Streda, 22. november, 2017 | Meniny má Cecília

Juniori Nitry nevyužili domáci mečbal

O výsledku štvrtého finále rozhodla tretia tretina, Nitrania v nej urobili dve školácke chyby, ktoré skúsení hostia potrestali.

Vo štvrtom zápase finálovej série sa na konci radovali Trenčania. V tretej tretine totiž otočili z 2:1 na 2:3. O majstrovi rozhodne piaty zápas, ktorý sa hrá v pondelok 27. marca o 17.00 h v Trenčíne.(Zdroj: Ladislav Odráška)

Hokejoví juniori MMHK Nitra boli blízko k historickému zápisu. Posledný majstrovský titul v tejto vekovej kategórii sa datuje do roku 1998.

Vo finálovej sérii s Trenčínom viedli 2:1 na zápasy a v sobotu mali v rukách mečbal. Výhodu domáceho prostredia však nevyužili, aj keď mali duel rozohraný výborne. Po dvoch tretinách viedli 2:1 a pred poslednou časťou držali všetky tromfy v rukách. Šampanské však napokon nestrieľalo, mladí vojaci stretnutie napokon otočili vo svoj prospech. „Do zápasu sme vstúpili dobre, v prvých dvoch tretinách sme boli lepším celkom. V tretej sme to nezvládli ako tím, nerobili sme veci jednoducho, práve naopak. Trenčín využil naše chyby,“ ťažko hľadal slová po zbabranom zápase gólman MMHK Frederik Foltán.

Tréner Karol Kolečáni neskrýval nespokojnosť. „Urobili sme dve veľké chyby v defenzíve. Namiesto toho, aby sme veci riešili jednoducho, sme prepadli. Súper dal z prečíslenia gól, hneď na to z podobnej situácie druhý. Po druhej tretine sme si povedali, že keď nedostaneme gól, nemôžeme prehrať a urobíme všetko pre to, aby sme hrali dobre smerom dozadu. Bohužiaľ, nestalo sa tak,“ vravel evidentne namosúrený tréner juniorov MMHK.

V stretnutí sa prejavila skúsenosť prvého mužstva po základnej časti, Trenčania majú vo svojich radoch viacerých mladíkov, pre ktorých to bolo druhé, resp. tretie finále. „Na začiatku tretej tretiny sme mali príležitosť, ak by ju Fominych premenil, zápas by sa vyvíjal inak. Pred druhým gólom sme mali vo vlastnom pásme čistý puk na hokejke. Bolo to treba riešiť jednoducho, my sme si to skomplikovali. Za stavu 2:2 treba hrať trpezlivo, čakať na príležitosť. My sme to nerobili, vybehli sme dopredu, kde sme nezmyselne prepadli. Dostali sme gól na 3:2 a už sme to neotočili,“ vravel Kolečaní.

Po treťom presnom zásahu hostí si tréner Nitranov vzal oddychový čas. „Chlapcom som povedal, že nám neostáva nič iné ako začať hrať dopredu a skúsiť vytvoriť tlak na Trenčín. Hostia rozumnou hrou ubránili výsledok. Niektorí naši hráči boli zaskočení, už sa videli ako istí majstri. V športe to tak nie je, hrá sa do poslednej minúty,“ dodal Kolečáni.

O novom majstrovi sa rozhodne v pondelok, výhodu domáceho prostredia budú mať tentoraz Trenčania. „Určite tam pôjdeme vyhrať. Chceme sa popasovať, nedáme im to zadarmo. Verím, že to zvládneme,“ zakončil odhodlaný Foltán.

Extraliga juniorov - finále

1. zápas: Trenčín - Nitra 6:2 (1:0, 3:1, 2:1). Góly: 18. Briestenský, 23. Jakubec, 25. Novák, 36. a 52. Smolka, 49. Pataky - 30. Matejov (Kollár, Rácz), 41. D. König (L. König).
2. zápas: Trenčín - Nitra 1:4 (1:2, 0:1, 0:1). Góly: 15. Smolka - 4. D. König (Klenko, L. König), 6. Rácz (Fominych, Kollár), 32. Gubo (Matejov, Ondrušek), 56. D. König (L. König, Garay).
3. zápas: Nitra - Trenčín 4:3 p (2:1, 0:1, 1:1, 1:0). Góly: 4. L. König (D. König), 13. Matejovie (Múčka, Gubo), 41. Matejovie (Šimurda, Múčka), 63. L. König (D. König, Šimurda) - 3. Božík, 28. Havrila, 45. Dúžek.
4. zápas: Nitra - Trenčín 2:3 (1:0, 1:1, 0:2). Góly: 19. Klenko (D. König, L. König), 40. Pupák - 22. Briestenský, 46. Regenda, 48. Novák. Stav série: 2:2.
MMHK: Foltán, Sklenár - Šimurda, J. Štefanka, Pupák, Matejovič, Soveľ, Matejovie, Rácz, Šturdík, Garay - Klenko, L. König, D. König, Ondrušek, E. Šramaty, Fominych, Matejov, Gubo, Múčka, Kollár, Mrázik, Bahna, Dobrotina. Tréneri K. Kolečáni, J. Brňo.

Rozhodujúci piaty zápas: 27. 3. o 17.00 h Trenčín - Nitra.

Pohľad do histórie

Hokejoví juniori Nitry sa tešili z titulu v sezóne 1996/97 (čiže presne pred 20 rokmi) a aj v nasledujúcom ročníku, vždy pod vedením trénera Djulneara Salijiho.

MHC Plastika Nitra, majstri Slovenska v sezóne 1996/97:
Brankári František Hrobárek, Marián Knapčík, Peter Smieška, hráči Karol Michalák, Matúš Hrušovský, Milan Dirnbach, Peter Slovák, Juraj Kolník, Miroslav Kováčik, Miroslav Zálešák, Tomáš Chrenko, Peter Poljaček, Dag Bajtala, Marián Abrman, Marián Gálik, Martin Heřman, Martin Štefanka, Juraj Slovák, Juraj Štefanka (pozn. menovec súčasného hráča Nitry), Andrej Hudec, Ján Vereš, Lukáš Hlavenka, Martin Martinec, Marián Kačic, Peter Rutkovský, Slavomír Brath, Ivan Čiernik. Tréner Djulnear Saliji, asistenti Stanislav Kubuš, Miroslav Ocelka, vedúci mužstva Miroslav Kukla, masér František Kapusta, kustód Vladimír Slovák.