Utorok, 16. január, 2018 | Meniny má Kristína

Zlaté Klasy zosadili Šoporňu

V. LIGA JUH: Stopercentný je aj Nový Život. Pata doma zakopla. Čo Váhovce v stredu vonku získali, to doma stratili.

Futbalisti Nového Života ešte nestratili ani bod. Archívna snímka je zo zápasu v Pate. (Zdroj: Štefan Hubinák)

Čenkovce - Trstice 4:1 (3:1), 12. a 32. L. Hegedüs, 27. Š. Hollosi, 79. L. Lengyel - 41. A. Borka. Domáci boli kombinačne lepší ako súper. Všetky góly ambiciózneho nováčika padli po individuálnych akciách. Hostia sa presadili po rýchlom protiútoku. R Pintér, 130.

H. Saliby - Lehnice 3:2 (3:1), 14. N. Szigeti, 15. Zs. Czinege, 29. G. Szabo - 45. D. Dekány, 48. Z. Fekete. Domáci vstúpili do zápasu lepšie, Klenkovičova strela skončila v rukách Vargu. Z rohu otvoril skóre Szigeti a o minútu krásne trafil Czinege. Po polhodine Szigeti pekne našiel Szaba, ale do prestávky korigoval Dekány a hneď po obrátke rýchlo znížil Fekete. Do konca si už H. Saliby udržali vedenie, tri body zostali doma. R Gočala, 100.

Pata - V. Blahovo 2:3 (1:0), 36. V. Pilo, 76. L. Matušica - 49. O. Penzeš, 52. J. Stojka, 90. T. Molnár. S vetrom začali lepšie hostia, ale ich prvú šancu Bartoň chytil. Domáci trestali: po centri L. Vaška si loptu pekne prebral V. Pilo a nezadržateľne skóroval. Úvod druhého dejstva domáci zaspali a hostia za 5 minút otočili výsledok. Po rohu L. Matušica vyrovnal. Pata išla za víťazstvom, ale z brejku rozhodol Molnár. R Plecho, 250.

Zlaté Klasy - Šoporňa 1:0 (1:0), 28. K. Stifter. Férovému zápasu by viac svedčala remíza. Domáci rozhodli o svojom víťazstve, keď na rohový kop si najlepšie vyskočil Stifter. Hostia v druhom polčase tlačili, ale gól sa im streliť nepodarilo. R Mészáros, 300.

Váhovce - Janíky 1:2 (1:1), 15. J. Šercel - 9. G. Sánka (11 m), 89. M. Masný. Hostia od úvodných minút diktovali tempo hry. Po nakopnutej lopte bol v pokutovom území faulovaný hosťujúci hráč a Sánka penaltu s prehľadom premenil. Janíky rozhodli o svojom víťazstve vo finiši po individuálnej akcii Masného. R Srnec, 150.

Nový Život - Jelka 4:0 (2:0), 30. L. Marič, 35. I. Havlík, 51. Z. Németh, 53. F. Šporánek. Domáce mužstvo sa od úvodných minút pustilo do svojho súpera. Havlík zvyšoval na 2:0 peknou hlavičkou po rohovom kope. Všetky akcie hosťujúcich hráčov končili pred domácou šestnástkou. R D. Janček, 300.

Topoľníky - Sap-Ňárad 3:0 (2:0), 26. M. Staško, 45. J. Medgyes (11 m), 54. O. Filko. Prvý polčas bol jasne v réžii Topoľníkov, zaslúžene viedli 2:0. Po polčase sa strhla riadna víchrica, čo pomohlo hosťom, ktorí mali dve gólovky, ale brankár ich zneškodnil. Domáci však získali tri body zaslúžene. R Martinčák, 210.

Kost. Kračany - Štvrtok n/O 3:2 (2:1), 9. a 75. A. Kállay, 11. T. Zsákovics - 20. a 48. P. Mogrovics. Domáci začali výborne, strelili dva góly a do 20. minúty bolo na ihrisku len jedno mužstvo. Hostí naštartovala chyba brankára, začali vyhrávať osobné súboje. Štvrtok n/O. po obrátke vyrovnal, ale bolo len otázkou času, kedy domáci strelia víťazný gól z množstva šancí. R Mokrý, 180.

16. Štvrtok n/O. 3 0 0 3 3:7 0 (-3)

NAJLEPŠÍ STRELCI: 3 - V. Pilo (Pata), A. Csicsay (Sap-Ňarád), I. Miklóš (V. Blahovo), dvanásť strelcov strelilo dva góly.

ZOSTAVA KOLA: R. Nagy (Janíky) - V. Praslov (H. Saliby), T. Mészáros (N. Život), F. Keszöcze (Zlaté Klasy) - L. Hegedüs (Čenkovce), M. Kósa (V. Blahovo), O. Penzeš (V. Blahovo), N. Szigeti (H. Saliby), P. Hrnčiar (Janíky) - O. Filko (Topoľníky), A. Kállay (Kost. Kračany).