Piatok, 21. september, 2018 | Meniny má Matúš

Trstice siahali v Topoľníkoch po troch bodoch

V. LIGA JUH: Pata, Šoporňa i Horné Saliby odštartovali vydretými domácimi víťazstvami. Hostia získali len dva body.

Futbalisti TJ Horné Saliby. V prvom kole najtesnejšie porazili Jelku. (Zdroj: tj)

Kost. Kračany - Janíky 1:1 (0:1), 70. vlastný - 11. M. Kurejko. Vo veľmi dobrom zápase začali lepšie hostia a po centri sa presadil Kurejko. Domácich tento gól nakopol a prevzali opraty zápasu. Už do polčasu mohli otočiť, ale šance Kállaia zostali nevyužité. Po obrátke Kračany nepoľavili zo svojej aktivity. Viaceré šance však priniesli domácim iba zisk jedného bodu, ktorý zariadil vlastenec hosťujúceho Pussa. R Ribarič, 150.

Šoporňa - Štvrtok n/O. 1:0 (0:0), 87. E. Rojka (11 m). V prvom polčase malo domáce mužstvo územnú prevahu, z ktorej nedokázalo vyťažiť gól. Domáci hráči trikrát prekonali hosťujúceho brankára, ale obrancovia loptu vykopli z bránkovej čiary. Po zmene strán strela hostí spoza šestnástky išla mimo domácej bránky. Na druhej strane domáci celok mohol ísť do vedenia po kombinačnej akcii, no brankár hostí ich vychytal. R Fúrik, 150

Zlaté Klasy - V. Blahovo 2:0 (0:0), 37. a 65. Sz. Nyársik. Hral sa útočný futbal z oboch strán. Domáci mohli otvoriť skóre už v 9. min., ale lopta šla vedľa pravej žrde. Zlaté Klasy išli do vedenia po peknej kombinačnej akcii a na jej konci bol Nyársik, ktorý dopravil loptu do prázdnej brány. Hostia v samom závere mohli znížiť, no Katonova strela bola zblokovaná. R Opatovský, 130.

Pata - Sap-Ňárad 2:1 (1:1), 16. a 75. V. Pilo - 33. A. Csicsay. V zápase sa ako prví presadili domáci po individuálnej akcii. Hosťom sa podarilo vyrovnať po technickej strele Csicsaya z priameho kopu. Domáci v druhom polčase zatlačili súpera, z čoho pramenil gól V. Pila spoza šestnástky. Hostia v nadstavenom čase nastrelili brvno. R Debnár, 200.

H. Saliby - Jelka 1:0 (0:0), 82. D. Kalocsai. V hodovom zápase boli domáci aktívnejším tímom, ale 3-4 dobré šance do prestávky nevyužili. Klenkovič v nájazde tesne minul a potom ten istý hráč hlavičkoval do rúk brankára. Aj ďalej sa hralo na jednu bránu, domáci to stále skúšali. Vyšlo to až po prízemnej strele Kalocsaia. V závere hostia takmer vyrovnali z priameho kopu. R Dutka, 250.

Topoľníky - Trstice 2:2 (1:0), 34. M. Staško, 90. J. Medgyes (11 m) - 76. A. Borka, 81. M. Pevala. Domáci mali po celý zápas územnú prevahu, aj dosť šancí. Za stavu 1:0 trafil žrď Krascenits. Potom však urobili dve chyby a súper vyťažil z minima maximum - 1:2. Vyrovnanie prišlo z penalty po faule na Filka. R Belanský, 250.

Nový Život - Čenkovce 2:1 (2:0), 34. A. Barčák, 44. A. Mészáros - 87. M. Adame. Duel minuloročného majstra s nováčikom začali lepšie domáci. Skóre otváral v 34. minúte po priamom kope Barčák. Na 2:0 zvyšoval po chybe brankára hostí A. Mészáros. V druhom polčase sa hra vyrovnala a v závere sa k slovu dostali aj hostia, ktorí znížili zásluhou Adameho. R R. Kováčik, 350.

Zápas Váhovce - Lehnice odložili na 23. 8., hrať sa bude v Lehniciach.

ZOSTAVA KOLA: A. Chvíla (Jelka) - P. Tomášik (Janíky), O. Penciak (Pata), A. Mészáros (Šoporňa) - A. Hervay (Kost. Kračany), G. Szabo (H. Saliby), M. Pevala (Trstice), A. Mészáros (Nový Život) - M. Staško (Topoľníky), Sz. Nyársik (Zlaté Klasy), V. Pilo (Pata).