Piatok, 24. november, 2017 | Meniny má Emília

Ako zlý sen

Hokejistom spod Zobora sa výrazne vzdialila možnosť obhajoby titulu.

Nitrania otvorili skóre po tejto akcii, na výhru im to napokon nestačilo.(Zdroj: Miroslav Slávik)

Nitrania po tom, čo uchmatli pod Urpínom jedno víťazstvo, sa dostali do pozície miernych favoritov finálovej série. Po dvoch dueloch v Nitra Aréne sa však situácia radikálne zmenila, dve nezvládnuté koncovky zápasov posadili pevne do sedla Bystričanov. V stredu prekvapil Nitru 21 sekúnd pred koncom Higgs, dnes prišla ešte oveľa krutejšia facka. Dve minúty pred koncom Nitrička viedla 1:0, ale 90 sekúnd pred koncom vyrovnal Kafka a zaskočených trogárov šokoval kapitán hostí Surový.

„Myslím, že sme hrali dobre, celý zápas sme viedli. Ušlo nám to medzi prstami podobne ako včera, čo je strašná škoda,“ ťažko hľadal slová po stretnutí domáci veterán Juraj Štefanka. Veru, gólman domácich Eric Hartzell sa v prvej tretine v bráne nudil, smerovali na neho iba štyri strely, v druhej len sedem... „Hokej sa hrá 60 minút. Vyzerá to tak, že sme hlupáci. Bohužiaľ, nevyšlo nám to...,“ vravel Štefanka.

Podobný názor mal aj obranca domácich Mitch Versteeg, „V oboch zápasoch sme mali až do konca navrch, dostali sme však góly v posledných minútach. Bude to ťažké, ale musíme veriť v obrat a pripraviť sa na sobotu. Treba byť v pohotovosti celých 60 minút a vrátiť sa do série,“ povedal po stretnutí tvrdý bek HK, ktorý okrem iného zaujal aj pästným súbojom s Lamperom v druhej časti. Kanaďan mal v ňom proti mladému slovenskému hokejistovi navrch. „Udrel ma, tak som mu to oplatil a potom to už išlo,“ vyjadril sa Versteeg.

Bystričania majú v rukách tri mečbaly, rozhodnúť môžu už v sobotu na domácom ľade. „Stále sme v hre, je to 3:1. Veľakrát som zažil, že sme viedli takýmto rozdielom a stav sa otočil. Nič nie je stratené, hráme dobrý hokej, mohli sme mať dve víťazstvá. Má ich však Bystrica. Treba hrať do konca, šport je skrátka nemilosrdný. Musíme sa dobre pripraviť,“ snažil sa zdvihnúť zástavu pred piatym finálovým stretnutím Štefanka.

1. Zamestnanci FM Slovenská protestovali proti uprednostňovaniu srbských brigádnikov Foto 13 287
  2. V prípade smrti trojročného Sebastiána dostala nemocnica pokutu 8 500 eur 6 118