Sobota, 21. júl, 2018 | Meniny má Daniel

Pata hodovala pred 730 divákmi (+VIDEO)

V. LIGA JUH: Nový Život naďalej stopercentný. Dva tímy sú stále bez výhry. Trstice majú už tri remízy.

Peter „Mano“ Tomič (druhý sprava) je veľkým propagátorom behu a hlásateľ na futbale v Horných Salibách. V nedeľu prijímal gratulácie k 50-tke. (Zdroj: tjhs)

H. Saliby - Janíky 2:1 (0:1), 58. a 89. (11 m) M. Klenkovič - 36. M. Tink. Domáci ovládli hru, no vážnejšie neohrozili bránu súpera. Strelu Klenkoviča gólman vyrazil. Hostia otvoril skóre po rohu. V 57. min. hlavičkoval Tyščuk a Klenkovič dorážkou vyrovnal. Veľká prevaha H. Salíb priniesla ovocie až v závere, keď z penalty rozhodol Klenkovič. R Gál, 150.

Pata - Šoporňa 4:0 (3:0), 18. L. Matušica, 43. a 45. V. Pilo, 59. T. Pilo. Hodový zápas pred parádnou kulisou začali Patania na polovici súpera, ale hostia hrozili z brejkov. Potom prišli domáce chvíle, ktoré režíroval Vojto Pilo. V závere polčasu upravil už na 3:0. Druhý polčas začali domáci tlakom - Dvorský nastrelil brvno a V. Pilo stroskotal na brankárovi. Pri šanciach hostí bol na mieste Bartoň. Pata zažila vydarené hody. R Sliepka, 730.

Sap-Ňárad - Čenkovce 0:2 (0:1), 36. a 71. T. Marušin. Začiatok zápasu bol vyrovnaný. Po polhodine hry sa po peknej akcii presadil hlavičkou Marušin. Na konci prvého dejstva sa po druhej žltej karte porúčal pod sprchy domáci Sebö. Tento moment ovplyvnil druhé dejstvo, v ktorom mali viac z hry hostia. Konečnú podobu výsledku dal po rýchlom protiútoku opäť Marušin. ČK: 45. Á. Sebö (S). R Haršány, 100.

Trstice - Jelka 0:0. Hostia začali zápas aktívnejšie, domácich nepúšťali do kombinácii. Po polhodine hry sa hra vyrovnala. Do druhého polčasu vstúpili lepšie Trstice, vypracovali si niekoľko sľubných príležitostí, no bez gólového efektu. Nakoľko sa v závere neujala ani šanca hostí, zápas skončil bezgólovou remízou. ČK: 62. Tamási (J). R Rajtár, 200.

Zlaté Klasy - Štvrtok n/O 1:0 (0:0), 46. P. Iskra. Hostia boli v 11-tich aj v 10-tich lepším tímom, tlačili svojho súpera, no nie a nie dať gól. Rozhodol Iskra ihneď po polčase z vydarenej akcie. Hostia odpovedali iba náporom, vytúžený gól sa im nepodarilo dať. ČK: 38. Varga (Š). R Baboš, 250.

Váhovce - Kost. Kračany 3:0 (2:0), 9. a 41. A. Boženík, 53. D. Bosý. V počasí ako vyšitom pre futbal začali lepšie hostia, v 6. minúte nedali gól z nájazdu. Domáci o chvíľu neskôr trestali gólom vo svoj prospech. Od tohto momentu boli Váhovce pánmi na ihrisku a tak diváci odchádzali domov spokojní. R Révay, 100.

Topoľníky - Veľké Blahovo 2:4 (1:2), 20. A. Lelkes, 48. Frühvald - 10. J. Stojka, 38. E. Varga, 47. I. Miklóš, 58. M. Kósa. Pred výbornou diváckou kulisou sa začal vyrovnaný zápas, ktorý pekným gólom otvoril hosťujúci Stojka. Hostia začali mať vo všetkých zápasových štatistikách navrch, aj keď domáci bojovali, V. Blahovo si odviezlo domov všetky body. R Barczi, 350.

Nový Život - Lehnice 4:1 (2:1), 6. A. Barčák, 29. a 65. M. Paštrnák, 52. Z. Németh - 45. Z. Fekete. Zápas otvoril utešenou strelou do rohu bránky Barčák. Nový Život bol po celý zápas lepší. Hostia hrali na rýchle brejky a pozornú obranu, dali kontaktný gól, no vyrovnať sa im už nepodarilo, práve naopak, domáci zvýšili svoj náskok na rozdiel triedy. R Jordanov, 300.

16. Štvrtok n/O. 5 0 1 4 3:8 1 (-5)

NAJLEPŠÍ STRELCI: 5 - A. Csicsay (Sap-Ňarád), V. Pilo (Pata), 4 - I. Miklóš (V. Blahovo), A. Barčák (Nový Život).

ZOSTAVA KOLA: A. Bartoň (Pata) - T. Fedák (Jelka), P. Sercel (Váhovce), A. Lelkes (Topoľníky), A. Végh (Čenkovce), Z. Sebestyén (Zl. Klasy), A. Boženik (Váhovce), V. Pilo (Pata), N. Juhos (Trstice), M. Klenkovič (H. Saliby), M. Paštrnák (Nový Život).

1. Šesť dôvodov, prečo sa oplatí cestovať do Ruska
  2. Špeciálna príloha: Krížovky na leto
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  8. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  9. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!

Skelety pri rieke: Úrad vydal stavebné povolenie, ešte nie je právoplatné

Investor pred jedenástimi rokmi s bytmi nepočítal. Stavať chcel obchodno-zábavné centrum.

Dorastenci Nitry doma strieborní, pohár získalo Slovácko (+FOTO)

V piatok sa pod Zoborom uskutočnil medzinárodný turnaj dorastencov Memoriál Ladislava Baláža.

Rodinné domy dostanú kompostéry

Mesto ročne vyprodukuje 854 ton biologicky rozložiteľného odpadu.

Fotogaléria z Memoriálu L. Baláža

V Nitre v piatok odohrali tradičný dorastenecký turnaj, už 39. ročník na pamiatku bývalého trénera „Laci báčiho“. V akcii boli štyri tímy - FC Nitra, Videoton FC, Zbrojovka Brno a 1. FC Slovácko.