Utorok, 13. apríl, 2021 | Meniny má AlešKrížovkyKrížovky

Prvá výhra V. Zálužia vonku

V. LIGA STRED: Vedúca trojica nezaváhala. Zbehy zmazali dvojgólové manko a vybojovali remízu. Lapáš prekvapujúco neuspel vo V. Bedzanoch.

Nevidzany (v žltom) v Jacovciach zmazali dvojgólové manko a uhrali remízu 2:2.Nevidzany (v žltom) v Jacovciach zmazali dvojgólové manko a uhrali remízu 2:2. (Zdroj: Jaroslav Šupa)

Alekšince - Oponice 5:0 (1:0). Hostia neprišli len odkopávať, za stavu 0:0 mali šancu, v nej zachránil Alekšinčanov Mada. Pod umelým osvetlením bol však pánom futbalovosti Dynamax - Gunda sa trafil po Fuskovom pase a aj zo štandardky, Fuska skóroval z peknej akcie a využil penaltu po faule na Trnku, najkrajším gólom bola exportná rana kapitána Plevu. Alekšinskí diváci šli domov spokojní.
Góly: 39. a 87. M. Gunda, 50. a 83. (11 m) M. Fuska, 58. V. Pleva. R P. Mészáros, 220. DYNAMAX: Lazarčík - Mada, Štajer (66. Záhončík), Šindler, Gunda, Pleva, Krivošík, Vyhnálik, J. Blaži (81. Behúl), M. Blaži (62. L. Trnka), Fuska. TJ: Ondruš - T. Krošlák, T. Sahulčík, M. Krošlák, J. Švec, A. Gerši, F. Gerši, Zachara (51. Aneštík), Paulovič, R. Gerši, M. Švec (75. Ľ. Varga).

Jacovce - Nevidzany 2:2 (2:0). Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. Jacovce otvorili skóre po rohu a trme-vrme. O päť minút im druhý gól ponúkol gólman hostí veľkou chybou. V 42. min. Bielik z päťky prestrelil prázdnu bránku. Po zmene strán udávali tempo hry Nevidzany a Kajaba z voleja znížil. Domáci sa z gólu nepoučili, kopili chybu za chybou a hostia zaslúžene aj vyrovnali, keď Kajaba ťažil zo zlej rozohrávky.
Góly: 27. a 32. M. Kaman - 53. a 83. M. Kajaba. R Krč-Konečný, 100. DRUŽST.: Uhlár - Zigo, Majba, Bajzík, Galbavý, M. Chrenko, Buček, Bujna, Bukvay, Kaman, D. Chrenko (71. Hustý). ŠK: Doležaj - Klas, Beňuš, Kliman, Strieška, Kajaba, Bielik, Špleha (67. Krčmár), Fruni, Füle, Vojtek.

Solčany - V. Zálužie 0:2 (0:1). Hostia sa ujali vedenia, keď nikým atakovaný Š. Mego z 20 m trafil dolný kút bránky. V 28. min. chytil Sláma čistý gól hostí. Hupka z päťky pálil len ponad prázdnu bránu. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil a hostia strelili druhý gól ako cez kopirák, keď nekrytý Bábik z hranice 16-tky zariadil dvojgólové vedenie. Po tomto góle sa zápas už iba dohrával. Solčanom chýbali viacerí hráči.
Góly: 19. Š. Mego, 58. A. Bábik. R Majer, 100. OFK: Sláma - Zelíska, Ondruš, Hupka, R. Mihalik, Bulák (46. Gábriš), Mančík, Krošlák, L. Ducký, Pavlovič, Urminský. ŠK: Saga - Baláži, Teplanský (87. Jeney), L. Bédi, Vrábel, J. Bédi, Verbír, Lacek, Kečkéš, O. Mego (46. Bábik), Š. Mego (90. Bíro).

Krušovce - Báb 0:3 (0:1). Hostia sa predstavili ako vyspelý, rýchly a technický zdatný kolektív. V 4. min. sa vo vápne k lopte dostal Michalík a otvoril skóre. Na druhej strane mal tri dobré šance Masaryk. K druhému gólu pomohla Bábu obrana Krušoviec, keď center z ľavej strany si obrancovia stečovali do vlastnej brány. V 68. min. sa obranou hostí krásne preštrikoval Masaryk, ale zakončenie mu zmarili obrancovia s brankárom. Báb ešte v 78. minúte poistil víťazstvo Reném Kriškom po bratskej spolupráci.
Góly: 4. J. Michalík, 60. vlastný (P. Karl), 78. R. Kriška, R Vörös, 150. SLOVAN: Križma - J. Gális, Trudman, Karl, J. Čuhák, Čaniga (46. Gross), Smatana, F. Gális, Novotný, Bazala (55. Drha), Masaryk. ŠK: Psota - J. Švihorík, Raček, Bosák, R. Kriška, Majerčík, Porubský (63. L. Takáč), A. Švihorík, Hrdlica, Michalík (55. J. Kriška), Ďuračka (46. Omelina).

V. Bedzany - Lapáš 2:1 (2:1). Domáci sa nebojácne pustili do kvalitnejšieho a technickejšieho súpera, hra sa prelievala. Ujali sa vedenia po biliardovej akcii a následnom faule. Potom nevyužili šancu na druhý gól a hostia z následného protiútoku vyrovnali. Po ďalšej kombinačnej akcii skúsený Mucha poslal V. Bedzany opäť do vedenia - 2:1. Hostia po góle pritlačili a dostávali obranu Slovana pod tlak. Zároveň však otvorili priestor pre domáce brejky. V. Bedzany však vybojovali tri body.
Góly: 19. M. Ladický (11 m), 43. J. Mucha - 42. M. Pogran. R Fúrik, 320. SLOVAN: Jánoš - Koprda, Tlstý (84. P. Ondruška), Ladický, Bisák, Matejov, Pirťan (53. F. Kolenčík), Toman, Filipeje, O. Gerbel (82. T. Barborík), Mucha. OFK: Horváth - Áč, Pajer (82. B. Pilka), Hlaváč, Tužinský, Pogran, Demydenko (46. Poláček), Homola, Salvet, Krkoška, Zlatňanský.

H. Kráľová - Tovarníky 0:6 (0:3). Do 25. min. mali viac z hry futbalisti KFC, ale vyloženú šancu si nevytvorili. Potom však prišiel skrat brankára Kokeša, ktorý „vybavil“ dvoch Mrázikov - krátko po jeho zákroku striedal hosťujúci Matúš, náhrádný gólman nastúpil na úkor Mareka. Lídrovi z Tovarník netrvalo dlho, aby sa v početnej výhode pevne chopil oprát duelu. V posledných troch minútach úvodného polčasu strelil rovnaký počet gólov, do 61. minúty už svietil na účte OFK poltucet, body si teda Tovarníky odnášajú štýlovo.
Góly: 43. M. Rusňák st., 44. a 57. A. Candrák, 45. T. Kopún, 54. a 61. V. Candrák. ČK: 25. R. Kokeš (H). R Plecho, 120. KFC: Kokeš - Turňa, Straňák, Šulgan, Psota (80. Rábek), D. Kotlár (67. Virág), Tóth, R. Kotlár, Mrázik (26. Szuh), Petrovský, Kollár. OFK: Mikuláš - Košecký (62. Škreko), M. Kopún, Lacika, Kapusta, T. Kopún, V. Candrák, Rusňák ml., A. Candrák, Rusňák st. (78. Kotlár), Mrázik (32. Hájovský).

Zbehy - Preseľany 3:3 (0:1). Diváci mali možnosť vidieť zápas v priateľskom duchu, s nie príliš precíznou obranou. V prvom polčase zahodili oba tímy množstvo šancí. Po polhodine hry šli do vedenia hostia po góle Kompasa. Po prestávke sa hral útočný futbal s množstvom gólov. Vlastný gól Kunu vrátil Zbehy do hry. Po minúte však skóroval Kolník a následne opäť Kompas. Domáci však napokon vydolovali remízu pričinením Boboňa a v poslednej minúte zápasu vyrovnal Búš.
Góly: 50. vlastný (Kuna), 68. M. Boboň, 90. P. Búš - 32. a 62. T. Kompas, 51. D. Kolník. R Páleník, 100. SLOVAN: Rusnák - Kopec, Búš, Lehotský, Šuba (88. Mišuta), M. Mikula, L. Mikula, Rimanovský, Rumanovský (50. Boboň), Ťapušík, Varga. OFK: Šiška - Mocný, Kolník, Vaňo, Macko (89. Csáky), Urbanec (28. Botka), Kompas, Kuna, Candrák, Lacena, Kamencay.

H. Kráľovej odrátajú 3 body.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 31 - P. Zlatňanský (Zbehy, Lapáš), 22 - A. Candrák (Tovarníky), 17 - M. Kurej (Báb), M. Fuska (Zbehy, Alekšince), 14 - M. Pogran (Lapáš), 13 - E. Penzeš (H. Kráľová), R. Žikavský (Nevidzany).

ZOSTAVA KOLA: T. Sláma (Solčany) - M. Gunda (Alekšince), M. Vrábel (V. Zálužie), F. Toman (V. Bedzany), T. Kompas (Preseľany), V. Pleva (Alekšince), P. Hrdlica (Báb), R. Krčmár (Nevidzany), M. Rusňák ml. (Tovarníky), M. Kopec (Zbehy), M. Kaman (Jacovce).

1. Telefóny čaká zásadná zmena. Z dnešných nezostane takmer nič
  2. V blízkosti Prezidentského paláca je na predaj 37 apartmánov
  3. Kedysi rádio, dnes mozog auta. Poznáte históriu infotainmentu?
  6. Biobavlnu nahradila viskóza
  7. Kedysi rádio, dnes mozog auta. Poznáte históriu infotainmentu?

NANO rúška z nitrianskej firmy.

Inovatívna textília zabraňuje prenikaniu mikroorganizmov, zachytáva aj vírus SARS-CoV-2.

11. apr

Diskusiu vysielame v stredu 14. apríla od 10. hodiny.

9. apr
Most spája park so Zoborom.

Jeden muž stál v rieke, ďalší bol zlanený pod mostíkom v parku. Zisťovali jeho stav, mesto teraz čaká na správu. V zlom stave sú aj ďalšie lávky a mosty.

15 h
Marián Chobot má za áčko Nitry bilanciu 75 zápasov, 10 gólov a 11 asistencií. Vylepšiť si ju môže v zostávajúcich šiestich dueloch nadstavby o udržanie sa vo Fortuna lige.

Nitra nedávno talenty predávala, teraz ich púšťa za „drobné“.