Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Imeľ padol, vedie rezerva Nitry (+VIDEO)

IV. LIGA JV: V nedeľu dopoludnia sa tešil aj druhý nitriansky celok - ČFK. Vedúcu štvoricu delí iba jeden bod. Čeľadice získali z troch domácich zápasov v rade iba dva body.

Rezerva Nitry ukončila úspešnú sériu Dolných Salíb a vrátila sa na prvé miesto tabuľky. V súboji o loptu hosťujúci Róbert Molnár a René Kotrík.Rezerva Nitry ukončila úspešnú sériu Dolných Salíb a vrátila sa na prvé miesto tabuľky. V súboji o loptu hosťujúci Róbert Molnár a René Kotrík. (Zdroj: Miroslav Slávik)

Levice - Kalná n/Hr. 0:2 (0:2). V okresnom derby od úvodu diktovali tempo hostia. Po niekoľkých šanciach prišiel prvý gól, keď nakopnutá lopta Cs. Kovácsa skončila šťastne v sieti. Pred prestávkou sa po rohu presadil Chmelo. V II. polčase sa obraz hry nezmenil. Veľkú šancu na zníženie stavu mali domáci, avšak ich akcia skončila iba na brvne. Hostia potvrdili tabuľkové postavenie.
Góly: 21. Cs. Kovács, 43. R. Chmelo. R S. Krivošík, 200. FK: Kolčár - Fogad, Gonda, Kiss, Thomaz (68. Guláš), Varga, Kalman, Švec, Ferencz (86. Horváth), Kupča. Zorád. KFC: Guťan - Turnai, Szép, Švirik, Chmelo (90. R. Lackó), Solčiansky (51. Dávid), Vida, Pánik (88. Jasenek), Pacalaj, M. Lackó, Kovács.

Kolárovo - Svätý Peter 2:2 (1:2). Hostia začali veľmi dobre, Mukalenga premenil brejk. Domáci však odpovedali, po centri Zuzulu sa presadil Oláh. V 25. min. sa do vedenia opäť dostali hostia, keď chybu domácej obrany zužitkoval na svoj druhý gól Mukalenga. Po zmene strán prevzali opraty zápasu hráči Kolárova. Z viacerých šancí napokon zariadil deľbu bodov Magyar.
Góly: 11. T. Oláh, 73. Z. Magyar - 5 a 25. L. Mukalenga. R Studený, 200. FK: Rom - Seszták, Halászik (69. Spevák), Zuzula, Tóth, Pavlík, Máté, Oláh, Cingel, Magyar, Kókai (46. Dóša). OŠK: Bilkó - Taibl, Nguyen, Krajčír (61. Lőrincz), Kianek, Gagič, Zvoncsár, Mukalenga, Lakatoš (90. Szákal), Kürthy, Pšenák (87. Fiala).

ČFK Nitra - Dvory n/Ž. 1:0 (0:0). Jednooký stretol slepého, v nedeľu doobeda sa hral medzišestnástkový zápas s minimom šancí na oboch stranách. Dôležitý prvý a napokon aj jediný gól duelu strelil po nepriamom kope domáci Polanský. Dobre pracujúca obrana ČFK pustila Dvoranov len do pološancí.
Gól: 56. T. Polanský. R Janus st., 60. ČFK: J. Kinče - Polanský, Galbička, Zajaček (46. Serenčéš), Lomen, T. Kováčik, Martinka, S. Kováčik (84. Šmiga, 90. Horňák), Ondzík, Rácz, M. Mesároš. TJ: Špak - Illés, Bašťovanský, Konárek, D. Kovács, Haulík, L. Takáč, M. Kováč (82. Revoruk), Hatala (46. Pilný), Lontoš (74. Mitrovič), M. Kling.

Načítavam video...

FC Nitra jun. - Dolné Saliby 2:0 (0:0). Hostia pod Zoborom doplatili na príliš aktívnu taktiku, futbalovejším juniorom vzdorovali len v prvom polčase a po zmene strán kondične odišli. Nitrania v druhom dejstve mierne zmenili taktiku a dali dva góly - Bartošek dorazil Galkovu strelu a Petrániho center upratal Galko.
Góly: 51. M. Bartošek, 71. T. Galko. R Feranec, 100. FC: D. Kolmokov - Motsyk, Galko, Harbuľák, Bartošek, Štós (46. Petráni), P. Kemlage (68. Ma. Fábry), E. Moravčík (77. Assainov), M. Kolmokov, Kotrík, Šurnovský. TJ: Valenský - R. Molnár, Göndör, Prístavok, B. Szabó, Bende, Sz. Halák, D. Mészáros (67. Renczés), F. Varga (80. Majó), Freňák (67. R. Szabo), D. Bednár.

Tvrdošovce - Štúrovo 0:4 (0:1). Už v 3. minúte po pase za obranu placírkou zakončil Molnár. Hostia boli lepší, Tvrdošovce viackrát zachránil brankár Branický. Po polčase Štúrovo zvyšovalo skóre, Bábsky trestal zlý odkop a Balog pridal dva loby.
Góly: 3. P. Molnár, 48. T. Bábsky, 71. a 80. S. Balog. R Škadra, 120. ŠK: Branický - Lakatoš, Malý (46. M. Malý), Vincze (78. Danis), Ladics, Bórik, Máté (69. Hausleitner), Sendrei, Blaško, Bereš, Kosztolányi. MŠO: Slovák - Varga, Oravec, Baka, E. Molnár, Tóth, P. Molnár, Balog, Bábsky (74. Bábsky), Valent, Pintér.

H. Obdokovce - Imeľ 7:1 (4:0). Zápas jednoznačne vyznel pre domácich, ktorí od úvodných minút súpera zatlačili a už do polčasu vyťažili domáci z tlaku štyri góly. Po zmene strán tlak domácich pokračoval a po pekných akciách pridali H. Obdokovce ďalšie tri góly. Hostia len raz vystrelili na bránku domácich a hneď z nej aj skorigovali na priebežných 5:1. Domáci zaslúžene vyhrali.
Góly: 17. J. Martonka, 28. a 59. D. Vaňo, 29. M. Grznár, 39. M. Uhrík, 56. S. Kuchtiak, 66. M. Balážik - 57. Matheus. R Judiny, 200. OTJ: Bránsky (70. M. Martonka) - Fekete, Uhrík (80. Mondek), Ondrka, Kuchtiak, Grznár, Zsebi, Martonka, Krajčír, Vaňo (71. Košlab), Balážik. TJ: Balogh - M. Hübsch, Simonics, V. Hübsch, Oršolík, Bacigál, Kender, Gajdoš, Varga (60. Lovász), Matheus, Boros (80. Csontos).

Čeľadice - Veľké Lovce 1:1 (1:1). Domáci boli lepší, začali náporom, skóre otvoril Kminiak. Veľké Lovce však vyrovnali, zo spornej štandardky sa trafil Lontoš. Po zmene strán Čeľadice pokračovali v prevahu, rozhodca neuznal Koprdov gól pre autové postavenie centrujúceho Vargu. „Lót“ sa celý zápas iba bránil, favorit mal k bodom bližšie.
Góly: 33. Ľ. Kminiak - 40. M. Lontoš. R Košecký, 250. SLOVAN: P. Kostoláni - Čiffáry, Plešivka, Horváth, Varga, Dzurek, Valachy (76. Ryban), Čambal, Koprda, Kminiak (60. Kotula), Brath. TJ: Madarász - Procháczka, Petrovič, Pavlatovský (68. Sallai), Hajko, Galovič, Jurky, Lontoš, Bagala, Kolibab (80. Szolnoki), Baumeister (90. Bartko).

Palárikovo sa odhlásilo zo súťaže.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 18 - M. Bartošek (FC Nitra jun.), 15 - M. Béger (V. Lovce, Hrušovany), 13 - R. Chmelo (Kalná n/Hr.), Zs. Magyar (Kolárovo), G. Tóth (Štúrovo).

ZOSTAVA KOLA: T. Branický (Tvrdošovce) - J. Oravec (Štúrovo), M. Fekete (H. Obdokovce), D. Turnai (Kalná n/Hr.), T. Kováčik (ČFK Nitra) - M. Zuzula (Kolárovo), R. Kotrík, T. Galko (FC Nitra), J. Martonka (H. Obdokovce) - L. Mukalenga (Svätý Peter), P. Molnár (Štúrovo).

1. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!