Sobota, 22. júl, 2017 | Meniny má Magdaléna

Nakoniec nitrianska radosť

IV. LIGA JV: Víťazom súťaže sa stala rezerva FC Nitra. Korunu kráľa strelcov si vystrieľal Michal Béger, ktorý strieľal góly za V. Lovce a Hrušovany. ČFK Nitra končí na 15. mieste.

Futbalisti rezervy FC Nitra vyhrali v Leviciach 6:0 a sú postupujúcimi do tretej ligy. (Zdroj: Ivan Porubský)

Levice - FC Nitra jun. 0:6 (0:2). Nitrania nenechali nič na náhodu, od prvej do poslednej minúty to bola z ich strany jasná záležitosť. Levičania s pribúdajúcim časom pôsobili čoraz viac odovzdane, dominancia lídra sa zvyšovala. Okrem šiestich gólov zahodili množstvo šancí, najmä Bartošek. Najkrajší okamih prišiel v 41. minúte, Ivančík z rohu šestnástky obalovačkou vyhnal pavúka z domáceho vinkla.
Góly: 41. a 44. A. Ivančík, 50. L. Fabiš, 78. a 84. M. Bartošek, 82. M. Fábry. R Šlosár, 110.
SLOVAN: Kolčár - Gonda, Batár, Konvický, Varga (46. Kiss), Kalman (81. Horváth), Guláš, Ferencz (67. Vrecník), Kupča, Kotora, Švec. FC: Šipoš - Ďurek, Harbuľák, Križan, Fabiš (75. Mesároš) - Galko, Kotrík (65. Mocyk), Moravčík - Petráni (60. M. Fábry), Bartošek, Ivančík.

Kalná n/Hr. - Čeľadice 4:2 (2:1). Kalná sa ujala vedenia úspešným trestným kopom Chmela. Kontroval po rohu Plešivka. R. Lacko strhol vedenie na domácu stranu, Čeľadice aj druhýkrát v zápase dokázali vyrovnať. Po faule dával za penalty na 3:2 Chmelo, bodku dal ten istý hráč sedem minút pred koncom. Kalná sa rozlúčila s úspešnou sezónou víťazstvom. Druhé miesto berú v klube ako veľký úspech.
Góly: 3., 74. (11 m) a 83. R. Chmelo, 43. R. Lackó - 36. M. Plešivka, 66. Ľ. Kminiak. ČK: 73. Varga (Č). R Laco, 150. KFC: Guťan - Turnai, Švirik, Pacalaj, Dávid, Chmelo (86. Kúdela), Kovács, Pánik, Solčiansky (87. Jankove), R. Lackó (87. Rapavý), M. Lackó. TJ: Kostoláni - Horváth, Plešivka, Ďuriš (74. Kotula), Valachy, Varga, Koprda, Čambal, Kminiak, Brath, Marek.

Hrušovany - Tvrdošovce 9:0 (5:0). V poslednom zápase sezóny to bola hra mačky s myšou. Domáci jednoznačne dominovali, skóre otváral dvomi gólmi Kochan. A keď o ďalšie dve minúty peknú spoluprácu využil Jankovič, otázkou len zostávalo, akú gólovú nádielku si odvezie súper. V 28. min. naštartoval svoj gólový koncert Béger, ktorý si vystrieľal prvenstvo medzi strelcami IV. ligy. Gól dal ľavou nohou, pravou nohou i hlavou. Perfektný gólostroj uzavrel v 81. minúte Soboňa - 9:0. Domáci siahali dokonca po dvojcifernom výsledku.
Góly: 18. a 20. V. Kochan, 22. D. Jankovič, 28., 44., 60., 64. a 72. M. Béger, 81. D. Soboňa, R Maráz, 150. OFK: Kopecký - Kurbel (46. Krško), Kochan, Sipos, Slíž, Masarovič, Rusinko (50. I. Sporina), Jankovič, Boldiš (46. Maršala), Béger, Soboňa. ŠK: Molnár (46. Branický) - M. Malý, Vincze, Kačerjak, Ladics, Bórik (64. D. Malý), Sendrei, Csanda, Blaško, Veres (26. Dojčan), Danis.

H. Obdokovce - ČFK Nitra 5:2 (2:1). Úvodných 15 minút sa hralo len medzi šestnástkami bez vyloženej šance. Skóre otvoril domáci Košlab. Hneď o dve minúty triafa z päťky Balážik tyčku hosťujúcej bránky. V 32. minúte šli domáci už do dvojgólového vedenia, keď sa z bieleho bodu nepomýlil Zsebi - 2:0. Domáci sa s vedením uspokojili, čo mladí hostia využili v 34. minúte Galbičkom - 2:1. Po zmene strán strelili domáci v priebehu dvoch minút dva góly a tým sa zároveň spustil festival zahodených šancí OTJ. Domáci podnikali jeden protiútok za druhým, ale strelci nedokázali prekonať hosťujúceho brankára. V závere sa zápas už iba dohrával, domáci zaslúžene vyhrali, i keď konečný výsledok mohol byť z pohľadu domácich aj oveľa vyšší.
Góly: 15. a 89. J. Košlab, 32. E. Zsebi (11 m), 54. M. Grznár, 56. D. Vaňo - 34. A. Galbička, 77. M. Mesároš. R Šmátrala, 100. OTJ: M. Martonka - Fekete, Ondrka, Mondek, Kupec, Grznár, J. Martonka, Balážik, Zsebi, Vaňo, Košlab. ČFK: Kinče - T. Kováčik, Galbička, Horňák, Polanský, Mesároš, Martinka, Pelikán, S. Kováčik, Barát, Lomnický.

Dvory n/Ž. - Kolárovo 3:0 (0:0). Hostia prišli s defenzívnou taktikou a príliš neohrozili Dvoranov. Domáci udreli až v druhom polčase, vo všetkom mal prsty 17-ročný Martin Kováč, nacentroval na góly Haulíkovi a Pilnému a keď ho štyri minúty pred koncom faulovali v šestnástke, penaltu premenil Mlynár.
Góly: 70. E. Haulík, 80. D. Pilný, 86. G. Mlynár (11 m). R Božik, 200. TJ: Špak - Illés, Mucha (62. Pilný), Bašťovanský, Kovács, Haulík, Takáč, Hatala (57. Mlynár), Kováč, Lontoš, Demeter. FK: Vígh - Zuzula, Mokuš, Pavlík, Máté, Oláh, Cingel, Magyar, Spevák, Dóša, Kociha.

D. Saliby - Veľké Lovce 4:0 (1:0). Solídny a férový, miestami vyslovene priateľský zápas. Začalo sa vyrovnane, hostí zlomila až Prístavkova penalta po obrátke. Potom Dolné Saliby prevzali taktovku a peknými gólmi sa rozlúčili so sezónou štýlovo. Výborne zahral záložník Molnár.
Góly: 7. a 68. R. Molnár, 57. O. Prístavok (11 m), 65. R. Szabo. R Pavlovič, 250. TJ: Valenský (52. Lapos) - Göndör, Prístavok, Szabó, Varga, Renczés (76. Majó), R. Molnár, Bende, Sz. Halák (68. Ľ. Halák), Bednár, Szabo. TJ: Rečka - Szolnoki (46. Sallai), Petrović, Pavlatovský, Hajko, Galovič, Jurky, Lontoš (85. Bartko), Bagala, Baumeister, Prochaczka

Imeľ - Svätý Peter 2:1 (2:0). V derby pred parádnou kulisou domáci sklamali, no vyhrali aj biednym futbalom, góly dali len po chybách súpera. Svätý Peter bol lepší, aktívnejší, v druhom polčase Imeľčanov poriadne zatlačil, ale tri vyložené tutovky mu vychytal výborný brankár Balogh.
Góly: 35. Matheus, 37. T. Oršolík - 55. D. Kianek. R Volf, 500. TJ: Balogh - M. Hübsch (30. Babicz), V. Hübsch, Oršolík, Bacigál, Kender (85. D. Csontos), R. Csontos, Varga, Matheus, Gajdoš, Boros (63. Lovász). OŠK: Bilkó - Krajčír, Kianek, Gagić, Zvoncsár, Mukalenga, Lakatoš, Kürthy, Nguyen Cong (78. Lörincz), Taibl, Kováč (61. Pšenák).

10. D. Saliby 28 9 6 13 42:50 33 (-9)
11. Svätý Peter 28 8 8 12 40:52 32 (-10)
12. Dvory n/Ž. 28 7 7 14 27:48 28 (-14)
13. Tvrdošovce 28 6 5 17 23:65 23 (-19)
14. Levice 28 3 6 19 23:54 15 (-27)
15. ČFK Nitra 28 3 2 23 23:94 11 (-31)
Palárikovo sa odhlásilo zo súťaže.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 25 - M. Béger (V. Lovce, Hrušovany), 21 - M. Bartošek (FC Nitra jun.), 16 - R. Chmelo (Kalná n/Hr.), 15 - S. Balog (Štúrovo), G. Tóth (Štúrovo), 13 - Zs. Magyar (Kolárovo), 12 - G. Švec (Levice), J. Jurky (V. Lovce).

ZOSTAVA KOLA: M. Guťan (Kalná n/Hr.) - L. Takáč (Dvory n/Ž.), A. Göndör (D. Saliby), T. Bacigál (Imeľ) - M. Kováč (Dvory n/Ž.), R. Molnár (D. Saliby), P. Slíž (Hrušovany), E. Zsebi (H. Obdokovce) - A. Ivančík (FC Nitra jun.), J. Košlab (H. Obdokovce), M. Béger (Hrušovany).