Nedeľa, 24. jún, 2018 | Meniny má Ján

Prvá prehra Čeľadíc

IV. LIGA JV: V Nedede sa tešili Šurany. Vydrany úradovali v Horných Obdokovciach. Prvýkrát nebodovali aj Štúrovo a Kalná nad Hronom.

Skóre zápasu v Nedede (0:2) otváral bývalý domáci hráč Patrik Brath (v bielom), už v službách Šurian. (Zdroj: Milan Pospiš)

Kolárovo - Štúrovo 1:0 (0:0). Domáci mohli viesť už v 21. minúte: brankára už prekonali, no z bránovej čiary loptu vykopol obranca Štúrova. Kolárovo išlo do vedenia po akcii od Cingela, ktorý dlhým pasom vysunul Szikonyu a ten loptu nasmeroval pod brvno hosťujúceho brankára. V samom závere domáci mohli navýšiť skóre, no Magyar z tesnej blízkosti netrafil prázdnu bránu. Líder zo Štúrova tak vyšiel naprázdno.
Gól: 51. D. Szikonya. R Ahmed, 300. FK: Kantár - Seszták, Halászik, Zuzula, Pavlík, Szikonya, Cingel (77. Dóša), Magyar (88. Mucha), Kókai, Vanek (85. Kociha), Bende. MŠO: Straňák - Saláta, Varga, G. Tóth, E. Molnár (47. Pintér), Bábsky, Balog, Andris (65. Vavrík), P. Molnár, Baka, Valent.

Veľký Meder - Kozárovce 1:1 (1:0). V prvom polčase domáci mali obrovský tlak a hralo sa len na polovici nováčika. V 10. min. Csölle z voleja prestrelil bránu. Mészáros krásnou prihrávkou vysunul Pisára a ten poslal domácich do vedenia. Hráči Medera sa predbiehali, kto zahodí väčšiu šancu, a pokojne mohlo byť do prestávky 4:0. Po obrátke domáci poľavili a z protiútoku sa presadil Lenard. Hostia si ešte vypracovali šance, no bez gólového úspechu. Góly: 20. R. Pisár - 52. M. Lenard. R Kotrec, 150. MŠK: Varga - Vigh (69. Renczés), Bališ, Cseh. Milinkovič, Boya, Mészáros, Zvoncsár, Csölle (76. Hlavna), Gamkrelidze, Pisár. FK: Nemček - M. Švec (79. B. Lenard), M. Lenard, Ďurina, M. Tóth (64. Hagara), Bíňovský, Huszár, Jenes, Krkoš, Krajči, L. Švec.

Tovarníky - D. Saliby 3:1 (0:1). D. Saliby prišli do Tovarník so zabezpečenou obranou a snahou hrať na brejky. Po samostatnom nájazde otvoril skóre hosťujúci B. Szabó. Odhodlanie Tovarník otočiť zápas prinieslo úspech po prestávke. Po rohu hlavičkoval Rusňák st., potom nechytateľne pálil A. Candrák a zakrátko ten istý hráč pripravil Rusňákovi st. tretí kúsok. Domáci si potom výsledok umne udržali.
Góly: 56. a 63. M. Rusňák st., 60. A. Candrák - 10. B. Szabó. R Pavlovič, 100. OFK: Mikuláš - Košecký, Kapusta, Schwarz, Lacika, Bulák (80. L. Lukačovič), V. Candrák (90. Kotlár), M. Rusňák ml. (66. Mrázik), A. Candrák, T. Kopún (56. D. Milić), M. Candrák st. DRUŽST.: Valenský - Nagy, Knausz, Lang, Mészáros, Freňák, Mudroch, B. Szabó, Keszely (70. F. Varga), Bednár, R. Szabo (75. M. Kiss).

Hrušovany - Veľké Lovce 2:1 (0:1). Po krídelnej akcii poslal hostí do vedenia hlavičkou Jurky. Krásnu strelu Kochana Madarász chytil. Zdalo sa, že hostia majú zápas pod kontrolou, ale po rohu Béger posunul Jankovičovi a ten vyrovnal. Ďalší gól Hrušovian neplatil pre ofsajd. V 73. min. Soboňa posadil center na hlavu Jankoviča a ten krásnou hlavičkou od tyče otočil výsledok. Zaslúžené víťazstvo domácich mohol ešte zveľadiť Doležaj, ale hlavičkoval len do brvna.
Góly: 57. a 73. D. Jankovič - 16. J. Jurky. R Poruban, 200. OFK: Kopecký - Sipos, Doležaj, Kochan, Poluch, Jankovič, Rusinko, Maršala (76. Boldiš), Masarovič, Béger (81. Vičan), Soboňa (89. Grman). TJ: Madarász - Adn. Ljutić, Petrović, Pavlatovský, Hajko, Endrödy, Jurky, Lontoš, Filo, Füzik, Adm. Ljutić.

Neded - Šurany 0:2 (0:1). Bývalí treťoligisti predviedli veľmi dobrý futbal. Neded mal prevahu, ale Kalmárovci či Dlhý zahodili čisté šance, takže vyhrala efektivita - Cvik vykopol a ex-Nededčan Brath otvoril skóre, poistku pridal po chybe obrany Kacír. Šurany sa tešili z nečakaného, ale zaslúženého víťazstva.
Góly: 41. P. Brath, 62. D. Kacír. R R. Farkaš, 120. FC: Wagner - Ambruš, Chalány, Dlhý, Bakuš, T. Kovács, T. Szöcs (62. Obassi), G. Kalmár, Guemache, Zolvík, L. Kalmár. ŠK: Cvik - Halás (70. A. Procháczka), Gábriš, Fehervári (90. Výberči), P. Brath (88. Timoránsky), P. Vašek, M. Hrnčár, Kacír, P. Procháczka, Mojko, Kružlík.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Fotogaléria: Neded - Šurany 0:2

Čeľadice - Svätý Peter 1:3 (0:1). Kianek pekne k žrdi, Németh hlavou, Mukalenga z úniku - 0:3. Pätnásť minút pred koncom prišla dráma, Spevák dostal červenú a Čeľadice penaltu, Bilkó ju vyrazil pred Horvátha - 1:3. Koniec bol však pokojný. Svätý Peter vyhral zaslúžene.
Góly: 76. Ľ. Horváth - 12. D. Kianek, 50. T. Németh, 65. L. Mukalenga. ČK: 75. P. Spevák (S). R Jakubis, 100. TJ: P. Kostoláni - Ľ. Horváth, Kotula (36. R. Dobiaš), Plešivka, T. Varga, Rácz (64. A. Rosinský), Čiffáry, D. Koprda, Čambal, Kminiak (89. Ďuriš), Ryban. OŠK: Bilkó - T. Németh (70. Halász), L. Lörincz, R. Kürthy, Gagič, Spevák, J. Lakatoš (85. Pšenák), Mukalenga (90. Fiala), Kianek, Benyo, Cong.

Imeľ - Kalná n/Hr. 1:0 (0:0). V prvom polčase mala viac z hry Kalná, po obrátke sa karty vymenili, ale šancí bolo minimum. Jednu mal dvadsať minút pred koncom Gonzáles, keď sa z trmy-vrmy k nemu dostala lopta a povedľa brankára spáchal víťazný gól. Hostia v závere nakopávali, ale Imeľ už zápas ukočíroval k trom bodom.
Góly: 71. J. Gonzáles. R Darnadi, 200. TJ: Balogh - M. Hübsch, A. Simonics, V. Hübsch, Oršolík (88. Németh), T. Bacigál, Gonzáles (85. Babicz), R. Csontos, M. Gajdoš (68. Boros), P. Varga, Lovász (58. Kender). KFC: M. Guťan - Dávid (78. Jasenek), M. Lackó, D. Solčiansky, Szép, J. Pánik, J. Pacalaj, Flídr, R. Lackó (63. Kalman), Cs. Kovács (81. Almáši), Chmelo.

H. Obdokovce - Vydrany 0:4 (0:3). Domáci v úvode nedali dve veľké šance. Hostia trestali v 16. minúte, prvá strela na bránku - 0:1. Hornoobdokovčania zatlačili súpera, ale prišla ďalšia akcia a gól na 0:2, a tak psychicky upadli a dostali aj tretí gól. Po zmene strán skúsené Vydrany len kontrolovali hru, vyhrali úplne zaslúžene.
Góly: 16. a 67. Á. Érsek, 20. Z. Bognár, 44. L. Belkovics. R Otrubčák, 100. OTJ: Bránsky - Dobrotka, Ondrka (71. Michalec), Uhrík, Kuchtiak, Bisák (64. Grznár), Zsebi (46. J. Martonka), Krajčír, Balážik, Vaňo, Košlab. FC: Jo. Olejník (85. Ja. Olejník) - Busánszky, Handziuk, Šarić (46. Bögi), Érsek (69. Ekani), Bíró, Bondoa, Belkovics, Gögh (76. Hrazdílek), Bognár, Piven.

16. D. Saliby 4 0 0 4 5:12 0 (-6)

ZOSTAVA KOLA: V. Bilkó (Svätý Peter) - M. Gábriš (Šurany), B. Adiaba, A. Handziuk (Vydrany) - D. Jankovič (Hrušovany), P. Varga (Imeľ), A. Gögh (Vydrany), D. Kianek (Svätý Peter), Á. Mészáros (Veľký Meder) - A. Candrák (Tovarníky), D. Szikonya (Kolárovo).

NAJLEPŠÍ STRELCI: 4 - J. Jurky (V. Lovce), D. Kianek, J. Lakatoš (Svätý Peter), 3 - L. Mukalenga (Svätý Peter), A. Candrák (Tovarníky).

1. Kreditná karta – áno alebo nie
  2. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou
  3. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  8. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  9. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  10. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?

Pri nehode sa ťažko zranilo aj sedemročné dieťa

Osobné auto sa zrazilo s mikrobusom dnes popoludní.

V Nitre zmapujú dopravu. Anketári oslovia ľudí na zastávkach aj v autách

Radnica si objednala strategický dokument za vyše 700-tisíc eur. Pripomienkovať ho môžu aj obyvatelia.

KOMERČNÝ ČLÁNOK

Klokočinu už neprestaviame, ale dá zmeniť na dobré miesto na život

Rozvíjanie spoločenského života na sídliskách zohráva veľkú úlohu pri ich premene z „králikární“ na miesta, kde sa dá dobre žiť.

Po streľbe na okresnom úrade chcú zvýšiť bezpečnosť. Detektory nebudú

V pojednávacej miestnosti, kde riešia priestupky, budú zrejme kamery. Niekedy privolajú aj policajtov.

Nduka triumfoval v Poľsku

Mladý atlét AC Stavbár Nitra si v šprinte zlepšil osobný rekord. Vo finále za sebou zanechal súperov z piatich krajín.