Nedeľa, 20. august, 2017 | Meniny má Anabela

Majstrovské oslavy v Novom Živote

V. LIGA JUH: Šoporňa úspešná v Horných Salibách. V Zlatých Klasoch dve červené karty pre domácich.

Futbalisti Nového Života v nedeľu na domácej pôde spečatili víťazstvo v súťaži a užívali si majstrovské oslavy. (Zdroj: fc)

Štvrtok n/O. - Topoľníky 2:2 (1:1), 38. G. Rigó, 74. F. Mikóczy - 13. a 58. Á. Rózsa. Domáci sa museli vyrovnať s vysokou maródkou. Hral sa vyrovnaný zápas. Na vedúci gól Rózsu odpovedal hlavičkou Rigó. Domáci do vedenia po akcii Hromadu, ktorý sa pohral s obrancom, poslal loptu na Mikóczyho a ten zakončil. Remízu zariadil po rohu Rózsa. R Gál, 150.

H. Saliby - Šoporňa 0:1 (0:0), 77. K. Vörös. Prvú šancu mal domáci Schmidt a kontroval Andódi, obaja to skúšali hlavou. Bombu Szaba z 20 m Dorušinec vyrazil. Diváci už dvíhali ruky nad hlavou v 33. min. po strele Danadu, ale na čiare zachránil Špánik. Aj po obrátke domáci doplatili na nevyužité šance (Czinege, Kalocsai, Szabo). Hostia čakali na kontry a jedna im vyšla. Skúsený Andódi presne našiel žolíka Vörösa a ten nikým nekrytý hlavičkoval z 3 metrov do siete. R Kiš, 150.

Váhovce - Janíky 2:1 (1:0), 40. M. Laššú, 52. M. Filo - 56. M. Kurejko. Domáci sa snažili súpera zatlačiť, ale v prvých 20 minútach sa do sľubných pozícii dostávali hostia. S koncovkou si však nepotykali, a tak prišiel trest keď po Filovej strele Laššú dokopol loptu do brány. Po obrátke Fila vychytal Holík, ale v druhej šance už uspel - 2:0. Najkrajším okamihom zápasu bola trefa Kurejka, ktorý z veľkého uhla zatočil loptu presne do šibenice. Ďalšie vyložená šanca sa už nezrodila. R Majcher, 100.

Zlaté Klasy - Vydrany 0:3 (0:0), 74. A. Pidruchnyj, 83. J. Kayembe, 89. P. Ďurica. Veľmi kvalitné derby, hralo sa „hore-dolu“. Už v 1. min. Mezzeia vychytal Izsmán a podobne pochodil Kopin. V 17. min. Gögh trafil priamy kop do múru. Najväčšiu šancu hostí nevyužil v 33. min. Pidruchnyj. Po obrátke opäť neuspel domáci Kopin. Domáci prišli po fauloch o dvoch hráčov a hostia presilovku využili. ČK: 63. Nyársik, 65. F. Keszöcze (ZK). R Caňo, 300.

Lehnice - Pata 2:0 (2:0), 24. a 40. S. Jáger. Úvod duelu patril Patanom, pri ich tutovke musel svojich spoluhráčov podržať gólman TJ Süke. V 20. min. sa už Lehnice pomaly dostávali do zápasu. K štandardke z 20 metrov sa postavil S. Jáger, mieril presne a poslal svoj tím do vedenia. V závere polčasu situáciu zopakoval, do kabín sa teda išlo za stavu 2:0 pre domácich. Po obrátke sa už výsledok nemenil. R Frič, 200.

Nový Život - Jelka 3:0 (2:0), 12. M. Paštrnák, 27. L. Marič, 66. A. Barčák. Domáci nastúpili do duelu ako jednoznačný favorit a svoju rolu naplnili do bodky. Celozápasová prevaha vyústila do 3 gólov, ich počet však mohol byť väčší. V Novom Živote sa po záverečnom hvidze oslavovalo, 10-bodový náskok je už tri kolá pred koncom neohroziteľný. R Žember, 300.

Trstice - V. Blahovo 1:2 (1:1), 17. N. Juhos - 22. I. Miklóš, 78. R. Zadeh. Domáci sa favorita nezľakli a už v 17. minúte mohli ísť do vedenia, keď kopali jedenástku. Tú však nepremenili, čo postavilo na nohy súpera, ktorý v 22. minúte otvoril skóre. Trstice nepoľavili a do konca polčasu vyrovnali krásnym gólom N. Juhosa. Po zmene strán sa hral vyrovnaný zápas, v ktorom mali viac šťastia hráči V. Blahova, ktorí napokon zvíťazili. R Rajtár, 200.

Kost. Kračany mali voľno.

1. Nový Život 25 19 3 3 83:16 60 (+21)
2. Vydrany 25 15 5 5 67:22 50 (+14)
3. Lehnice 26 14 6 6 48:30 48 (+9)
4. Šoporňa 25 12 6 7 50:32 42 (+6)
5. V. Blahovo 25 12 6 7 37:35 42 (+6)
6. Kost. Kračany 25 12 5 8 50:40 41 (+2)
7. Janíky 25 13 1 11 45:30 40 (+4)
8. Pata 26 10 7 9 48:33 37 (+1)
9. Topoľníky 25 10 6 9 46:42 36 (0)
10. Váhovce 26 10 3 13 46:57 33 (-9)
11. Zlaté Klasy 25 8 7 10 25:43 31 (-8)
12. Štvrtok n/O. 25 9 3 13 41:47 30 (-9)
13. H. Saliby 25 7 7 11 37:42 28 (-11)
14. Jelka 25 2 3 20 12:74 9 (-27)
15. Trstice 25 2 0 23 15:107 6 (-33)
Váhovciam odrátajú 6 b, Ohrady odstúpili.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 23 - A. Barčák (Nový Život), 19 - E. Bartal (Vydrany), L. Marič (Nový Život), 18 - M. Filo (Váhovce), 15 - E. Rojka (Šoporňa), 13 - T. Dvorský (Pata), G. Sánka (Janíky).

ZOSTAVA KOLA: P. Dorušinec (Šoporňa) - B. Domonkos (V. Blahovo), K. Grivalský (Šoporňa), R. Takáč (Váhovce) - L. Martinka (Štvrtok n/O), G. Vedrődi (Váhovce), S. Jáger (Lehnice), T. Skuby (Nový Život), N. Juhos (Trstice) - A. Pidruchnyj (Vydrany), Á. Rózsa (Topoľníky).