Sobota, 21. júl, 2018 | Meniny má Daniel

Starší žiaci ČFK Nitra si pochutili na Nových Zámkoch (+FOTO)

Už len kvôli triu Samuel Sitár - Peter Szöllösy - Matúš Hanakovič by ste sa mali chodiť pozerať na starších žiakov ČFK Nitra.

Starší žiaci ČFK Nitra boli úspešní v prvom domácom majstrovskom zápase sezóny 2017/18. Na snímke vpravo domáci stredopoliar Erik Horváth. (Zdroj: Martin Kilian ml.)

Včera poobede sme sa s foťákom vybrali na II. ligu starších žiakov ZsFZ, v predohrávanom 17. kole (druhom v poradí) si „čéefkári“ zmerali sily s Novými Zámkami. Level futbalu nás príjemne osviežil. Strojár sa rehabilitoval z nezaslúženej prehry v Trebaticiach (0:1) a Novým Zámkom mohol dať aj osem gólov.

ČFK Nitra U15 - Nové Zámky U15 4:1 (2:1).
Hostia sa rozcvičovali o dvadsať minút dlhšie a aj s rôznymi kombináciami, no čo z toho, keď hneď z rozohrávky zobral Sitár loptu, urobil šiestich hráčov a jeho tyčku dorazil Berec - 1:0. Modro-bieli boli pánmi ihriska, vysokým pressingom si tvorili šance, tie najväčšie spálili Szöllösy a Sitár, vyšla až tretia, skvelú prácu Hanakoviča doklepol Szöllösy - 2:0. Nevýrazné Nové Zámky mali šťastie, ešte pred prestávkou znížili, brankár Filip Duchoň vyrazil Lakatosovu strelu len pred seba a Valachovičovi nebolo viac treba - 2:1. Po prestávke však zverenci trénera Fogla nenechali vôbec nič na náhodu, stále mali prevahu i viac z hry. Prišli i góly: Szöllösyho pekná akcia z krídla (3:1), Hanakovičova pripravenosť (4:1). Starší žiaci ČFK Nitra vyhrali, lebo boli lepší, pekný futbal režírovali špílmacher Samuel Sitár, dynamické útočné duo Peter Szöllösy - Matúš Hanakovič, v obrane im kryli chrbát bojovníci, stopér Tomáš Duchoň to čistil od podlahy a snaživci Oliver Bóssi a Matej Martiška sa išli zodrať. Popracovať na koncovke a bude to eňo ňuňo.

Góly: 1. P. Berec, 16. a 49. P. Szöllösy, 60. M. Hanakovič - 30. A. Valachovič. R P. Pucher (R. Berec), ŽK: A. Valachovič (N. Z.), 76 divákov.

ČFK: F. Duchoň - T. Duchoň - O. Bóssi (62. R. Jančo), M. Martiška, G. Cirók (36. L. Čepílek) - P. Berec (48. N. Mikuš), S. Mucha, S. Sitár, E. Horváth - P. Szöllösy, M. Hanakovič (65. J. Škadra).
FKM: R. Mokráš (55. J. Mikulec) - R. Kulich (64. T. Mazán), D. Srnec, A. Šarfický, L. Magdolen (45. M. Illés), B. Pócs (42. D. Hrabovský), M. Kodhaj, D. Mráz (36. T. Holeček), A. Valachovič, R. Farkas, V. Lakatos.

1. Špeciálna príloha: Krížovky na leto
  2. Šesť dôvodov, prečo sa oplatí cestovať do Ruska
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  8. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  9. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!

Skelety pri rieke: Úrad vydal stavebné povolenie, ešte nie je právoplatné

Investor pred jedenástimi rokmi s bytmi nepočítal. Stavať chcel obchodno-zábavné centrum.

Dorastenci Nitry doma strieborní, pohár získalo Slovácko (+FOTO)

V piatok sa pod Zoborom uskutočnil medzinárodný turnaj dorastencov Memoriál Ladislava Baláža.

Rodinné domy dostanú kompostéry

Mesto ročne vyprodukuje 854 ton biologicky rozložiteľného odpadu.

Fotogaléria z Memoriálu L. Baláža

V Nitre v piatok odohrali tradičný dorastenecký turnaj, už 39. ročník na pamiatku bývalého trénera „Laci báčiho“. V akcii boli štyri tímy - FC Nitra, Videoton FC, Zbrojovka Brno a 1. FC Slovácko.