Vráble uspeli v Prievidzi

III. LIGA: Vráble vyhrali druhý raz v rade a držia sa na piatom mieste. Šaľa neuspela na pôde sklárov. Galanta doma odovzdala všetky body. Šláger v Gabčíkove vyšiel domácim.

Takto sa tešili hráči Gabčíkova po góle striedajúceho M. Kósu na 3:1. Domáci porazili DAC B/Vrakúň 3:2.Takto sa tešili hráči Gabčíkova po góle striedajúceho M. Kósu na 3:1. Domáci porazili DAC B/Vrakúň 3:2. (Zdroj: Zoltán Kovács)

Horná Nitra - ViOn B Vráble 0:1 (0:1)
Prvých tridsať minút diktovali tempo hry domáci hráči. Ich snahu však zastavila obrovská chyba obrany, po ktorej z jedinej šance prvého polčasu padol gól z kopačky Šlachtu - 0:1. V 39. min. zvnútra šestnástky nebezpečne vystrelil k tyči Kopál, ale brankár Pichňa loptu vyrazil na roh. Pred koncom polčasu sa zranil domáci kapitán Bublák. V 50. min. mohli baníci vyrovnať, no Belanec nikým nekrytý pálil nad bránu. V druhom polčase domáci súpera zatlačili na jeho polovicu, ale napriek enormnej snahe a tlaku nedokázali využiť sľubné šance, a tak z domáceho trávnika odchádzali opäť bez bodu.
Gól: 30. Šlachta. R Španka, ŽK: Belanec - Šabík, ČK: 90. Šabík (V), 500 divákov. VRÁBLE: Pichňa - Balko, Advigov, Husár, Fekiač, Feješ (63. Šabík), Ncube (81. Bakaľár), Mpofu, Ewerton (89. Tonka), Hamar, Šlachta. Tréneri R. Zima, M. Reischl. VLADIMÍR ŠUNÍK

Led. Rovne - Šaľa 4:0 (1:0)
Zápas začal svižne, domáci ovládli hru a strely M. Púčeka a M. Hrušku vyprášili gólmanove rukavice. V 13. min sklári rozobrali defenzívu hostí, no Detkovu golovú strelu zmaril Porubský. Kopúň v 18. m mieril tesne vedľa, ale po veľkom tlaku sa v 23. min domáci dočkali, keď sa premiérovým gólom predviedol Krištof, ktorý utešenou strelou nedal dobre chytajúcemu brankárovi šancu. Do konca polčasu skúšal trikrát šťastie Tomana, no jeho pokusy nenašli cieľ. Druhý polčas začal šancou Tomanu, ale Porubský bol proti. Šaľa pohrozila až v 57. min propagačnou strelou R. Prúčneho. V 60. min po tlaku Kopúň z 20 metrov peknou strelou zvýšil na 2:0. Dobre hrajúci Tomana našiel Detka, ktorý zvýšil v 77. min na 3:0. V 82. min Detko vymietol šibenicu - 4:0 a domáci boli po celozápasovom tlaku vytlieskaní spokojnými fanúšikmi.
Góly: 77. a 82. Detko, 23. Krištof, 60. Kopúň. R Hulínek, ŽK: Tóth, 100 divákov. DUSLO: Porubský - Ďatko, Jurík, R. Prúčny, Kochan, Račkovič, Szalay, Kružlík, Tóth (83. Nurediny), Vanek (64. Surányi), Domasta (70. Szöcs). Tréner O. Lancz. ĽUBOŠ DUBOVÝ

Galanta - FC Horses 0:1 (0:0)
V prvej polovici úvodnej 45-minútovky sa oba celky sústredili na bránenie, na šancu sa čakalo. Tá prišla v 25. minúte, keď si loptu na pravej vertikále prebral domáci Kočiš a po šikovnej kľučke na obrancu mieril medzi tri žrde, no defenzíva Horses pokus zblokovala na roh. V 28. min. sa po vydarenom centri Meszlényiho a zle odvrátenej lopte obrany dostal na hranici pokutového územia k zakončeniu Prágai, ale opečiatkoval len brvno. Následne sa k strele dostal aj hosťujúci Kastelovič, ktorý z 20 m mieril tesne vedľa brány Stránského. V 41. min. tesne pred šestnástkou zatiahol za ručnú brzdu striedajúci Jakubjak, za čo okamžite zinkasoval červenú kartu. Jakubjak teda na ihrisku pobudol iba 9 minút, keď sa nedobrovoľne musel porúčať pod sprchy. Ponúknutý priamy kop Bánovce trestuhodne premárnili a až do konca prvého dejstva sa na ani jeden strane nič zaujímavé neudialo. Po prestávke sa na príležitosti opäť čakalo. V 55. min. unikol po ľavom krídle hosťujúci Mrocek, ktorý finálnou prihrávkou našiel Golisa a ten presným zakončením k pravému rohu poslal svoj tím do vedenia 0:1 z pohľadu Slovana. Gól Horses naštartoval, po hodine hry sa k dostali k rohu, z ktorého sa ku koncovke dostal strelec Golis, avšak tentoraz sa iba ozývala ľavá tyč. Galanta sa pokúsila o odpoveď v 64. min., keď Meszlényiho priamy kop našiel Mišuru, no ten strieľal tesne nad. O 5 minút neskôr sa opäť zahrávala štandardka, lopta sa dostala k Bašovi, ktorý z 11 metrov vypálil na odkrytú bránu. Vo vyrovnaní mu zabránil vlastný spoluhráč Winkler, ktorý sa medzi tri žrde dostal po skrumáži v pokutovom území a chrbtom loptu vyrazil iba pred Nagya, ktorého dorážaka tesne minula bránu hostí. Záverečnú príležitosť stretnutia si pripísali futbalisti Bánoviec, v 80. min. po pravom krídle unikol Olej, Stránský si však s jeho pokusom z 20 metrov poradil. Do konca duelu sa hra už len kúskovala, Slovan teda doma prišiel o všetky tri body.
Gól: 55. Golis. R Matulová, ŽK: R. Meszlényi - Olej, ČK: 41. Jakubjak (G), 150 divákov. SLOVAN: Stránský - Nagy (80. Lenárt), Paldan, Eliáš, Mišura, Gányovics, R. Meszlényi, Revák (59. Winkler), Prágai (32. Jakubjak), Kočiš, Baša. Tréner T. Meszlényi. TIBOR DROZD

Púchov - Neded 2:0 (2:0)
Už v 4. min. pohrozil Letkovi Královič, o tri minúty Nemček vyrazil tvrdú strelu Gamboša na roh. V 17. min. Kingsley (bývalý hráč Nededu) trafil žrď, no išiel dôrazne za loptou a strelou do horného rohu otvoril skóre. Pilátov pekný prienik v 26. min. nebol úspešný a o päť minút Ambassova trela letela tesne nad. V 33. min. po rohu Pilátovu prudkú strelu z uhla Nemček vytlačil mimo žrdí a na druhej strane Ambassa v 35. min. mieril vedľa. V 42. min. vysunul Gamboš Kingsleyho, ktorý nájazd bezpečne premenil - 2:0. Ten istý hráč po prestávke dvakrát neuspel, Nemček v 56. min. kryl tvrdú strelu Vanáka a o tri minúty aj Riškov pokus. Letko v 60. min. po Nikoličovom centri zachraňoval pádom pod Rožníkove nohy. Buček v 70. min. najprv vyskúšal brankára a vzápätí trafil žrď. Pokusy striedajúceho pastorka v 80. a v 88. min. vyrazil Nemček, ktorého neprekonal o minútu Buček, ktorý ešte v 90. min. z ťažkého uhla zakončil do žrde.
Góly: 17. a 42. Kingsley. R Kišš, ŽK: Kopiš, Zavadzan - Nemček, Taiwo, Královič, 120 divákov. FC: Nemček - Ambruš (46. Rožník), Kukučka, Taiwo, Pavlovčík, Ambassa (46. Bartoš), Bakuš, Bakši (67. A. Bartalos), Guemache, Královič, Nikolič. Tréner T. Bartoš. JOZEF ŠPROCHA

Nové Zámky - Veľký Meder 3:1 (1:0)
Zápas sa pre domácich nemohol ani lepšie začať, keď sa už po siedmych minútach tešili z vedúceho gólu. Rohový kop z pravej strany preletel až na vzdialenejšiu žrď, odkiaľ poslal loptu hlavou pred bránu Baksics a po trme-vrme pred hosťujúcou svätyňou sa najlepšie zorientoval Muchaya - 1:0. Hostia mohli vyrovnať v 14. min., ale na nebezpečný prízemný center Bališa nedosiahol nik. V 25. min. tvrdú strelu autora prvého gólu domácich zneškodnil Székely. V druhej časti prvého polčasu mali viac z hry hostia. V 33. min. ďalekonosný priamy kop Bombicza trocha vystrašil Dovičoviča. Krátko pred prestávkou pálil ešte z dobrej pozície hosťujúci Gamkrelidze, ale nepresne. Druhý polčas začali lepšie hráči FKM. V 54. min. Lovska „pozdravil“ Székelya, aby po hodine hry prišla opäť chvíľa Muchayu. Ten si nabehol na dlhý pas, loptu si spracoval a keď naňho hosťujúci obranca rýchlostne nestačil, efektne preloboval brankára a bolo 2:0. Z gólovej poistky sa však domáci dlho netešili. Po minúte si obrana FKM nerozumela s brankárom Dovičovičom, ktorý fauloval protihráča v pokutovom území a bola z toho penalta aj žltá karta pre brankára domácich. Z bieleho bodu sa nemýlil Pisár a znížil. Hostia potom vsadili na útok a chceli vyrovnať, pričom pochopiteľne sa na obranu sústredili menej. Domáci mali možnosť podnikať brejky, ale viackrát boli nepresní. Dočkali sa však štvrťhodinu pred koncom, keď svoje sólo po vysunutí úspešne zakončil striedajúci Orémusz, ktorý tak uzavrel gólový účet zápasu.
Góly: 7. a 61. Muchaya, 76. Oremusz - 62. Pisár (11 m). R Valent, ŽK: Dovičovič, Horáček - Székely, Bombicz, Pisár, 340 divákov. FKM: Dovičovič - Poluch, Horáček, Ešek, Petráš - Baksics, Korman (74. Švajda), Muchaya (79. Gulyás), Lovska, Matič (68. Orémusz) - Kráľ. Tréner Lérant. MŠK: Székely - Bališ, Hlavna, Dzíbela, Kovársky, Bombicz, Gamkrelidze, Kalmár, Vígh, Bognár (46. Szikonya), Pisár. Tréner Cs. Szórád. (RG)

Gabčíkovo - DAC B/Vrakúň 3:2 (2:1)
Derby zápas okresných rivalov prilákal na gabčíkovský štadión 620 divákov, ktorí sa od úvodného hvizdu mali na čo pozerať. Hostia prišli aj s niekoľkými hráčmi fortunaligového kádra, čo však vyburcoval domácich k veľkému nasadeniu. V 3. min. sa Rengel blysol pri Štepanovského hlavičke, lenže v 9. min. bol proti Černákovej oku lahodiacej strele z 25 m bez šance. Útočné ambície Gabčíkovčanov signalizovala Trajcsikova hlavička, lopta však preletela nad bránou. V 19. min. spálil tutovku Tóth, ktorý z poliacej čiary sa rútil sám na brankára Milošoviča, ale domáci útočník zlyhal v koncovke. Na konci prvej polhodinky pri Borárosovej tečovanej prihrávke pred bránu sa lopta odrazila od brániaceho hráča na brvno. V 33. min. domáci rutinér Belkovics sa výborne zorientoval pred bránou a rozvlnil sieť. V 37. min. Tóth zo štyroch krokov trafil iba do obrancu DAC-u. Útočné snaženie Gabčíkova bolo korunované v 43. min, keď Malý chladnokrvne naklonil misky váh na stranu domácich. Po obrátke zahájili ofenzívu Dunajskostredčania a v 47. min. Pagáč v plnom behu hlavičkoval nad bránu. V 68. min Nagy už-už dvíhal ruky nad hlavu, ale Rengel jeho strelecký pokus bravúrnym zákrokom zneškodnil. V 72. min. mohol vyrovnať Mészáros, jeho hlavička iba o vlások minula Rengelovu svätyňu. V 73. min. nastúpil na trávnik Kósa a striedajúci futbalista sa o niekoľko sekúnd prezentoval v úlohe trénerovho žolíka. Proti jeho strele z 20 m bol Milošovič bezmocný. V 89. min opäť mal vychýlenú mušku Mészáros. Už v nadstavenom čase kapitán DAC B Szépe korunoval úsilie hostí o zdramatizovanie úrovňou i nasadením veľmi kvalitného treťoligového duelu.
Góly: 33. Belkovics, 43. Malý, 73. Kósa - 9. Černák, 90. Szépe. R Kozolka, ŽK: Boráros - Pagáč, 620 divákov. ŠK: Rengel - Trajcsík, Bódis, Tóth (90. Csölle), Malý (73. Kósa), Belkovics, Trabalík, Huszár, Kubik, Végh, Boráros (86. Lapin). Tréner G. Straka. DAC B: Milošovič - Szépe, Kocsis, Kosorin (60. Nagy), Moďoroši (60. Sabler), Černák, Iván, Štepanovský, Mészáros, Németh, Pagáč. Tréner B. Fodrek. ŠTEFAN ÁGH

Komárno - V. Ludince 4:0 (3:0)
Domáci začali náporom, ale prehustenú obranu súpera dlho nedokázali prekonať. Šance, ktoré si Komárňania vypracovali, spoľahlivo likvidoval brankár hostí Daniel Benkó. Líder tabuľky rozhodol o osude stretnutia v priebehu štyroch minút na konci prvej polhodinky. Dvakrát skóroval po únikoch rýchly krídelník KFC Faragó a raz hlavou po peknom centri Militosjan. Ludince mali v prvom dejstve jedinú strelu, ktorá však minula svoj cieľ. Najkrajší moment zápasu sa zrodil v 56. minúte, keď Bilyk z ľavej strany dokonale vymietol pavučinu z protiľahlého horného kúta hosťujúcej brány. Komárno malo aj po komfortnom štvorgólovom vedení hru pevne v rukách, vytváralo si šance, ale obrana hostí na čele s brankárom dokázala zasiahnuť včas. Hostia veľa nebezpečenstva na domácu bránu ani v druhom polčase neznamenali.
Góly: 27. a 31. Faragó, 29. Militosjan, 56. Bilyk. R Santa, ŽK: Petráš (V.L.), 100 divákov. KFC: Rožník (74. A. Kosťukevič) - V. Kosťukevič (68. Gonzáles), Szabó, Szénási, Josl, Štrbák, Čtvrtníček, Obert, Militosjan (72. Kuruc), Faragó, Bilyk. Tréner R. Matovič. DRUŽST: D. Benkó - Krupánszki, Flídr, Belanský, Straňák, Soboňa, T. Benkó (65. Predajniansky), Petráš, Hlaváčik, Hamdaoui, Horniak (46. Kapa). Tréner I. Kasana. (RG)

Nemšová - Šurany 3:1 (0:1)
Počas prvého polčasu pôsobili hostia lepším dojmom, boli pohyblivejší s lepším štartom na loptu a väčším dôrazom v osobných súbojoch. Domáci hráči pôsobili v týchto činnostiach ťahali za kratší koniec, k čomu sa pridala aj nepresnosť v rozohrávke. V 5. min sa po rohu domácich dostala lopta k Nwoforovi, ten zo 6 m tvrdo vystrelil, Košlab reflexívne loptu vyrazil. Ako prví sa vedenia ujali hostia, keď v 9. min po centri z pravej strany loptu do brány usmernil Dudáš. V 24. min z 8 m vystrelil Beňo, avšak jeho strela nemala dostatočný dôraz a presnosť. Päť minút pred koncom prvého dejstva vystrelil spoza šestnástky Prekop, lopta však minula ľavú žrď brány hostí. V 45. min podnikli hostia rýchly protiútok, po strele Dudáša sa lopta dostala k Dikáczovi, ten však netrafil z 10 m domácu bránu. V druhom polčase sa obraz hry zmenil. V 53. min z 20 m vystrelil pod brvno Prekop, Košláb pekným zákrokom vyrazil loptu na roh. Po jeho zahratí sa lopta dostala k voľnému Nwoforovi, ktorý s prehľadom vyrovnal na 1:1. V 64. min domáci hráči podnikli rýchly protiútok. Nwofor prihral v šestnástke Fabušovi a ten prestrelil Košlába - 2:1. Hostia pohrozili v 72. min, keď sa lopta po strele Dikácza obtrela o brvno. V 83. min domáci spečatili víťazstvo, keď Fabuš potiahol loptu po ľavej strane do otvorenej obrany hostí, prihral do šestnástky voľnému Prekopovi a ten do odkrytej brány pridal na 3:1. Domáci si do tabuľky pripísali dôležité tri body.
Góly: 53. Nwofor, 64. Fabuš, 83. Prekop - 9. Dudáš. R Šandrik, ŽK: Mizerák - Piskla, 150 divákov. ŠK: Košlab - Bencsík, Piskla, Turan, Schroner, Hrebík, Braun (69. Kacír), Dudáš, Blaho (60. Andrášik), Kurej (78. Mojko), Dikácz. Tréner M. Pavlovič. TOMÁŠ BEŇO

Beluša - Topoľčany 2:0 (1:0)
Zápas začali aktívnejšie domáci, ktorí sa už v 5. min mohli ujať vedenia, ale P. Mišutka Seneckého neprekonal. O minútu neskôr to bol opäť P. Mišutka, ktorý sa ocitol v šanci, ale opäť zoči-voči brankárovi neuspel. V 10. min domáci predviedli neuveriteľný biliard v šestnástke hostí, keď skvelý Senecký štyrikrát zasiahol, ale na piaty pokus už otvoril skóre Novisedlák 1:0. Rusnákova šanca zostala nevyužitá a na druhej strane zachraňoval pred Martinkom Luzin. Gorelkova hlavička gólom neskončila, a tak sa šlo do kabín za najtesnejšieho vedenia domácich. V druhom dejstve sa šance tvorili len sporadicky. Rusnákov pokus mieril nad a Mišutkova hlavička len do rukavíc Seneckého. V 74. min Beluša vsietila upokojujúci gól, keď sa po Novisedlákovom centri presadil hlavou Gorelka 2:0. V závere sa hostia snažili skorigovať Luonisom, ale ani jedna zo šancí gólom neskončila, a tak sa Beluša teší z cenného víťazstva.
Góly: 10. Novisedlák, 74. M. Gorelka. R Šima, ŽK: J. Gažo - Laouzai, Mikula, Lounis, 170 divákov. MFK: Senecký - Laouzai, Fotias, Luzin, Omborenga, Iranzi, Mikula (75. Toma), Nwoko (68. Palo), Rusnák, Lounis, Pajer. Tréner J. Strna. MILAN HRUBO