Gabčíkovo sa tešilo v Šali

III. LIGA: Vráble ani Šaľa doma neboli úspešní. Galanta otočila zápas vo Veľkom Mederi. Nové Zámky sa podelili s Komárnom.

Galanta v druhom polčase otočila zápas vo Veľkom Mederi a vyhrala 3:1. Zľava Gányovics, Kovársky a Paldan, vzadu brankár Stránský.Galanta v druhom polčase otočila zápas vo Veľkom Mederi a vyhrala 3:1. Zľava Gányovics, Kovársky a Paldan, vzadu brankár Stránský. (Zdroj: Zoltán Kovács)

ViOn B Vráble - Dubnica 0:0
Tabuľka favorizovala rezervu ViOnu, ale Dubnica na jar ešte neprehrala. V prvej štvrťhodine aj ukazovali hráči od Váhu väčšiu synergiu smerom dopredu i dozadu, hoci väčší tlak alebo šancu nenadobudli. Potom žlto-modrí dej vyrovnali, ale v 17. min. sa i tak ku strele dostal Vaško a zblízka trafil žrď Pichňovej brány! Napriek bojovnému nádychu stretnutie gólovými šancami neoplývalo. Až v 31. min. bol domáci Ncube v nádejnom postavení, ale jeho pohotový pokus z hranice šestnástky pozorný Digaňa lapil. Na druhej strane si do sľubnej šance zozadu nabehol Zahraničnyj, z prvej však vyslal jedovku nad bránu. Herný prejav Dubnice bol v prvom dejstve kompaktnejší, i vďaka tomu mali hostia loptu viac pod kontrolou. Po zmene strán už hra domácich nadobudla vášnivejšie kontúry. Hralo sa častejšie podľa ich tónov, ale pri každom útočnom výpade Dubnice hrozilo nebezpečenstvo. Tak to bolo aj v 56. min., keď Vaško už aj prekonal Pichňu, z prázdnej brány loptu odpratal až Fekiač. V 68. min. letiacu loptu vyčíhal Šlachta, ale z diaľky hlavou mieril nad bránu. Štvrťhodinu pred koncom chcel exvionista a teraz Dubničan Švec center Mateusa odvrátiť na roh a loptu si takmer kopol do vlastnej brány. V 83. min. hosťujúci Hlatký preľstil obrancu, ale zoči-voči Pichňovi roztrepotal len bočnú sieť. Rezerva ViOnu si vytvorila najväčšie tutovky v závere. V 90. min. mal Advigov obrovskú smolu, keď sám v čistej šanci opečiatkoval žrď! V nadstavenom čase ešte manévre Gešnábela priniesli jeho strelu pod brvno, ktorú zázračne vytlačil Digaňa.
R Sárai. ŽK: Hamar, Šlachta - Jakúbek, Švec, Častulín, Filo, Janco, Hlatký, Zahraničnyj, 187 divákov. VRÁBLE: Pichňa - Balko, Advigov, Husár, Fekiač - Hamar, Ncube, Mpofu - Mateus, Gešnábel - Šlachta. Tréneri M. Reischl a R. Zima. ĽUBOŠ MODZGA

SkryťVypnúť reklamu

Šaľa - Gabčíkovo 0:1 (0:0)
Zverenci trénera Lancza nastupovali proti druhému najúspešnejšiemu tímu jari citeľne oslabení, keď chýbali Jurík a F. Prúčny, zatiaľ čo ŠK sa prezentoval úspešnou zostavou z posledných piatich duelov bez prehry. Chemici začali ofenzívne a už v 3. min. prudký center kapitána Kochana Domasta hlavou iba tesne minul. Hostia hrali otvorený futbal a trestný kop L. Tótha bravúrne vytesnil na roh brankár Masár. Na druhej strane pohrozila Šaľa, keď po trestnom kope R. Prúčneho bol v gólovej príležitosti mladý Račkovič, ale stopér Trajcsík odvážnym sklzom zachránil hostí od pohromy. ŠK hrozil najmä pri brejkoch Lapina a Belkovicsa, ale v koncovke neuspeli. Šaľa mala v záverečnej štvrťhodine prvého polčasu navrch, ale Surányi mieril vedľa a Rengel si poradil aj s pokusom Laláka. Najväčší vzruch však priniesla 40. minúta, keď R. Prúčneho po slalome obrana hostí faulovala neďaleko značky pokutového územia, ale píšťalka hlavného arbitra zostala nemá. Aj v druhom polčase sa hral vyrovnaný duel. Na strelu Laláka odpovedal tvrdou delovkou Belkovics. Po hodine hry sa už tešili z gólu hostia. Defenzíva domácich urobila hádam jedinú chybu, keď sa stredom obrany predral rýchlonohý Belkovics a preloboval aj vybiehajúceho brankára Masára - 0:1. Domácich na chvíľu nečakané vedenie hostí zaskočilo, ale v 68. min. mohlo byť vyrovnané. Obrana hostí totiž faulovala v pokutovom území vrtkého Surányiho a neďaleko stojaci arbiter Havran odpískal faul a ukázal na značku 11-metrového kopu. Po vehementných protestoch hráčov ŠK u neho, ale najmä u jeho asistenta hlavný arbiter svoj pôvodný verdikt odvolal a udelil žltú kartu postihnutému hráčovi Dusla Surányimu. Málo vídaný verdikt vyvolal samozrejme búrku nevôle u divákov, do ďalšieho priebehu duelu sa vkradla nervozita a z futbalu už videli priaznivci málo. Nervózni domáci, ktorí hrali už vabank, búšili do súpera, ale obrana hostí dirigovaná výborným Rengelom odolala. Keď gólom neskončila ani hlavička Domastu a prudká strela R. Prúčneho minula pravú žrď, hostia sa tešili z nečakaného víťazstva. To ešte v nadstavenom čase prikrášliť Belkovics, ale po prieniku opečiatkoval iba ľavú žrď. Jedinou škvrnou tohto dobrého derby bol výkon arbitrov, ktorí dokázali pokaziť náladu pred veľkonočnými sviatkami niekoľkým desiatkam hráčov a priaznivcov.
Gól: 65. Belkovics. R Havran. ŽK: Surányi - Lapin, 205 divákov. DUSLO: Masár - Domasta, Kružlík, Ďatko, D. Szalay - Nurediny (62. D. Tóth), R. Prúčny, Lalák, Surányi (74. Keszely) - Račkovič, M. Kochan (79. Szöcs). Tréner O. Lancz. ŠK: Rengel - Trajcsík, Bódis, L. Tóth (48. Kósa), Malý (90. Csölle) - Belkovics, Trabalík, Huszár, Kubík - Végh, Laqpin (82. Englman). Tréner G. Straka. JOZEF SKLENÁR

Veľký Meder - Galanta 1:3 (1:0)
Šesťbodový duel sa skončil pre kúpeliarov porážkou. Oba celky nastúpili vo oklieštenej zostave, tímom chýbalo viacero hráčov pre tresty a zranenia. Na domácej strane absentovalo až päť hráčov, ktorých nedokázali nahradiť mladíci. V prvom dejstve mali prevahu futbalisti MŠK. Ako prví pohrozili hostia, Winkler prestrelil bránu. Podobne pochodil na opačnej strane Hlavna. V 33. min. po centri Gamkrelidzeho otvoril skóre zblízka Kalmár. O štyri minúty mieril Kovársky vedľa. Zvýšiť vedenie Mederčanov mohol Hlavna, jeho strelu z hranice 16-ky chytil Stránsky. Pasáž medzi 46. a 65. minútou patrila Galante, ktorá prebrala iniciatívu a ovládla ihrisko. Domáci sa zatiahli, čo sa im aj vypomstilo. V 65. minúte vyrovnal Paldan. Následne nastrelil Mederčan Kovársky brvno. Víťazný gól dal po štandardke nepokrytý Winkler. Domáci hrali kŕčovito, výhru Slovanu poistil v závere Kočiš. Vo Veľkom Mederi sa začína boj o záchranu.
Góly: 33. L. Kalmár - 65. Paldan, 74. Winkler, 82. Kočiš. R Šima, ŽK: Winkler (G), 150 divákov. MŠK: Székely - Bališ, Dzíbela, Kovársky, Vígh, T. Tóth (46. M. Tóth), Boya, Hlavna, Kalmár, Szikonya, Gamkrelidze. Tréner Cs. Szorád. FC: Stránsky - Nagy, Paldan, Eliáš, Mišura, Gányovics, Revák, Winkler, Baša (89. Lenárt), Kočiš, Bočko (59. Prágai). Tréner T. Meszlényi. IVAN BOBKOVIČ

Beluša - Neded 2:1 (1:1)
Predohrávka sa začala opatrne, Hrenákova strela nemierila medzi tri žrde a Bakušov pokus kryl Ciesar. V 18. min otvorili skóre hostia, keď sa za pomoci konštrukcie brány presadil Ambassa 0:1. Na druhej strane mohol vyrovnať Mujkoš, ale Nemček skvele zasiahol. V 30. min vybojoval loptu v rohu ihriska L. Zapotoka, prihrávkou našiel voľného Gorelku, ktorý prízemnou strelou vyrovnal na 1:1. O niekoľko minút neskôr mohla Beluša aj vyhrávať, ale Gorelkovu hlavičku vychytal Nemček. Ambassov pokus z ťažkého uhla neskončil v bráne a Mišutka v šanci potvrdil svoju jarnú neefektivitu. V závere prvého dejstva pohrozil Novisedlák, ale skvelý brankár hostí držal nerozhodný výsledok. Druhá polovica duelu sa niesla v podobnom duchu ako tá prvá, aktívnym domácim slušne vzdorovali bojovní hostia. Královič neprekvapil Ciesara a Gorelkova pekná strela nemala prívlastok „gólová“. V 53. min sa ocitol v šanci opäť Mišutka a opäť zlyhal v koncovke. Gorelka v tutovke nastrelil žrď a Kršák taktiež neposlal domácich do vedenia. V 78. min prišiel rozhodujúci moment zápasu, keď si domáci najskôr pýtali penaltu po ruke Nededu, tá sa síce nepískala, ale Mujkoš hrať neprestal a pohotovo doklepol loptu do siete 2:1. V záverečných minútach sa zápas len dohrával a Beluša sa môže tešiť z ďalšieho domáceho víťazstva.
Góly: 30. M. Gorelka, 78. Mujkoš - 18. Ambassa. R Bezák, ŽK: Kršák - Kukučka, Nikolič, 100 divákov. FC: Nemček - A. Bartalos, Ambruš (67. Bakši), Kukučka, Bakuš, Pavlovčík, Dlhý, Ambassa, Královič, Guemache, Rožník (70. Nikolič). Tréner T. Bartoš. MILAN HRUBO

DAC B/Vrakúň - Púchov 0:0
Domáci mali po celý duel prevahu, búšili do dobre organizovanej obrany hostí. Púchovčania zavreli priestor pred svojou bránou a čakali na nebezpečné protiútoky. V 14. sekunde mieril Černák tesne vedľa. V prvom dejstve hrozil najmä Sabler, jeho tri príležitosti volali po góle. Obraz hry sa nezmenil ani po prestávke, hráči rezervy sa snažili niečo vymyslieť, súper však odolával a hráčov DAC-u nepustil prakticky do žiadnej príležitosti. Púchov hrozil po brejkoch, jednu strelu zo strednej vzdialenosti chytil Száraz.
R Matulová, ŽK: Sabler - Riška, 220 divákov. DAC B: Száraz - Loembet (82. Sandal), Szépe, Kontár, Kosorin (82. Hubert), Michalík, Németh, Černák (65. Iván), Sabler, Štepanovský, Brašeň. Tréner B. Fodrek.

Nové Zámky - Komárno 1:1 (1:0)
Očakávané derby začali oba celky opatrne a zo začiatku hrozili iba zo štandardných situácií. Prvá väčšia príležitosť sa naskytla domácim, keď nedôslednosť hosťujúcej obrany využil Matič, ale jeho nie príliš vydarenú prihrávku zo základnej čiary, nedokázali spoluhráči zúžitkovať. V ďalšom priebehu hry urobili hostia v strede poľa viacero chýb, z ktorých však Novozámčania dokázali využiť iba jedinú. Stalo sa tak v 36. minúte, kedy Lovska vysunul Muchayu, ktorý prešprintoval obrancu KFC Josla, jeho strela trafila síce brankára Rožníka, ale i tak putovala do siete - 1:0. V 41. minúte unikol po pravom krídle Faragó a jeho nebezpečný center musel v poslednej chvíli odvracať stopér FKM Ešek. Po zmene strán nastúpil líder tabuľky s evidentným záujmom vyrovnať. Jeho hra sa skonsolidovala a hostia boli na domácu bránu nebezpečnejší ako v prvom dejstve. Po hodine hry Kormanov trestný kop šiel iba tesne nad a o dve minúty na to hostia udreli, keď Čtvrtníčkov center našiel na päťke hlavu osamoteného Militosjana, ktorý vyrovnal. Po vyrovnávajúcom góle to boli predsa len domáci, ktorí prejavili väčšiu snahu po víťazstve. V 64. min. Poluchov center nenašiel nikoho pred Rožníkovou bránou a o desať minút neskôr Kormanova dobrá strela zo strednej vzdialenosti iba tesne minula svoj cieľ. Desať minút pred koncom vyťažili domáci zo svojho tlaku iba sériu rohových kopov, s ktorými si obrana hostí dokázala poradiť. O všetkom mohol napokon rozhodnúť tri minúty pred koncom útočník Komárna Militosjan, ktorý sa rútil sám na Dovičoviča, ale ten zachránil domácu svätyňu od pohromy. Derby sa tak skončilo spravodlivou deľbou bodov, čo znamená prvú stratu Komárňanov na jar.
Góly: 32. Muchaya - 63. Militosjan. R Drobec, ŽK: Podlucký, Szabó, Štrbák (všetci KFC), 670 divákov. FKM: Dovičovič - Baksics, Poluch, Ešek, Petráš - Matič, Korman, Kráľ, Lovska, Muchaya (90. Gulyás) - Švajda (68. Orémusz). Tréner P. Lérant. KFC: Rožník - Josl (41. Szénási), Štrbák, Podlucký, V. Kosťukevič - Bilyk, Szabó (83. Gonzáles), Obert, Čtvrtníček, Faragó - Militosjan (90. Kuruc). Tréner R. Matovič. (RG)

Topoľčany - V. Ludince 0:1 (0:0)
V úvode vyrovnaného zápasu sa obe mužstva oťukávali. Až v 17. minúte pohrozili domáci, Laouzai hlavičkuje mimo. O päť minút po rohovom kope domácich najvyššie vyskočil Fotias, jeho hlavička šla nad. Po týchto pološanciach prevzali aktivitu hostia, najväčšiu šancu prvého polčasu mal Kapa, jeho pokus vyrazil brankár Senecký na rohový kop. Hosťom vyšiel vstup do druhého polčasu na výbornú, keď pred šestnástkou sa dopustil faulu Nwoko. Hostia rozohrali štandardku na zadnú tyč, hlavičkujú útočník poslal loptu pred bránku, kde sa najlepšie zorientoval kapitán Flídr - 0:1. Na druhej strane mohol ihneď vyrovnať Anis, mieril nad. Práve Anis musel odísť predčasne z ihriska už v 55. minúte, kedy pri súboji dopadol zle na ruku a s podozrením na zlomeninu ruky ho vystriedal Švajlen, ktorý sa vrátil do zostavy po dlhodobom zranení. Domáci sa v ďalších minútach tlačili dopredu, ale vyloženú šancu si nedokázali vypracovať. Kalisa i Iranzi pálili mimo, na druhej strane hostia po dvoch brejkoch nenamierili presne. Topoľčany chceli aspoň bod, v nadstavenom čase do šestnástky hostí si na rohový kop nabehol i brankár Senecký, ale hostia už tri body ubránili.
Gól: 48. L. Flídr. R Španka, ŽK: Kalisa, Nwoko - Petráš, Straňák, 100 divákov. MFK: Senecký - Toma, Pajer, Laouzai (25. Mikula), Fotias, Omborenga, Iranzi, Nwoko, Kalisa, Rusnák (76. Sabo), Anis (56. Švajlen). Tréner J. Strna. TJ: D. Benkó - Krupánszki, Flídr, Kapa, A. Kosák, Kubala (74. Straňák), Soboňa, Petráš (59. Belanský), Predajniansky (86. T. Benkó), Hlaváčik, Hamdaoui. Tréner Ľ. Flídr. (JAŠ)

Šurany - Led. Rovne 1:2 (0:0)
Domáci boli odhodlaní konečne na jar doma vyhrať. Od úvodných minút mali viac z hry, boli oveľa aktívnejší ako ich súper. Šurany mali v prvom dejstve niekoľko veľmi dobrých šancí na skórovanie, najmä kapitán Dudáš ich mohol dostať do vedenia, ale nestalo sa tak. Hostia sa v prvom dejstve zamerali takmer iba na bránenie, smerom na domácu bránu neboli vôbec nebezpeční. Góly začali padať v tomto zápase až po zmene strán. V 51. minúte sa hostia v strede poľa zmocnili lopty, podnikli rýchlu útočnú akciu, po ktorej sa radovali z vedúceho gólu. Jeho autorom bol Lipták. Vyrovnanie zo strany domácich nenechalo na seba dlho čakať. V 59. min. si hosťujúci stopér nerozumel so svojim brankárom, jeho malú domov vystihol Dikácz, urobil kľučku na brankára a skóroval. Obraz hry sa napriek gólom ani v druhom polčase nezmenil. Domáci naďalej útočili, ale bez efektu. O všetkom sa napokon rozhodlo deväť minút pred koncom. Hostia zahrávali rohový kop, po ktorom presne trafil Krištof. V závere bolo ešte po jednej šanci na oboch stranách, ale skóre sa už nezmenilo.
Góly: 59. Dikácz - 51. Lipták, 81. Krištof. R Kozolka, ŽK: Piskla - Krištof, 366 divákov. ŠK: Košlab - Bencsík (87. Kacír), Piskla, Turan, Schroner, Hrebík, Gábriš (82. Vašek), Dudáš, Blaho, Kurej (54. Andrášik), Dikácz. Tréner M. Pavlovič. (RG)

FC Horses Bánovce - Horná Nitra 0:1 (0:1), 38. Kozák.