Na tohtoročnom Agrosalóne v Nitre vystavuje o tretinu menej vystavovateľov

Priestor pre 105 vystavovateľov a spoluvystavovateľov poskytuje tohtoročný veľtrh Agrosalón 2017, ktorý sa dnes začal na nitrianskom výstavisku Agrokomplex.

Na Agrosalóne je o tretinu menej vystavovateľov. ILUSTRAČNÉ FOTONa Agrosalóne je o tretinu menej vystavovateľov. ILUSTRAČNÉ FOTO (Zdroj: TOMÁŠ HOLÚBEK)

NITRA. Priestor pre 105 vystavovateľov a spoluvystavovateľov poskytuje tohtoročný veľtrh Agrosalón 2017, ktorý sa dnes začal na nitrianskom výstavisku agrokomplex Národné výstavisko, š.p. Na veľtrhu sa podľa informácie hovorcu výstaviska Martina Lužbeťáka prezentujú vystavovatelia zo Slovenska, z Českej republiky, Maďarska, Poľska, Nemecka, Rakúska, Bieloruska a Talianska.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

"Naším spoločným cieľom je odprezentovať prestížny salón pre poľnohospodárske stroje a mechanizáciu, zabezpečiť vysokú odbornú úroveň podujatia a poskytnúť optimálne podmienky vystavovateľom na uzatvorenie čo najväčšieho množstva obchodných transakcií," skonštatoval riaditeľ výstaviska Mário Dinga. Novinkou tohto ročníka je prezentácia historickej poľnohospodárskej techniky, ktorú pripravilo Slovenské poľnohospodárske múzeum. Špecializovaná výstava poľnohospodárskej technicky Agrosalón mala svoju premiéru na nitrianskom výstavisku v roku 2007 a má dvojročnú periodicitu.

SkryťVypnúť reklamu

Tohtoročný šiesty ročník Agrosalónu je poznačený neúčasťou členov Agrionu - Združenia dodávateľov pôdohospodárskej techniky SR na veľtrhu. V porovnaní s predchádzajúcim ročníkom klesol počet vystavovateľov o tretinu. "Mali sme viaceré dôvody. Neférové cenové podmienky ponúkané vedením Agrokomplexu pre členov Agrionu i zarážajúci neseriózny prístup vedenia výstaviska k rokovaniu. Napríklad v podobe priameho oslovenia výrobcov strojov zástupcami výstaviska a ich nabádanie na riešenie situácie mimo oficiálnych zastúpení výrobcov v SR," zdôvodnil rozhodnutie nezúčastniť sa po prvý raz v histórii Agrosalónu na veľtrhu konateľ spoločnosti Moreau Agri Madunice Pavol Domorák.

Súčasťou tohtoročného veľtrhu sú sprievodné podujatia pre odbornú i laickú verejnosť. Najúspešnejší vystavovatelia na Agrosalóne získajú Ceny veľtrhu Agrosalón 2017 v piatich kategóriách. Súťaž je zameraná na exponáty, ktoré sú vystavené na veľtrhu, dosahujú parametre svetovej úrovne alebo určujú trend vývoja v danom odbore. Členovia Agrionu sa obávajú, že v súčasnej situácii stratí ocenenie svoju hodnotu. "Niekoľko ocenených produktov máme aj v našom sortimente. No teraz sú z desiatich najpredávanejších značiek traktorov na Slovensku na veľtrhu vystavené dve a rovnaké je to u kombajnov. Akú hodnotu bude mať cena, keď ju môžu dať každému vystavovateľovi?," pýta sa Peter Matejovič, riaditeľ spoločnosti Ematech Radošina. V minulom roku bolo na Slovensku prihlásených do evidencie 779 nových traktorov. Viac ako štvrtinový podiel na trhu dosiahla značka Zetor, za ňou nasledujú John Deere, Case, New Holland a Deutz - Fahr. "Ani jedna z nich nie je na veľtrhu zastúpená prostredníctvom svojho importéra," povedal Juraj Huba z Agrionu.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Nitra

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  3. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  4. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  5. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  6. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  7. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  8. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 103 914
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 21 942
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 11 758
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 883
  5. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 5 734
  6. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 570
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 4 878
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 530
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Zlaté Moravce a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Vodné prvky v parku.

Žabia fontána a výletná kaviareň boli v parku od jeho vzniku.


Obranca Marko Stacha si v tejto sezóne zahral za slovenskú reprezentáciu, ale neskôr chýbal pre zranenie takmer 2,5 mesiaca.

Obranca Nitry sa nenechal vtiahnuť k záverečnej bitke.


Libor Kašík za potlesku celej šatne navŕtal ďalší víťazný puk, Nitre vychytal víťazstvo 6:2 a vedenie v sérii 3:1. Po zápase v Žiline hovoril aj o svojej budúcnosti.

Navrátilec do brány 39 zákrokmi vychytal mečbal.


1
Jakubko

Nemusíte byť zdravotným klaunom, aby ste niekomu urobili krajší deň.


Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu