Piatok, 18. august, 2017 | Meniny má Elena, Helena

Nový Život už má náskok 15 bodov

V. LIGA JUH: Vonku zabodoval iba líder. Váhovce nemali problém s poslednou Jelkou. Janíky otočili výsledok so Šoporňou.

Nový Život (v červenom) potvrdil rolu favorita v Horných Salibách a vyhral 3:0.(Zdroj: tjhs)

Pata - V. Blahovo 2:1 (0:0), 46. V. Pilo, 57. T. Pilo (11 m) - 53. I. Miklóš. Domáci boli v prvom polčase aktívnejší, ale ich šance zostali nevyužité. L. Matušica už v 1. minúte nastrelil žrď. Hostia pohrozili z priameho kopu. Druhý polčas načal gól V. Pila, ktorý využil loptu za obranu a obišiel aj brankára. Hostia vyrovnali, keď Miklóš hlavou dorážal. Rozhodol faul na V. Pila, penaltu premenil starší brat Tomáš. Patania potom zahodili ďalšie šance, akcie hostí sa končili pri 16-tke. R Bazsó, 250.

H. Saliby - Nový Život 0:3 (0:1), 6. T. Író, 66. A. Barčák, 80. M. Paštrnák. N. Život išiel do vedenia po priamom kope, loptu do siete dorazil Író. Hostia mali viac z hry aj šance, domáci čakali na brejky, príležitosť mal Bende. Po obrátke začali domáci snaživo, ale Barčák na dvakrát pridal druhý gól lídra. Skóre uzavrel Paštrnák, keď položil hlavu do strely Barčáka. R Mihál, 170.

Váhovce - Jelka 4:0 (2:0), 7. P. Štyvar, 30. T. Bedecs, 53. J. Šercel, 73. T. Holub. Prvý polčas priniesol málo šancí, góly prišli zo štandardiek. Po nacvičenom signále Štrbac spätnou prihrávkou našiel Štyvara - 1:0. Druhý kúsok pridal Bedecs z priameho kopu z 30 m. Najkrajší moment zápasu prišiel v 53. min., keď J. Šercel obišiel dvoch hráčov a z 20 m trafil do šibenice. Kontrovať mohol Tankó, ale zo 7 m prestrelil. Váhovce zveľadili výsledok vydareným lobom Holuba. R Bleho, 150.

Janíky - Šoporňa 2:1 (2:1), 13. M. Tink, 37. G. Sánka (11 m) - 7. M. Andódi. Pačesov duelu sa od začiatku chytili domáci, no z gólu sa už v 7. min. radovali prekvapivo Šoporňania. To však bolo z ich strany strany všetko, Janíky sa rýchlo otrepali a ešte do prestávky skóre otočili. Na ťažkom teréne sa po obrátke iba dohrávalo. R Ďurčovič, 150.

Štvrtok n/O. - Trstice 3:0 (1:0), 18. D. Randuch, 62. P. Mogrovics, 70. L. Martinka. Súboj tímov zo spodu tabuľky jednoznačne ovládli domáci. Na neľahkom teréne dominovali počas celého stretnutia, Trstice sa výraznejšie neprejavili. Štvrtku sa darili najmä štandardné situácie, z ktorých sa presadil hneď dvakrát. R Markech, 100.

Kost. Kračany - Zlaté Klasy 4:2 (2:1), 17. a 90. (11 m) A. Kállai, 30. a 47. Zs. Puha - 43. (11 m) a 73. F. Keszöcze. Stretnutiu nechýbalo nič - poltucet gólov, množstvo šancí, dve penalty i jedno vylúčenie. Výborný zápas napokon zaslúžene vyhrali domáci. ČK: 89. Z. Sebestyén (ZK). R Majer, 150.

Lehnice - Vydrany 2:1 (1:1), 11. G. Németh, 69. D. Dekány - 20. A. Bondoa. Hral sa bojovný, no férový futbal, v ktorom rozhodoval väčší hlad po víťazstve. Ten bol na strane domácich, ktorí okrem dvoch gólov trafili aj brvno. Výbornou hrou sa prezentovala ofenzívne ladená obrana Lehníc, ktorá tlačila svoje družstvo vpred. R Miksa, 250.

Ohrady odstúpili zo súťaže.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 17 - A. Barčák (Nový Život), 16 - E. Bartal (Vydrany), 15 - E. Rojka (Šoporňa), 13 - L. Marič (Nový Život), 12 - M. Filo (Váhovce), 11 - G. Sánka (Janíky), 10 - Á. Kállai (Kost. Kračany).

ZOSTAVA KOLA: V. Holienčin (Pata) - P. Mogrovics (Štvrtok n/O.), T. Író (Nový Život), M. Uhrin (Lehnice), N. Štrbac (Váhovce), D. Randuch (Štvrtok n/O.), V. Pilo (Pata), M. Kurejko (Janíky), Z. Németh (N. Život), J. Šercel (Váhovce), A. Kállai (Kost. Kračany).

1. Nezvestného M.Horvátha našla polícia dezorientovaného a vo vážnom stave 1 710