Utorok, 23. október, 2018 | Meniny má Alojzia

Seredčania doma rozdávali radosť

II. LIGA: Mužstvo ŠKF nastrieľalo za dva zápasy trinásť gólov! Šamorín doma prehral s posledným mužstvom tabuľky.

Ukazovateľ skóre v Seredi dávno takto nesvietil. (Zdroj: Štefan Hubinák)

Sereď - Nové Mesto 7:0 (4:0)

Seredskí hráči pokračovali v excelentnom výkone z Komárna. V úvode po centri Bilasa skóroval Milunovič. V 13. min. strela strelca prvého gólu skončila v rukách Belica. O tri minúty Morong po prihrávke Loduhu lobom upravil na 2:0. V 20. min. unikol Laura, trafil do nôh gólmana a Bilas z 20 metrov upravil na 3:0. V 22. min. Mečiar nastrelil Danovského, z následnej odrazenej lopty Djiby Ba prestrelil. V 28. min. Morong zvýšil na 4:0 po prihrávke Lauru. V 36. min Mikuš nastrelil dobre stojaceho Djibyho. S dvomi strelami Moronga si poradil Belic. V 40. min. pekná ďalekonosná strela Múdreho, ktorú Ružinský vyrazil. O dve minúty center Mečiara tečoval Morong, Belic s námahou chytil. V nadstavenom čase Lopušan strieľal vedľa pravej žrde. V 52. min. Bilas po prihrávke Milunoviča zvýšil na 5:0. O minútu bol zápas prerušený asi na polhodinu kvôli búrke. Po hodine hry Ventúra pálil tesne vedľa. O minútu ho napodobnil Morong. V 81. min. prišla najväčšia šanca hostí, po kolmici išiel Vlado sám na Ružinského, ktorý vyrazil na roh. V závere dal na 6:0 Jankto po prihrávke Loduhu. V 90. min. nastrelil Ventúra brvno. Skóre uzavrel z priameho kopu Loduha. Domácich odprevádzal do kabín tradične búrlivý potlesk.

Góly: 4. Milunovič, 15. a 28. Morong, 20. a 52. Bilas, 88. Jankto, 90. Loduha.
R Glova, ŽK: Jurica, Ďanovský (obaja NMV), 468 divákov.

ŠKF: Ružinský - Loduha, Djiby Ba, Michalík, Mečiar - Bilas (63. Richnák), Ventúra, Pankaričan - Laura (63. Mészáros), Milunovič, Morong (73. Jankto).
AFC: Belic - Šupka, Vlado, Holíček, Múdry, Jurica, Mikuš, Kosorín, Lopušan (46. Bošanský), Ďanovský (73. Beňo), Mikeš (69. Gríger).

Michal Gašparík, asistent trénera Serede: „Hrali sme nátlakovo, od začiatku sme súpera dostali do tlaku. V 15. minúte bolo už 3:0, čo sme vystrelili, to bol gól. V druhom polčase sme pokračovali v tlaku. Je mi ľúto najviac Belica, ktorý do 60. minúty nechytil nič. Čo nacvičujeme na tréningu, sa hráčom darí realizovať na ihrisku. Zlepšila sa hra Moronga, začína mu to sypať. Nielen on, ale viacerí majú na prvú ligu.“

Dušan Kramlík, tréner AFC: „Nie sme ani prví a poslední, kto prehral tak vysoko. Začali sme dobre, ale domácim zápas chutil, takže sme s tým ťažko mohli niečo urobiť. Letnú prípravu sme absolvovali na tretiu ligu, odišli nám viacerí hráči. To je náš problém, ktorí musíme riešiť. Nehrali sme zle, po výbuchu pokračujeme ďalej.“ DUŠAN ŠVEHLA

Šamorín - Podbrezová B 0:1 (0:1)

Gól: 23. Kuruc. R Libiak, ŽK: Hajdúch, Soares, Breno, Igor Juliao - Vavrúš, Lihan, Lipčák, Haščák, Kačerík, ČK: 88. Haščák (P), 320 divákov. ŠTK: Hajdúch - Breno, Marić-Bjekić, Štrbák, Fujak - Pančík, Soares, Králik (66. Sabler), Igor Juliao, Leonel (52. Šmehyl) - Vávra (46. Fernando).

Lok. Košice - Komárno 4:1 (0:0)

Góly: 51. a 68. Zajac, 54. a 82. Gáll - 79. Militosjan. R Sedlár, ŽK: Horváth, Zajac - Sekulič, 400 divákov. KFC: Tomaš - Podlucký, Morócz, Huszty (64. A. Rahman), Sekulič, Kele (53. Rodrigues), Matić, Špak, Bilyk, Hovsepjan, Militosjan. Tréner P. Zelenský.

Ostatné výsledky 5. kola
Bardejov - Trebišov 2:1 (2:1), 11. a 43. Hamuľak - 36. Lukáč. FK Pohronie - Poprad 0:0. Žilina B - Skalica 2:0 (1:0), 16. Šušolík, 71. Boženík. L. Mikuláš - Inter 3:2 (2:2), 41. Otruba, 45. Staš, 87. Laco - 12. Prekop, 20. Štrba. Zvolen - Spišská N. Ves 2:2 (1:1), 28. Jackuliak, 59. Bojda - 22. Vitkaj, 63. Kubík.
Dohrávka: Nové Mesto - Podbrezová B 1:0 (0:0), 84. M. Kosorín.

Program 6. kola
1. 9. o 17.00 h Skalica - Sereď (Čiernik), 2. 9. o 17.00 h Komárno - Bardejov (P. Krivošík), Šamorín - Žilina B (Kmec).

1. Tatra banka opäť rozdáva vreckové 22 eur k novému Detskému účtu
  2. Prečo sú pneumatiky dôležitejšie ako bezpečnostné pásy?

Premnožili sa potkany, sú aj v nemocničnom parku

S príchodom jesene potkanov pribúda, upozornili na to aj obyvatelia.

Fotogaléria: FC Nitra U19 - Podbrezová 2:1 (+VIDEO)

Starší dorast FC Nitra prerušil sériu piatich kôl bez víťazstva a súperom z Podbrezovej pripravil len tretiu porážku v sezóne.

Vráble doma bez korenia, Šaľa predĺžila svoju úspešnú šnúru

III. LIGA: Rezerva Nitry vyšla znova naprázdno a klesá v tabuľke. Preskočili ju Šaľa a Gabčíkovo, ktoré natiahli svoje série. Nové Zámky schytali desinku.