Sobota, 23. september, 2017 | Meniny má Zdenka

Úspešný štart Rytierov (+FOTO)

V prvom zápase novej sezóny si nitrianski hokejbalisti poradili so semifinalistom minulého ročníka.

Rytieri rozhodli v závere zápasu o svojom cennom víťazstve. (Zdroj: Ladislav Odráška)

HBK Nitrianski Rytieri - Leaders Ružinov 3:1 (0:0, 1:1, 2:0). Po opatrnom úvode prevzali taktovku domáci hokejbalisti. Aktívnym presingom získavali pásmo, hráči Leaders sa nevedeli dostať z vlastnej obrannej tretiny. Viaceré príležitosti Rytierov volali po góle, dve najväčšie mal Matúš. Hostia pohrozili v závere tretiny, po delovke Hajduka poskakovala loptička na bránkovej čiare. Domácich mohol poslať do vedenia Daniška, v nájazde však úspešný nebol. Oba celky hrali v úvode druhej časti presilovú hru. Zatiaľ čo Nitrania úspešní neboli, Ružinovčanov poslal po strele zblízka do vedenia Sadloň. Skóre menilo opäť v nerovnovážnom stave, na dvakrát vyrovnával Čičo. Úvod tretej časti vyšiel hokejbalistom Nitry výborne, po umnej prihrávke Riegela ich poslal do vedenia Révay. Ružinov chcel vyrovnať, v záverečných minútach vytiahol niekoľko dobrých zákrokov Charizopulos. Tri minúty pred koncom v presilovke išli hostia do power-play, vysoký oblúčik kapitána Maxina cez celé ihrisko definitívne zhatil ich šance na zisk čo i len bodu.

Góly: 24. Čičo (Belovič), 34. Révay (Riegel), 43. Maxin - 19. Sadloň.
HBK: Charizopulos (Šmitala) - Maxin, Balaška, Rašovský, I. Gajdoš, M. Gajdoš - Daniška, Révay, Čičo, Belovič, J. König, Adr. Tóthezere, Riegel, Matúš, Janega, Adam Tóthezere.

Ivan Káčer, asistent trénera: „Bol to prvý duel, nevedeli sme, čo očakávať od súpera. Začali sme brániť stredné pásmo a vyčkávali, čo vymyslí súper. Všetci chalani zahrali super, plnili taktické pokyny. Aj keď sme dostali prvý gól z presilovky, následne sme aj dali na 1:1. Chalani odmakali celý zápas, dali do toho srdiečko a tri body ostali doma.“

9. Rodičia sa sťažujú na podmienky v triede a škole 155
  10. Naraz odstúpilo celé vedenie dediny. Starosta hovorí o šikanovaní podnikateľom 143