Sereď má za sebou historickú udalosť, na svojom domovskom stánku privítala turecký prvoligový klub Trabzonspor. Gólová naháňačka sa napokon skončila nerozhodne 3:3.
Od úvodu stretnutia sa snažili Turci diktovať tempo hry, držali loptu viac na svojich kopačkách, nedali si však pozor na domáce brejky a rýchlonohé krídla Morong s Laurom robili v ich obrane vetry. „Mali sme dočinenia s veľmi kvalitným súperom, ktorý je silný na lopte, silovo a v osobných súbojoch je na tom tiež veľmi dobre. V tomto sme sa im mohli ťažko vyrovnať. Naši chalani podali po taktickej stránke veľmi oduševnený výkon, spokojný som bol najmä s prvým polčasom. Vyrážali sme do protiútokov, ktoré nám vychádzali. Defenzíva na čele so skúsenými stopérmi hrala pozorne, k dobrému výkonu sa pridali aj ostatní,“ zanalyzoval prvé dejstvo kouč Seredčanov Marián Šarmír.
Nevídaná generálka
Jeho zverenci išli do šatní za prekvapujúceho stavu 2:1 po dvoch presných strelách Lauru. Do druhého dejstva vystriedal Trabzonspor šesticu hráčov a začalo sa dobýjanie brány ŠKF. „Súper zvýšil aktivitu a zatvoril nás pred našu šestnástku. Dobrou organizáciou hry sme to zvládli a pri konci sa nám podarilo vyrovnať. Nie je dôležitý výsledok, ale hra, hlavne v prvom polčase bola na úrovni,“ pokračuje ambiciózny tréner. Vyrovnanie zariadil v posledných minútach po rohu stopér Djiby Ba, po jeho presnom zásahu odpískal hlavný rozhodca koniec. „Duel mi ukázal, že mužstvo je na tom veľmi dobre, či už po hernej alebo taktickej stránke. Sú tam chyby, ale to si nechám pre seba. Je na čom stavať,“ hovorí Šarmír.
Futbalová slávnosť prilákala do Serede viac ako 2000 divákov. „Chceli by sme pokračovať v tomto trende a priťahovať divákov postupnými krokmi aj na majstrovské zápasy,“ vraví Šarmír. Jeho mančaft si zahrá v nedeľu prvé kolo druhej ligy západ proti Popradu. Za sebou má generálku ako hrom. „Veru, ani ligové mužstvá takú nemajú,“ usmieva sa tréner Serede. „Sme vďační majiteľom, že neotáľali, vyhrnuli si rukávy a pomáhali, aj keď nemuseli. Stálo nás to nemalé finančné prostriedky, odozva z hľadiska bola dobrá. Stálo to za to.“

Morong: diváci si prišli na svoje
Prilákať šiesty tím tureckej najvyššej súťaže do Serede nebola ľahká záležitosť. „Mám korektné vzťahy s manažérom Viktorom Blažekom, má konexie. Keď mi podhodil možnosť hrať proti Trabzonsporu, nezaváhali sme. Budeme sa snažiť priniesť do Serede súpera podobného rangu,“ povedal Marián Šarmír a dodal, že stať sa tak môže ešte v tomto roku.
Zápas si užívali nielen diváci v hľadisku, ale aj futbalisti Serede. Medzi najlepších patril určite Adam Morong. „Bola to pre nás dobrá skúsenosť, užili sme si to hlavne my a verím, že aj diváci. Padlo šesť gólov, zápas sa musel páčiť. Trabzonspor bol samozrejme trochu inde ako slovenské mužstvá. Diváci mali možnosť vidieť zahraničné družstvo, verím, že si prišli na svoje,“ obzrelo sa za pondelkovým duelom ofenzívne tykadlo.
V drese súpera sa napokon predstavila iba dvojica slovenských reprezentantov Matúš Bero a Juraj Kucka. S mladším prehodil Morong po stretnutí niekoľko slov. „Poznáme sa z Trenčína z mládežníckych kategórií. Boli sme spolu v doraste, chvíľu aj v áčku. Chvíľu sme pokecali, pýtal som sa ho, ako sa má a tak,“ dodal Morong.
Fakty zo stretnutia
Sereď – Trabzonspor 3:3 (2:1), 30. a 44. Laura, 90. Tidiane Djiby Ba - 33. a 72. Rodallega, 48. Yazici.
ŠKF: Stránsky (60. Šálka) – Loduha, Djiby Ba, Michalík (65. Kmeť), Mečiar (78. Baša) – Bilas (72. Bartoš), Ventúra, Richnák (56. Pankaričan) – Laura (69. Jankto), Milunovič (81. Bosý), Morong.