Rezerva Nitry priviezla bod

Tretia liga odštartovala nekompletným 5. kolom. Vráble doma neboli úspešné. V Galante sa body delili. Tréner Majoroš zaznamenal vydarený debut v Gabčíkove.

Vráble nestačili na Dubnicu. Na snímke zľava Husár, hosťujúci Bielik a Jamrich. Vráble nestačili na Dubnicu. Na snímke zľava Husár, hosťujúci Bielik a Jamrich. (Zdroj: Marián Pecho)

ViOn B Vráble - Dubnica 0:3 (0:2)
Od úvodu pôsobili futbalovejším a behavejším dojmom Dubničania, domácim, doplneným o posily z áčka, naopak viazla súhra. Niekoľko sľubných náznakov hostí väčšiu šancu neprinieslo a tak tá prišla v 17. min. na opačnej strane. Po jednoduchej akcii Renan v prvej príležitosti žlto-modrých namieril z diaľky tesne vedľa. Už o dve minúty prenikol za vrábeľskú obranu Vaško a v tutovke zblízka pálil pod brvno, kde však reflexívne vynikol Pichňa. Napriek územnej prevahe Dubnice sa jej šance nerodili. V 34. min. ale v šestnástke domáci Hamar podľa arbitra nedovolene pristúpil Vaška a kapitán Jakúbek z penalty nekompromisne otvoril skóre. Zakrátko hostia opäť chytro zakombinovali a voľný Čurik v strede šestnástky technicky pri žrď nedal gólmanovi šancu - 0:2. V 44. min. mohol znížiť Renan, ale obaľovanou strelou len natiahol Digaňu a tesne minul. Druhé dejstvo začali domáci veľmi zle. Najprv Čurik skraja našiel Vaška, ktorý prestrelil odkrytú bránu a vzápätí po chybe defenzívy Bielikov nájazd vytesnil Pichňa tesne vedľa. Vrábľania pohrozili v 50. min. a po zákroku na Renana si domáci pýtali penaltu. V 57. min. sa v čistej šanci ocitol Dubničan Horecký a len vďaka obetavému teču Zrubca nepridal tretí gól. Potom si už hostia najmä strážili vedenie. V 72. min. mohol nedorozumenie Digaňu a obrany využiť Jančura, ale z uhla prázdnu bránku prestrelil. Definitívne rozhodnutie o víťazovi prišlo v 81. min. a opäť z penalty hostí. S prehľadom do protipohybu brankára ju premenil Štefánik. Dubničania vyhrali zaslúžene, bojovnosť však domácim uprieť nemožno.
Góly: 34. Jakúbek (11 m), 38. Čurik, 81. Štefánek (11 m). R Patrovič. ŽK: Hamar, Ewerton, Jamrich - Častulín, 304 divákov. FC: Pichňa - Zrubec, Hlaváč, Jamrich, Husár (41. Slamka) - Jančura, Hamar, Šabík, Ewerton - Galamboš (70. Marek), Renan. Tréneri M. Reischl a R. Zima. ĽUBOŠ MODZGA

SkryťVypnúť reklamu

Galanta - FC Nitra jun. 2:2 (0:1)
Oba tímy vstúpili do zápasu aktívne. V 5. minúte po rohovom kope obrana Galanty zrazila loptu do polkruhu šestnástky, dostal sa k nej Peseky, ktorý pohotovo zakončil do pravého dolného rohu. Galanta sa snažila viac kombinovať, Nitra bola v hlbokej defenzíve a bránila. V 18. min. sa uvoľnil Prágai, z hranice šestnástky dával tesne nad. Z rohového kopu Eliáš zakončoval hlavou tesne nad. Tlak domácich sa stupňoval, v 38. min. po šikovnej kombinácii sa na hranici päťky dostal k lopte Baša, ale zoči-voči Šiposovi neuspel. Pred koncom polčasu to bol opäť Baša, kto zakončoval. Jeho gól hlavou neplatil pre ofsajd. Nitra okamžite zaútočila, do vyloženej šance sa dostal Zelenka, ale Bartalos ho vychytal. V 49. min. po presne kolmici Eliáša Prágai posunul loptu Kočišovi, ktorý prekonal gólmana FC. V 55. min. utešená kombinácia po osi Revák - Pecho - Baša s koncovkou posledne menovaného priniesla druhý gól Galanty. Baša na dvakrát pretlačil loptu do siete súpera. V 65. min. po rohu Nitry a nedôraze brankára, ktorý vyrazil loptu na hranicu šestnástky, Tkáč do prázdnej brány vyrovnal. Od toho momentu Nitra zabrala svoju polovicu, začala sa brániť. Domáci sa snažili, Nitra pohybom vykrývala priestory a nepúšťala domácich do šancí. Do konca sa stav zápasu nezmenil.
Góly: 49. Kočiš, 55. Baša - 5. Peseky, 65. Tkáč. R Havran, 263 divákov. SLOVAN: Bartalos - Jakubjak (46. Madarász), Eliáš, Vdovjak, Szenási (84. Molnár), Pecho, Revák (77. Gányovics), Prágai, Baša (69. Lenárt), R. Meszlényi (46. Jakabovič), Kočiš. Tréner T. Meszlényi. FC: Šípoš - Ďurek, Galko, Vencl, Fabiš (90. Gužík), Macho, Moravčík (85. Petráni), Šurnovský, Zelenka (82. Kinče), Peseky (72. Záhon), M. Fábry (61. Tkáč). Tréner A. Štefanka. TIBOR DROZD

Gabčíkovo - Nemšová 4:0 (0:0)
Domáci začali ofenzívne, v 7. min. Végh iba tečoval loptu po rohovom kope Tótha, brankár Nemšovej dokázal odvrátiť hroziace nebezpečenstvo. V 15. min. Tóthovi pri ľavej žrdi chýbal iba krok, aby otvoril gólový účet stretnutia. O dve minúty mohli udrieť hostia, Mihljevič mal voľný priestor a dostatok času na ohrozenie domácej brány, lenže zakončenie sľubnej akcie bolo žalostné. V 30. min. ani Cingel, ani Šándor nedočiahli loptu po prihrávke za obrannú líniu hostí. V 40. min. Tóth po rýchlom rozohraní priameho kopu trafil iba do súperovho hráča. Po obrátke pôsobili domáci ako pokropení živou vodou. V 48. min. obranca domácich Trajcsik nikým nekrytý z päťky hlavou vsietil. V 53. minúte sa Tóth vyhol ofsajdovej pasci, loptu ako na tácke naservíroval Krištanovi, ktorý však prestrelil. V 57. min. Trabalík v sľubnej pozícii netrafil bránu. Po hodine hry po ukážkovej akcii pridal druhý gól Gabčíkovčanov nádhernou strelou Bazsó. O desať minút po ďalšej učebnicovej akcii zvýšil na 3:0 ďalší debutant v drese domácich Krištan. Ten istý hráč v 83. min po vyšachovaní obrany Nemšovej spečatil výsledok na 4:0. O minútu na to Trajcsik nepremenil penaltu, keď netrafil bránu hostí. S pribúdajúcimi gólmi hráči Nemšovej očividne rezignovali, v úmornej horúčave ani kondične nestačili na rozbehnutých domácich. Vďaka druhopolčasovému uragánu bol debut nového kormidelníka Gabčíkova Jozefa Majoroša vskutku vydarený.
Góly: 48. Trajcsik, 60. Bazsó, 70. a 83. Krištan. R Santa, ŽK: Trajcsik, Śándor - Žilka, Antol, Brix, 420 divákov. ŠK: Izsmán - Cingel, Végh, Trajcsik, L. Tóth (77. Englman), Bazsó, Śándor (69. Huszár), Klempa (26. Krištan), Trabalík (81. Bujka), Polák, Boráros. Tréner J. Majoroš. ŠTEFAN ÁGH

N. Zámky - V. Ludince 2:0 (2:0)
Divákov vzrušila už 2. minúta, keď najskôr Kormanov trestný kop zlikvidoval Benkó a vzápätí pri črtajúcej sa šanci Kosáka včas vybehol domáci gólman Juhás. Hostia vyrukovali v Nových Zámkoch miestami až prehnane tvrdou hrou, čo hlavný arbiter určitý čas aj toleroval. V. Ludince hrozili z rýchlych kontier a tak musela byť domáca obrana v strehu. Na konci prvej štvrťhodiny sa domáci prezentoval skvelou akciou, po ktorej Lovska ideálne prihral Matičovi, ale jeho tutovku brankár hostí zázračne zlikvidoval. Nové Zámky mali v týchto fázach zápasu tlak, ale gól z neho nevyťažili, hoci príležitosti na to mali. Prišlo to až v 38. min., keď sa Lovska presunul na ľavú stranu, ideálne našiel v šestnástke Matiča, ale ich dielo musel napokon dokonať Kingambo - 1:0. O tri minúty na to vybojoval pri rohovej zástavke loptu Matič, ideálne našiel pred bránou Kingamba, ktorý zvýšil. Po zmene strán mohli diváci zatlieskať nožničkám Kingamba, po ktorých však lopta nemala ten správny smer. V 61. min. odvrátila Ešekovu gólovú hlavičku po rohovom kope z bránkovej čiary obrana hostí. O dve minúty na to obaľovačka striedajúceho Holečka len tesne minula ľavú žrď hosťujúcej brány. Striedania v mužstve domácich však narušili koncepciu hry FKM, prišli aj chyby, ktoré hostia mohli potrestať. V 69. min. nepremenil svoju prvú tutovku striedajúci Predajniansky. O osem minút nato Cingelova bomba opečiatkovala brvno Juhásovej svätyne a o ďalšiu minútu to bol opäť Predajniansky, ktorý zoči-voči Juhásovi poslal loptu z tesnej blízkosti vedľa. Ešte aj záverečné minúty tohto zaujímavého duelu priniesli veľké príležitosti pred oboma bránami, ale brankári zachránili svoje mužstvá od pohromy a tak sa na výsledku už nič nezmenilo.
Góly: 38. a 41. Kingambo. R Valent, ŽK: Baksics, Obert, Dikácz - Krupánszki, Soboňa, Petráš, Horniak, 580 divákov. FKM: Juhás - Petráš, Ešek, Horáček, Baksics (88. Letko) - Obert, Lovska (67. Fiala), Korman (60. Holeček), Muchaya (54. Dikácz) - Matič, Kingambo (78. Švajda). Tréner P. Lérant. DRUŠT: Benkó - Krupánszki, Vígľaš (62. Dékány), Kosák, Tóth, Švirik (76. Straňák), Soboňa, Petráš, Cingel, Hlaváčik, Horniak. Tréner J. Duhony. (RG)

Topoľčany - Borčice 0:1 (0:0)
Hoci Topoľčany ešte pár hodín pred zápasom nevedeli, s akými hráčmi vôbec nastúpia, po bojovnom výkone prehrali len o gól. Tréner Topoľčian Viliam Ilko počas týždňa trénoval maximálne s deviatimi hráčmi, káder sa už ako zvyčajne lepil na poslednú chvíľu. K mladým hráčom Topoľčian v piatok pribudli dvaja Srbi a dvaja hráči zo Zimbabwe. Od úvodných minút ovládli hru hostia, ktorí ťažili z výbornej práce Barčíka. Postupne sa ale Borčice prispôsobili domácim, a tak sa hral len nezáživný futbal. Borčice držali loptu častejšie na kopačkách, ale domáci sa ubránili. Na druhej strane pohrozil Fiala. Hostia svoj tlak vystupňovali, ale domáci Kochan svoj tím podržal a dvakrát pred opustenou bránkou domácich vykopával i aktívny Švajlen. V závere prvého polčasu sa nepresne zastreľoval i domáci Tawanda. Po zmene strán držali hostia loptu častejšie na kopačkách a už v 54. minúte po vydarenej akcie strelil vedúci gól nováčika Lukáš Mravec, keď sa presadil po rohovom kope - 0:1. Ani po góle sa obraz hry nezmenil a hostia dobíjali domácu bránku. Keďže už viac gólov nepadlo, hostia si zaslúžene z Topoľčian odviezli tri body. Domácim hráčom na čele s trénerom slúži ku cti, že aj napriek problémom s hráčskym kádrom odovzdali zo seba maximum a bojovali až do konca stretnutia. Prečo sa však káder lepil až pár hodín pred zápasom je však len výsledkom práce súčasného vedenia, pod ktorým už viacerí hráči v Topoľčanoch nechcú pôsobiť a radšej uprednostnili aj nižšie súťaže pred treťou ligou...
Gól: 54. Mravec. R Gašparovič, ŽK: Luzin, Pakanec - Hanzel, 140 divákov. MFK: Kochan - Adamkovič, Pakanec, Luzin, Švajlen, N. Pavlović (74. Helbich), S. Pavlović, Tawanda (85. Matejov), Mpofu, Fiala (66. Húdok), Billik. Tréner V. Ilko. (JŠ)

Led. Rovne - Prievidza 2:1 (2:1), 17. Detko, 40. Krištof - 10. Turančík.
Trnava jun. - Beluša 4:1 (2:1), 28. a 49. Yilmaz, 32. vlastný (Opat), 90. Martinko - 26. Gorelka.

Stretnutie Púchov - Bánovce hrajú 7. 9., zápas Šaľa - DAC B/Vrakúň odložili.