Utorok, 21. november, 2017 | Meniny má Elvíra

V televíznom dueli body pre Šaľu (+FOTO)

V dohrávanom televíznom dueli prvého kola Slovnaft handball Extraligy 2017/2018 si v súboji slovenských vicemajstrov z posledných ročníkov si vybojoval dva dôležité body šaliansky HKM.

V modrom drese Pavol Polakovič, šalianska spojka. (Zdroj: Milan Pospiš)

HKM Šaľa - HC Sporta Hlohovec 29:26 (14:9)
Napriek televíznej konkurencii videlo viac ako 600 divákov na úvod sezóny výbornú hádzanú a najmä v druhom polčase aj s viacerými gólovými zvratmi. Zverenci trénera Jána Kolesára mali výborný vstup do zápasu a po dvoch presných zásahoch Michniewitza a Dudáša viedli v 5. min. 3:0. Hostia síce znižovali Tschurom a srbským legionárom Cuparom (3:2), ale na rozbehnutý HKM to bolo málo. Ďalšie gólové prídely od F. Šulca, Polakoviča a Michniewitza, podložené spoľahlivou defenzívou s výborným brankárom Nungovitchom, ktorý okrem troch náskokov a trhákov Zaťka a Pecha zneškodnil aj sedmičku Zaťkovi (ďalšia z ruky Tschura skončila na brvne), boli hlavnými tromfami pri sedemgólovom vedení (10:3, 11:4) šalianskeho kolektívu. Sporta síce dokázala po presných zásahoch Pécha a Laha štyrmi gólmi za sebou znížiť na trojgólový rozdiel (11:8), ale góly Melnyka a Guzyho v závere polčasu rozhodli o päťgólovom šalianskom náskoku.

Hosťom sa však podaril v druhom polčase gólový obrat, keď dokázali využiť šalianske oslabenie (vylúčený Vadkerti) a tromi gólmi znížili vedenie domácich na rozdiel dvoch gólov. Delovka F. Šulca síce znamenala opäť vedenie HKM o tri góly 15:12, ale hostia boli už v tempe. Strelecky sa „rozbehla“ dvojica Tschur - Zaťko, ktorí zaznamenali v druhom polčase desať gólov. Na druhej strane niekoľko striel domácich hráčov (Guzy, F. Sulc, Szapu) skončilo na konštrukcii brány, alebo ich zneškodnil brankár Konečný a tak v 40. min. svietil na ukazovateli skóre stav 15:18! Skúsený šaliansky celok však nespanikáril, opäť začali hrať svoju hru a vďaka streleckej potencii dvojice Polakovič - Michniewicz (po obrátke strelili 11 gólov) a stále výbornému brankárovi Nungovitchovi domáci otočili skóre a v 46. min. po góle Hájnika už viedli o gól - 20:19. Do konca duelu už hostí do vedenia nepustili, aj keď sa hosťom naskytla šanca v 52. min., keď arbitri vylúčili domáceho brankára. Šalianska brankárska opora z predošlých ročníkov Luděk Fabián však výbornými zákrokmi dokonale zastúpil kolegu, roztlieskal obecenstvo a Šaľa po premenenej sedmičke Michniewitza získala štyri minúty pred koncom trojgólový náskok (26:23), ktorý si už nedala zobrať a pripísala si do tabuľky v západoslovenskom derby dôležité body.

R Mandák - M. Rudinský, pok. hody: 9/9 - 5/3, vylúčení: 4 - 4, 600 divákov.
HKM: Nungovitch, Fabián, Repáň - Meľnyk 1, Guzy 1, Bandri, Michniewicz 11/8, Moravec, T. Mažár 1, Hájnik 2, Szapu, Polakovič 8/1, Vadkerti, F. Šulc ml. 3, Dudáš 2, Gorbunovs.
SPORTA: Konečný, Šatura, Kašťák - Péchy 4, Takáč 3, Kerič, Laho 4, Rakús 1, Demko, S. Mažár, Tschur 7, F. Zaťko 5/3, Cupara 2, Hirtl, Hajko.

Pavol Polakovič (spojka Šale, s 8 gólmi druhý najlepší strelec): „V dôležitom zápase sme mali excelentný nástup, ktorý nám vyniesol až sedemgólové vedenie, ktoré tešilo a uspokojilo aj obecenstvo. Po päťgólovom prvopolčasovom náskoku sme si „vybrali“ po obrátke slabšiu desaťminútovku, čo ostrieľaný súper využil a dostal sa nečakane do vedenia. Po oddychovom čase sme sa však vrátili do starých herných koľají a v záverečnej štvrtine zápasu sme nielenže otočili skóre, ale sme dosiahli aj zaslúžené víťazstvo, nakoľko sme väčšinou zápasu boli lepším mužstvom.“

1. Ľudia sú pobúrení, so zastavaním parkoviska na nábreží nesúhlasia Foto 5 476
  2. Krištof kraľuje celej lige 1 054
  3. Thomasa Kotlára zavolal Ajax Amsterdam 982
  4. Výber ObFZ čakajú za týždeň tri tréningy 598
  5. Na autách policajtov niekto prepichuje gumy. Rovno pod ich oknami Foto 413
  6. Vianočné stánky: Predajcov po prvý raz vyberali v aukcii 295
  7. Basketbalisti BK Exit Nitra pripravili vedúcemu Holíču prvú prehru (+FOTO) 273