Piatok, 19. apríl, 2019 | Meniny má Jela

Futsalová remíza Nitry s Trnavou

V baráži o futsalovú extraligu sa v piatok odohralo západoslovenské derby. Nitrania trikrát viedli, spartakovci však trikrát vyrovnali.

Futsalisti MFsK mali opäť podporu nitrianskych ultra fanúšikov.Futsalisti MFsK mali opäť podporu nitrianskych ultra fanúšikov.(Zdroj: Ladislav Odráška)

MFsK Nitra - FC Spartak Trnava futsal 3:3 (2:1)
Skóre otváral po štyroch minútach A. Procháczka, ktorý sa dostal za obranu hostí a vedľa brankára mieril presne. O tri minúty zakončoval z ťažkého uhla do žrde Maršala. V desiatej minúte mali hostia na svojom konte piaty faul, každý ďalší znamenal desaťmetrový kop. Spartakovci prišli so zaujímavou taktikou, pri zisku lopty vymenil brankára Miškoviča Dzibela, vďaka čomu mali prevahu o jedného muža v poli. V polovici polčasu využili hostia jednu z početných výhod, kombináciu zakončil J. Genčúr. Na druhej strane mohol dať gól Maršala, nastrelil iba gólmana. V 15. minúte tesne minul Genčúr, skórovať sa však podarilo o pár sekúnd Maršalovi po individuálnej akcii. V 18. min. zasiahol Miškovič reflexívne pri teči Pevalu. Po zmene strán vyhlavičkoval P. Procháczka loptu smerujúcu do opustenej brány. O minútu Maršala nastrelil druhýkrát v zápase žrď. Hostia vyrovnali v 26. minúte, Koricina sa trafil špicom pod brvno. O niekoľko chvíľ prišiel brejk hostí, Németh dával do prázdnej brány, ale Maršala predviedol výborný obranný zákrok. Druhá časť bola hektická, poznačili ju fauly a vylúčenia. Navyše, Nitrania nepremenili dve desiny (Peciar a Bratský). V 34. minúte mohli hrať domáci presilovku, ale zahrali ju športovo (pozn.: viac sa dočítate v samostatnom článku). V závere sa prezentoval pekným zakončením A. Procháczka - 3:2. Hostia vsadili všetko na jednu kartu, Adámek z uhla namieril do šibenice. V záverečnej power-play mala Trnava ešte niekoľko závarov, ale vo výbornom stretnutí sa napokon zrodila remíza.

Góly: 4. a 38. A. Procháczka, 16. Maršala - 12. J. Genčúr, 26. Koricina, 39. Adámek.
MFsK: Hanakovič - Pevala, J. Kluka, Z. Kluka, Maršala, A. Procháczka, T. Kováčik, Snop, Bratský, P. Procháczka, Peciar, S. Kováčik.

Anton Suchan, tréner Nitry: „Videli sme fantastický zápas. Súperovi sme svojím spôsobom darovali bod. Nepremenili sme strašne veľa šancí, podľa mňa sme boli minimálne o triedu lepší. Ak by sme boli efektívnejší, zápas by sme oveľa skôr rozhodli. Súper sa dokázal presadiť iba v hre bez brankára, na čo sme, pravdu povediac, neboli pripravení. Ale boli sme kompletní a v spolupráci s kulisou sme predviedli fantastický výkon. Nemám čo vyčítať, dali sme tri žrde.“