Štvrtok, 24. september, 2020 | Meniny má Ľuboš, ĽuborKrížovkyKrížovky

Sereď zvíťazila na pôde lídra druhej ligy

II. LIGA: Zverenci Mariána Šarmíra prehrávali po polčase 3:1, ale pod Dubňom sa im podaril parádny obrat.

Brankár Serede Matúš Ružinský zasahuje pred kapitánom Žiliny B Michalom Klecom. Brankár Serede Matúš Ružinský zasahuje pred kapitánom Žiliny B Michalom Klecom. (Zdroj: Ján Mintál)

Žilina B - Sereď 3:4 (3:1)

V 10. min. zahrávali domáci roh a Boženík hlavičkou od bližšej žrde otvoril skóre. V 18. min. zachránilo Ružinského brvno po strele Gerebenitsa. Krátko na to prišiel rýchly brejk hostí, peknou strelou z vnútra šestnástky sa prezentoval Bilas a vyrovnal na 1:1. V 26. min. si nádherne prebral dlhý pás Bichachčjan, uvoľnil sa cez brániaceho hráča a dal druhý gól rezervy. Ten istý hráč predviedol svoje umenie aj po polhodine, keď sa na hranici veľkého vápna pohral s obranou súpera a krásnou strelou pridal ďalší gól. Hostia mali priam rozprávkový úvod druhého dejstva. V 47. min. vybojovali loptu v strede ihriska, prišiel rýchly brejk, na konci ktorého bol Laura. Domáci sa nepoučili po strate lopty hráči Serede podnikli rýchly brejk, do samostatného úniku sa dostal Morong a peknou strelou nedal Mandousovi šancu. O pár desiatok sekúnd prišiel súboj hosťujúceho Ventúru s Gerebenitsom, po ktorom mladý útočník MŠK zostal na trávniku. Po niekoľkých minútach ho odniesli na nosidlách so zafixovaným krkom rovno do sanitky a následne do nemocnice. Domáci boli zaskočení a v 73. min. inkasovali ďalší gól po rohu a trme-vrme. Hostia priebeh duelu už kontrolovali a nič na tom nezmenila ani šanca Kleca, ktorú však Ružinský kryl.

Góly: 26. a 30. Bichachčjan, 10. Boženík - 22. Bilas, 47. Laura, 49. Morong, 73. Djiby Ba.
R Sedlár, ŽK: Hučko, Sluka, Majdan - Djiby Ba. 261 divákov.
ŠKF: Ružinský - Loduha, Michalík, Djiby Ba, Mečiar - Pankaričan, Ventúra, Bilas - Laura (83. Bartoš), Milunovič (46. Mészáros), Morong (90. Vesič).

Marián Šarmír, tréner: „Hrali u kvalitného súpera, domáci sú na umelej tráve silní na lopte, dobre kombinujú. V prvom polčase sme sa s tým nevedeli popasovať, boli tam chyby, ktoré sme si v prestávke vykonzultovali. Urobili sme jedno striedanie, ktoré nám pomohlo, Mészáros oživil hru. V druhej časti nám výborne vychádzali protiútoky, ktoré sme mali dobre zvládnuté a myslím, že sme zaslúžene vyhrali.“

Ostatné výsledky 8. kola
Šamorín - Lok. Košice 1:1 (0:0), Komárno - FK Pohronie 3:3 (2:1), Inter - Zvolen 3:1 (0:0), Nové Mesto - L. Mikuláš 1:0 (0:0), Skalica - Bardejov 1:0 (0:0), Podbrezová B - Poprad 0:6, Trebišov - Spiš. N. Ves 2:1 (0:1).

1. Lok. Košice 8 6 1 1 15:5 19 (+7)
2. Žilina B 8 6 0 2 24:11 18 (+3)
3. Skalica 8 6 0 2 12:7 18 (+3)
4. Sereď 8 5 0 3 22:11 15 (+3)
5. L. Mikuláš 8 4 2 2 18:7 14 (-1)
6. Poprad 8 4 2 2 16:6 14 (+5)
7. Bardejov 8 4 2 2 11:10 14 (+2)
8. Inter 8 4 0 4 16:13 12 (0)