Dnes 17-ročná Kika Fáberová začala s hokejom skôr, ako zasadla do školských lavíc. Do minulého roku hrávala v Nitre za chlapcov. Vlani ju zavolali na play-off do tímu žien Spišskej Novej Vsi a prispela k bronzu v I. lige žien.
Študentka 2. ročníka Gymnázia sv. Cyrila a Metoda v Nitre si v tejto sezóne zahrala v medzinárodnej lige EWHL v drese ŠKP Bratislava, kde boli združené najlepšie hokejistky zo Slovenska. Tím ŠKP sa tešil z tretieho miesta v súťaži.
Slečna Fáberová patrí aj do slovenskej reprezentácie. V januári bola členkou tímu SR do 18 rokov, ktorý na majstrovstvách sveta I. divízie skupiny A v Budapešti získal strieborné medaily. Slovenky skončili druhé s rovnakým počtom bodov ako prvé Nemecko a od postupu do top kategórie ich delilo len to, že s Nemkami prehrali vzájomný zápas. Kika bola na MS najlepšou hráčkou v zaujímavej štatistike – úspešnosti na vhadzovaniach.
Pred mesiacom Nitrianku nominovali do ženského tímu SR na majstrovstvá sveta I. divízie skupiny B v poľských Katoviciach. Naše ženy obsadili prvé miesto a postúpili do I. divízie skupiny A, keď posledný rozhodujúci zápas vyhrali s Lotyšskom v pomere 8:0.
Autor: KI