Štvrtok, 17. august, 2017 | Meniny má Milica

Lapáš takmer dvojciferne

V. LIGA STRED: Tovarníky sú istým víťazom súťaže. Horná Kráľová sa rozlúčila s ročníkom víťazstvom po 10 zápasoch.

V. Zálužie získalo na jar 23 bodov, na jeseň len šesť. Autori nedeľňajších gólov - zľava M. Lacek, J. Kečkéš a L. Bédi. (Zdroj: škvz)

Lapáš - Zbehy 9:1 (5:1). Zbežania síce zanechali sympatický dojem, avšak umreli na krásu. Spravili veľké množstvo individuálnych chýb, keď sa snažili s veľkým počtom hráčov útočiť, čo domáci potrestali. Lapáš ešte kopu šancí zahodil, i tak najmä po krídelných akciách a zakončeniach z prvej domáci dvojzáprah hosťom uštedril lekciu.
Góly: 7., 13., 78. a 80. P. Zlatňanský, 41. a 72. J. Krkoška, 21. M. Pogran, 39. M. Tužinský, 66. vlastný (P. Rumanovský) - 43. L. Mikula. R Fenes, 80. OFK: Horváth - Áč, Krkoška, Hlaváč, Zlatňanský, Tužinský, Pogran, Homola, Pajer, Poláček (46. Balla), Salvet. TJ: Rusnák - Kopec, Búš, L. Mikula, M. Mikula, Rimanovský, Rumanovský, Ťapušík (46. Minarčík), Varga, Boboň (46. P. Mikula), Šuba (17. Baják).

Nevidzany - Báb 0:0. Od úvodu sa domáci zamerali na defenzívu a vyrážali do protiútokov. Hostia držali loptu viac na kopačkách, ale šance neprichádzali. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, zrodila sa zaslúžená bezgólová remíza na zlom teréne, kde sa ťažko kombinovalo a viac taktizovalo. V sľubnej šanci sa na konci zápasu ocitol J. Švihorík, ale netrafil bránu. Hostia si udržali sériu siedmich zápasov bez prehry a gratulujú kapitánovi Petrovi Hrdlicovi k vstupu do manželstva s Andreou Čalkovskou.
R Cvešper, 150. ŠK: Doležaj - Klas, Strieška, Füle, Marhevszki, Kliman (78. Fröhlich), Kajaba, Fruni, Koprda, Krčmár (71. Kováč), Félis. ŠK: Psota - Majerčík, Porubský, J. Švihorík, Raček, Hrdlica, Michalík, Bosák, Ďuračka (46. R. Kriška), A. Švihorík, J. Kriška (60. Grobarčík).

V. Zálužie - Oponice 3:1 (1:0). Zápas, v ktorom domácim prakticky o nič nešlo. Oponice hrali útočný, otvorený futbal, no z prvého zásahu sa tešili domáci, delovkou ich poslal do vedenia Lacek. Ulak mal viacero ďalších šancí, do polčasu sa však stav nemenil. V druhom polčase sa kopali až tri penalty a všetky by sa dali označiť za sporné. Prvou vyrovnal Gerši. Ďalšie dve však zahrávali hráči V. Zálužia a obe premenili. Zápas dotiahli do víťazného konca.
Góly: 13. M. Lacek, 75. L. Bédi (11 m), 82. J. Kečkéš (11 m) - 65. A. Gerši (11 m). R Čaja, 100. ŠK: Brida - Baláži, Teplanský, L. Bédi, Vrábel, J. Bédi (65.Mego), Antl (65. Mochnaľ), Lacek, Bábik, Kečkéš, Mego (75. Verbír). TJ: Ondruš - T. Krošlák, Čery, Antešík, M. Krošlák, A. Gerši, F. Gerši, Varga (81. Šedivý), Paulovič, R. Gerši, Švec.

V. Bedzany - H. Kráľová 0:2 (0:1). Domáci išli v úvode dvakrát sami na brankára a do prestávky zahodili ďalšie tri šance. Hosťom vyšiel brejk a ujali sa vedenia - 0:1. V druhom polčase to bola z domácej strany veľká mizéria, chýbala myšlienka. Pozorný brankár hostí Barta svoj tím podržal. Kráľovania po druhom brejku pridali i druhý gól Kollárom. Domáci už v závere nedokázali zápas ani zdramatizovať.
Góly: 44. a 65. Ľ. Kollár. R Záhumenský, 150. SLOVAN: Jánoš - P. Ondruška, Tlstý, M. Ladický, Bisák, Pirťan, Toman, Matejov (27. Koprda), Gerbel (86. Toman), Bracho (72. Bocman), F. Kolenčík. KFC: Barta - Frkala (81. Šípka), Straňák, Šulgan, Psota (60. K. Kotlár), D. Kotlár, Turňa, R. Kotlár, Penzeš (88. Lencsés), Mrázik, Kollár.

Preseľany - Alekšince 2:3 (2:2). Domáci doplatili na neskúsenosť a hostia sa predstavili ako vyspelý celok. Alekšince sa po chybe domáceho brankára ujali vedenia, no domáci bojovnosťou otočili skóre zápasu - 2:1. Ešte do polčasu domáci zahodili dve šance a hostia krátko pred odchodom do šatní vyrovnali. Po zmene strán domáci odišli kondične, skúsení hostia dominovali na lopte a vyhrávali aj väčšinu osobných súbojov. Domáci tlak neustáli a hostia strelili v 77. minúte aj víťazný gól.
Góly: 21. a 30. P. Botka - 16., 43. a 77. M. Fuska. R Zemko, 100. SLOVAN: Fúska - Mocný, Michal Candrák, Vaňo (67. Miro Candrák), Macko (53. Kolník), Urbanec, Kompas, Kuna, Kamencay, Lacena, Botka. MFK: Lazarčík - Gunda, Pleva (58. Záhončík), Krištofičin, Fuska, Šindler, Krivošík, Behúl, J. Blaži (90. Kukla), M. Blaži, L. Trnka.

Radošina - Jacovce 2:5 (0:2). Góly: 53. a 75. J. Bartošek - 13. M. Kaman, 17. L. Zigo, 63. M. Hustý, 65. D. Bajzík, 89. K. Beňo. R Pacher, 100. ŠK: M. Rybnikár - Vajdečka, Turčan (67. J. Jankovič), Ďaďan, Šimovič (82. P. Zachar), Stanček, Vičan, Minárik, J. Bartošek, Horváth (73. J. Pavlovič), P. Bartošek. DRUŽST. : Uhlár - Zigo, Majba, Bajzík, Hustý (82. Bujna), M. Chrenko, Buček, Piterka, Bukvay, Beňo, Kaman.

Tovarníky - Solčany 2:0 (1:0). Góly: 30. V. Candrák, 77. L. Košecký. R Bircsák, 200. OFK: Mikuláš (90. Hudok) - Košecký, M. Kopún, Lacika, Kapusta, T. Kopún, V. Candrák, M. Rusňák ml. (74. Mrázik), Hájovský (85. Jahoda), A. Candrák, M. Rusňák st. OFK: Sláma - Zelíska, P. Ducký, Ondruš, Hupka, Mihálik, Mančík, Krošlák, Pavlovič (74. Gábriš), Urminský, L. Ducký (46. Bulák).

H. Kráľovej odrátajú 3 body.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 36 - P. Zlatňanský (Zbehy, Lapáš), 24 - A. Candrák (Tovarníky), 23 - M. Fuska (Zbehy, Alekšince), 17 - M. Kurej (Báb), 15 - F. Urminský (Solčany), M. Pogran (Lapáš), 14 - J. Michalík (Tešedíkovo, Báb).

ZOSTAVA KOLA: J. Barta (H. Kráľová) - L. Bédi (V. Zálužie), I. Füle (Nevidzany), Mich. Candrák (Preseľany), D. Lacika (Tovarníky), D. Bajzík (Jacovce), J. Bartošek (Radošina), M. Fuska (Alekšince), J. Krkoška (Lapáš), P. Zlatňanský (Lapáš), Ľ. Kollár (H. Kráľová).