre sa otváralo z bieleho bodu, penalta sa pískala po ruke hosťujúceho hráča. Kračany odpovedali po hodine hry hlavičkou zo štandardky. ČK: 89. P. Hamar (K). R Jančovič, 350.

Topoľníky - Pata 2:1 (0:0), 60. a 67. Á. Rózsa - 79. M. Súkenník. Zápas prebiehal v réžii domáceho družstva, hostia sa k súperovej svätyni dostávali sporadicky. Dvojgólový Rózsa sa najskôr presadil z dorážky, potom pridal aj parádu ľavačkou spoza 16-tky. Patanom sa podarilo iba skorigovať výsledok na konečných 2:1. R Titurus, 200.

Jelka - Lehnice 1:1 (1:1), 8. T. Huszár - 12. J. Csölle. Po štandardke sa dostal k lopte Huszár a prestrelil všetko, čo stálo v ceste. Lehnice vyrovnali lacným gólom po rohu. Úvodných 20 minút z prvého polčasu patrilo domácim, potom boli iniciatívnejší hostia. Druhý polčas bol opatrný, väčšie šance chýbali. Tímy sa tak rozišli zmierlivo. R Kovačic, 120.

V. Blahovo - Váhovce 2:1 (1:1), 16. a 66. I. Miklóš - 40. N. Štrbac. Domácim patril úvod, vytvárali si šance a po krídelnej akcii Miklóš z 8 m trafil. Tlak V. Blahova pokračoval, zvýšiť mohol Koreckyj. Z ničoho nič prišlo kuriózne vyrovnanie. Po štandardke z 35 m lopta pred brankárom na hrboľatom teréne zmenila smer - 1:1. Húževnatý súper čakal na protútoky, ale po kikse zadných radov Váhoviec Miklóš skóroval do prázdnej brány. Šancu Štyvara reflexívne vyrazil Drobnyj a prispel tak k domácemu víťazstvu. R Strečko, 150.

Trstice - Janíky 3:1 (2:1), 7. A. Borka, 42. a 52. T. Király - 29. G. Sánka. Domáci viedli po vydarenej akcii a spätnej prihrávke Juhosa na Borku. V 28. min. K. Sárkány fauloval unikajúceho hráča, šiel pod sprchy a Janíky z trestňáku vyrovnali. Trstice postavil na nohy gól do šatne, keď trestný kop Borku brankár zázračne vyrazil, ale Király úspešne dorážal. Oslabení domáci po obrátke predviedli heroický výkon a zaslúžené víťazstvo poistil Király do rozhodenej obrany. Hostia si nevedeli vytvoriť čistú šancu. ČK: 28. K. Sárkány (T). R A. Kollár, 150.

Zlaté Klasy - H. Saliby 1:1 (0:1), 85. A. Zsigmond - 39. G. Szabó. Oba tímy hrali útočný futbal a vytvárali šance, domáci o niečo viac. Veľkú tutovku zahodil hosťujúci Czinege. V 35. min. Kuba kopal penaltu, ale brankár Csiba ju vystihol. Potom Lengyel trafil žrď z 3 m a platilo „nedáš-dostaneš“. Po rohu sa hlavou presadil Szabó - 0:1. Druhý polčas bol nervózny, lietali žlté karty. Lengyel trafil v šanci do žrde, na druhej strane rovnako pochodil Czinege. Zaslúženú remízu zariadil Zsigmond z trestného kopu z 20 m do vzdialenejšieho rohu. R Janček, 200.

Nový Život - Štvrtok n/O. 2:0 (1:0), 13. Z. Németh, 59. I. Havlík. Zápas sa musel páčiť, hostia neprišli betónovať. Na úvod mali oba tímy po jednej šanci, skóre otvoril Németh po krásnej strele. V II. polčase bola prevaha domácich väčšia, ale pridali iba jeden gól. Po centri Németha predlžil Barčák a na konci bol Havlík - 2:0. R Marinčák, 250.

Ohrady odstúpili zo súťaže.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 16 - A. Barčák (Nový Život), E. Bartal (Vydrany), 15 - E. Rojka (Šoporňa), 13 - L. Marič (N. Život), 12 - M. Filo (Váhovce), 10 - Sánka (Janíky).

ZOSTAVA KOLA: A. Izsmán (Vydrany) - L. Szabó (Trstice), P. Ďurica (Vydrany), A. Lelkes (Topoľníky), A. Handziuk (Jelka), A. Zsigmund (Zl. Klasy), G. Szabo (H. Saliby), S. Jáger (Lehnice), T. Király (Trstice), I. Miklóš (V. Blahovo), Z. Németh (Nový Život).

1. Tatra banka opäť rozdáva vreckové 22 eur k novému Detskému účtu
  2. Ako zabrániť povodniam, či suchu? Riešenie nájde Climathon
  3. Viete, kto stojí za udalosťami Novembra 89?
  1. ČSOB: Najlepšou ochranou proti hackerom sú vzdelaní klienti
  2. Viete, kto stojí za udalosťami Novembra 89?
  10. Z lesa si našla cestu do útulku, na nový domov ale stále čaká 4 126

Nádherný gól vo štvrtej lige. Kolotoč a nožničky. To musíte vidieť (VIDEO)

Futbalistom Nededu sa darí, neprehrali šesť kôl v rade. Naposledy sa tešili vo Veľkých Lovciach z výhry 3:2.