Vráble s úlovkom z Topoľčian

III. LIGA: Komárno spečatilo triumf v súťaži. Vrábľania uspeli na pôde zachraňujúcich sa Topoľčian. Galanta brala body v Gabčíkove.

Vráble otočili výsledok v Topoľčanoch. V červených dresoch Vladimir Advigov a Milan Fekiač. Vráble otočili výsledok v Topoľčanoch. V červených dresoch Vladimir Advigov a Milan Fekiač. (Zdroj: L. Odráška)

Topoľčany - ViOn B Vráble 1:2 (1:1)
Domáci futbalisti museli pre tresty hráčov poriadne premiešať zostavy a príležitosť dostali mladí dorastenci, ktorí na klzkom teréne nesklamali. Topoľčany mali výborný vstup do zápasu a už v 2. min. starší dorastenec Mikula otvoril gólový účet stretnutia - 1:0. Ubehlo len niekoľko minút a domáci mohli viesť dvojgólovým rozdielom, ale brankár Pichňa vytiahol výborný zákrok. Postupne sa hra vyrovnala a ku zakončeniam sa dostávali i hostia. Po zaváhaní domácej obrany Zrubec v 34. minúte vyrovnal. Po zmene strán síce hostia držali častejšie loptu na svojich kopačkách, ale domáci mladíci ohromnou vôľou bojovali. V priemernom zápase napokon rozhodla chyba domáceho Fotiasa, ktorý stratil loptu a Ewerton nekompromisne trestal - 1:2.
Góly: 2. J. Mikula - 34. M. Zrubec, 77. Ewerton. R Papuča, ŽK: Maňuch, Fiala - Feješ, Advigov, 70. MFK: Senecký - Pajer Toma, Maňuch (46. Fiala), Fotias, Palo, Rusnák, Šudík, Sabo, Mikula, Švajlen. Tréner J. Strna. VRÁBLE: Pichňa - Tonka, Husár, Fekiač, Feješ, Galamboš (24. Slamka), Zrubec (89. Šlachta), Ewerton, Šabík, Advigov, Hamar. Tréneri M. Reischl, R. Zima. (RD)

Komárno - Šaľa 3:1 (1:1)
Domáci sa ujali vedenia po štvrťhodine hry zásluhou Oberta, ale už aj pred gólom mali viacero príležitostí na skórovanie. Hostia sa spod tlaku vymanili iba sporadicky, ale v 29. minúte im to prinieslo vyrovnanie. Domáca obrana si nerozumela, zahrala na roh, po ktorom Domasta dostal loptu za Rožníkov chrbát. Komárno malo ešte do prestávky niekoľko dobrých šancí, ale Haša, Faragó ani Kuruc nemali presnú mušku. Na opačnej strane musel tvrdú strelu kryť brankár Rožník. Krátko po prestávke kanonier fialovo-bielych Roman Haša, získal pre svoj celok opäť vedenie. V druhom polčase bola prevaha KFC ešte výraznejšia, hostia sa prakticky na domácu polovicu ani nedostali. Sedem minút pred koncom po akcii Oberta s Hašom uzavrel gólový účet stretnutia Marek Szabó. Tento výsledok znamená, že Komárno je už majstrom a účastníkom druhej ligy v nasledujúcom súťažnom ročníku.
Góly: 14. Obert, 51. Haša, 83. Szabó - 29. Domasta. R Španka, ŽK: bez kariet, 200 divákov. KFC: Rožník - Szabó, V. Kosťukevič, Podlucký, Szénási, Štrbák, Obert, Faragó, Bilyk (83. Čtvrtníček), Haša (86. Gonzáles), Kuruc (88. Kováč). Tréner P. Zelenský. DUSLO: Rusznák - Ďatko (78. Ďuriš), Szalay, Kružlík, Domasta (58. Tóth), Lalák, Herceg, Jurík, Kochan, Vanek, Surányi (46. R. Prúčny). Tréner M. Mrllák. (RG)

DAC B/Vrakúň - Šurany 1:2 (0:0)
Dunajskostredčania mali dobrý vstup do zápasu, začali aktívne, vytvorili si dve gólové šance. Mészáros však neprekonal Košlaba, pri druhej zachránila gólmana Šurian žrď. Následne pohrozili z brejkových situácií aj hostia, triaslo sa brvno domácej brány. V 53. min. sa menilo skóre po prvýkrát, priamy kop z 20 metrov trafil Schroner, keď obstrelil múr. Kouč DAC-u zmenil rozostavenie a po peknej akcii vyrovnal mladý Moďoroši. Štvrťhodinu pred koncom fauloval pred šestnástkou Pagáč, jeho zákrok bol odmenený druhou žltou kartou. Druhý trest pre domácich prišiel okamžite, priamy kop zakrútil opäť Schroner nechytateľne do šibenice. Hráči rezervy si aj v oslabení vytvorili tlak, ale odohrali nešťastný zápas a vyrovnať sa im už nepodarilo.
Góly: 67. Moďoroši - 53. a 76. Schroner. R Santa, ŽK: Nagy, Pagáč - Mojko, Blaho, Vašek, Kacír, ČK: 75. Pagáč (DAC), 150 divákov. DAC B: Milošovič - Polák (59. Grebač), Moďoroši, Szelle (46. Rymarenko), Sandal (77. Šimko), Hubert, Mészáros, Csóka, Nagy, Pagáč, Bazsó. Tréner B. Fodrek. ŠK: Košlab - Halás, Gábriš, Mojko, Blaho, Vašek (81. Turan), Dudáš, Hrebík (90. Braun), Schroner, Bencsík, Kacír (87. Tvrdoň). Tréner M. Vittek. (LB)

Gabčíkovo - Galanta 2:4 (1:2)
Iba úvodná dvadsaťminútovka bola z pohľadu domácich, ktorí sa chceli rehabilitovať za predchádzajúcu novozámockú nádielku, sľubná. V 1. min. Belkovicsova technická strela iba o vlások minula bránu hostí. Rutinér v drese domácich v 5. nin. osvedčil svoj prehľad a Gabčíkovo išlo do vedenia. V 20. min. kryl gólman Galanty Belkovicsovu ďalši nebezpečnú strelu. Hostia sa postupne osmelili, čoraz väčšom počte vyrážali do útoku. V 27. min. domáca obrana pozabudla na rýchlonohého Kočiša, ktorý po sóle chladnokrvne zužitkoval svoju prvú tutovku. V 37. min. Eliášova hlavička signalizovala, že Galanta sa neuspokojila iba s jedným gólom. Na opačnej strane vnikol do šestnástky Tóth, ale z ostrého uhla neprekvapil brankára hostí. Tesne pred odcodom do kabín v 44. min. naklonil Kočiš misky váh na stranu pohyblivejších, kombinačne lepších hostí. Po obrátke v 55. min. po ukážkovej kombinačnej akcii na jeden dotyk prestrelil galantskú svätyňu Malý. V 62. min. rozhodca Šima nariadil v prospech hostí diskutabilný pokutový kop, ktorý premenil Meszlényi. Otrasení domáci inkasovali aj v 67. min. keď Rengela prekonal hlavou Eliáš. V 72. min. Meszlényi mohol pridať ďalší gól, lenže tentokrát trafil iba do brvna. V 80. min. zmiernil prehru Gabčíkova Huszár.
Góly: 5. Belkovics, 80. Huszár - 27. a 44. Kočiš, 62. Meszlényi (11 m), 67. Eliáš. R Šíma, ŽK: Trabalík, Boráros - Mišura, 270 divákov. ŠK: Rengel - Cingel (85. Csölle), Bódis, L. Tóth, Malý, Belkovics (76. Kósa), Trabalík, Huszár, Kubík, Végh (57. Englman), Boráros. Tréner G. Straka. FC: Stránsky - Jakubjak (46. Nagy), Eliáš, Gányovics, Mišura, Jakabovič, Prágai, Revák, Čapkovič, R. Meszlényi (90. Madarász), Kočiš. Tréner T. Meszlényi. ŠTEFAN ÁGH

Beluša - Veľký Meder 3:1 (1:0)
Mišutkove zakončenie po Hlúbikovej aktivite zblokovala obrana hostí a Bombiczovej prízemnej strele chýbala presnosť. Gorelka z otočky mieril nad a Tóthova hlavička v bráne neskončila. Novisedlákov center z priameho kopu nikto do siete neusmernil a P. Mišutka v sľubnej šanci trafil len bočnú sieť. V 28. min sa domáci ujali vedenia, keď sa po Novisedlákovom centri hlavou presadil P. Mišutka 1:0. V druhom dejstve Veľký Meder zvýšil aktivitu, ale do šancí sa dostával len sporadicky. Pisárova strela mierila tesne vedľa a Gorelka okrem Vargu preloboval aj hosťujúcu bránu. Dzíbela z vnútra šestnástky netrafil loptu ideálne a Gorelkovu hlavičku Varga skryl v rukaviciach. P. Mišutka v gólovej šanci nechal vyniknúť brankára a Gorelkov technický pokus taktiež nebol gólový. V 85. min domácim vyšla brejková situácia, keď sa v ofsajdom zaváňajúcej situácii dostal k lopte P. Mišutka, posunul ju M. Pilátovi, ktorého nepodarenú strelu usmernil do siete Gorelka 2:0. Hostia avizovali Hrenákovu hru rukou, ale hra pokračovala ďalej a striedajúci dorastenec M. Pilát zaznamenal krásnou strelou svoj prvý gól v tretej lige 3:0. V poslednej minúte sa presadil ešte Pisár a upravil na konečných 3:1.
Góly: 28. P. Mišutka, 85. M. Gorelka, 89. M. Pilát - 90. Kovársky. R Sárai, ŽK: Jurga, M. Gorelka, J. Gažo - Vígh, Bališ, Kovársky, 150 divákov. MŠK: Varga - Vígh, Bališ, T. Tóth, Hlavna, Boya, Szikonya, Gamkrelidze (59. Dzíbela), M. Tóth (46. Bognár), Kovársky, Bombicz (46. Pisár). Tréner V. Ekhardt. MILAN HRUBO

Púchov - Nové Zámky 3:0 (0:0)
V prvom polčase diváci pekný futbal za veľkého tepla nevideli. Hralo sa väčšinou v strede ihriska, šance chýbali, pretože oba tímy predvádzali množstvo nepresností. Až po polhodine sa domáci dostali do náznaku šance, lenže v šestnástke sa nedokázali presadiť cez obetavo brániacich hostí. V 36. min. unikol po krídle Tawanda, ako na podnose ponúkol stopercentnú gólovú šancu Kráľovi, no ten z dvoch krokov napálil loptu do brvna. V 45. min. po dlhom nákope nedôraznú hlavičku Mareka Gajdošíka pohodlne kryl Juhás. Druhý polčas začal výborne pre Púchov, lebo už po desiatich sekundách sa dostal k lopte Marek Gajdošík a nezaváhal - 1:0. Domácich gól upokojil, no ďalšie šance neprichádzali. V 66. min. unikol po krídle Buček a jeho spätnú prihrávku poslal z hranice šestnástky po zemi k žrdi Svorada - 2:0. Súper sa snažil odpovedať podobne, no Guylásov prízemný center nabiehajúci Švajda nedočiahol. V 78. min. hostia faulovali prenikajúceho Bučeka a Svorada z priameho kopu poslal loptu k žrdi - 3:0. Novozámčania sa v závere snažili, no Strelčíkovi čisté konto neprekazili.
Góly: 66. a 78. Svorada, 46. Gajdošík. R Bezák, ŽK: Zavadzan - Petráš, Horáček, 150 divákov. FKM: Juhás - Ešek, Petráš, Baksics, Horáček, Korman, Lovska, Tawanda (82. M. Letko), Kráľ (57. Gulyás), Švajda (70. Orémusz), Matič. Tréner P. Lérant. JOZEF ŠPROCHA

V. Ludince - FC Horses 1:2 (0:1)
Po vlažnom začiatku v 14. min. pohrozili hostia Líškom. Jeho strela z úniku však skončila mimo domácej brány. Ludince následne prebrali iniciatívu a v 24. min. sa mohli ujať vedenia, keď po akcii Kubala - Kosák zakončoval Kapa, ale jeho hlavička išla na brvno. Ďalšiu šancu mal A. Kosák, no jeho únik obrana hostí odvrátila na roh. Záver polčasu priniesol šance na oboch stranách. Najskôr po rohu strela domáceho Hamdaouiho tesne minula bránku FC Horses. Hosťom sa v poslednej minúte podarilo uniknúť domácej obrane a Halás sám pred brankárom vsietil vedúci gól. Druhý polčas sa začal náporom domáceho mužstva. V 58. min. si na roh Kubalu pekne nabehol Marek Horniak a hlavičkou vyrovnal na 1:1. Tento gól naštartoval domácich do ešte väčšieho tlaku a niekoľkých šancí za sebou. Z najväčšej z nich trafil Cingel tyčku hosťujúcej brány. Prišla však 85. minúte a zlé rozohranie lopty Kosáka od vlastnej brány. Toto dokázali zužitkovať hostia, ktorí sa ocitli sami pred brankárom. Ich strelu do opustenej brány ešte tečoval vracajúci sa Flídr. Zo záverečného tlaku sa už domácim nepodarilo skórovať.
Góly: 59. Horniak - 45. Halás, 85. vlastný (Flídr). R L. Pecek, ŽK: Kubala, Soboňa, Horniak - Halás, 200 divákov. DRUŽST.: D. Benkó - Krupánszki, Dékány (56. Cingel), Flídr, Kapa (73. T. Benkó), Kosák, Kubala, Soboňa, Hlaváčik, Hamdaoui, Horniak. Tréner I. Kasana. (IP)

Nemšová - Dubnica 1:2 (1:2), 5. Prekop - 2. Suchý, 10. Štefánek.
Led. Rovne - Horná Nitra 4:1 (1:0), 6. Lipták, 54. Detko, 74. Prekop, 90. Ďurovec - 82. Halmeš.