Streda, 30. september, 2020 | Meniny má JarolímKrížovkyKrížovky

Domáce hradby odolali

V. LIGA STRED: Báb strelil tri góly za štyri minúty a vyhral tretí zápas v rade. Nováčik z Ivanky si vedie výborne. Prekvapenie v Solčanoch.

Jediným tímom bez prehry sú Alekšince. Vľavo v bielom Martin Garaj, ktorý prispel gólom k sobotňajšiemu víťazstvu. Fotka je zo zápasu s Hornou Kráľovou. Jediným tímom bez prehry sú Alekšince. Vľavo v bielom Martin Garaj, ktorý prispel gólom k sobotňajšiemu víťazstvu. Fotka je zo zápasu s Hornou Kráľovou. (Zdroj: Ladislav Odráška)

Alekšince - Krušovce 2:0 (0:0). Alekšince išli za svojím cieľom. V prvom polčase sa hral medzišestnástkový futbal, oba celky mali pár šancí. Po obrátke domáci zvýšili obrátky, ovládli ihrisko, kombinácia Krivošík - Trnka - Garaj - Trnka priniesol prvý gól. Alekšince po góle nepoľavili a Garaj zvyšoval po štandardke. Dynamax naďalej tlačil hostí, ale výsledok sa už nezmenil. Tri body zostali zaslúžene doma.
Góly: 51. L. Trnka, 54. M. Garaj. R T. Gádoši, 250. MFK: Košlab - Gunda (88. Mada), Šindler, Krivošík, Krištofičin, Záhončík, Garaj, Pleva, Fuska (79. Kukla), Kemlage, Trnka (72. Behúl). TJ: Križma - Murko, Karl, P. Sporina, Gális, Čuhák, I. Sporina, Lacena, Masaryk, Bazala, Šutovský.

Báb - Výčapy-Opatovce 3:1 (0:1). Hralo sa za stáleho dažďa. Hostia sa zamerali na bránenie a čakali na svoju šancu. Bábania svoje príležitosti nepremenili (Grobarčík, Porubský, Michalík). Po nedorozumení v obrane ŠK z ostrého uhla otvoril skóre Čulák. Po obrátke mali domáci raketový nástup a v priebehu štyroch minút strelili góly - dva Grobarčík a Vindiš po strele spoza 16-tky. Bábania kontrolovali zápas a skóre sa už nemenilo. Výhru venujú funkcionárovi Mariánovi Hojerovi k 50-ke.
Góly: 50. a 53. P. Grobarčík, 51. J. Vindiš - 20. A. Čulák. R Zemko, 60 ŠK: Psota - R. Kriška, Raček, Bosák, J. Švihorík, Majerčík, Hrdlica, Porubský (90. Ľ. Takáč), Vindiš, Michalík (77. Drozda), Grobarčík (84. Kurej). FC: Holka - Jančovič, Jánošík, Massányi, P. Tóth, Dobšík (71. Martiška), Hroššo, F. Tóth, J. Tóth, Čulák, Baláž.

Ivanka - Nevidzany 2:0 (0:0). V Ivanke sa hral bojovný zápas na rozmočenom teréne, domáci mali prevahu po celý zápas. V prvom polčase sa neplatili po dva góly na oboch stranách pre ofsajd. Po obrátke sa obraz hry nezmenil, súpera načal J. Blaži a Nemeš potvrdil víťazstvo po zaváhaní hosťujúceho brankára.
Góly: 58. J. Blaži, 69. L. Nemeš. R Gembický, 100. TJ: Rutič - Mikuš, Henček, M. Čičo (89. Chňapek), Nemeš (85. Vnučko), Muzika (58. Šabo), T. Čičo, M. Blaži, J. Blaži (87. Kukan), Pagáč, Horník (79. Vrábel). ŠK: Doležaj - Marhevszki (66. Bielik), Kliman, Fröhlich (77. Klas), Fruni, Pauko (77. Lindovský), Müller, Strieška, Kajaba, Huňady (62. Koprda), Baumeister (62. Beňuš).

Oponice - H. Kráľová 2:1 (1:1). Na úvod prišla šanca Gažiho, na ktorú hosťujúci Kollár odpovedal presným zásahom - 0:1. Domáci následne súpera pritlačili, vytvorili si viacero vyložených šancí a po štandardke Aneštík vyrovnal. V 40. min. mohol ísť KFC opäť do vedenia, ale z bránkovej čiary vykopávali loptu obrancovia Oponíc. V druhom polčase domáci viac túžili po víťazstve a napokon T. Zachara strelili víťazný gól.
Góly: 23. T. Aneštík, 86. T. Zachara - 4. Ľ. Kollár, R Šamko, 50. TJ: Fúska - Kamencay, Aneštík, M. Krošlák, Bisák, Gaži (72. Januška), F. Gerši, Zachara, A. Gerši (84. R. Gerši), Žák (46. Fulier), M. Švec. KFC: Kokeš - Turňa, Straňák, Šulgan, D. Tóth (64. Psota), D. Kotlár (46. Kalaba), Bleho, Lalák, Penzeš, Rábek (71. Mrázik), Ľ. Kollár (80. Frkala).

Solčany - Jacovce 2:3 (1:2)
Góly: 3. M. Pavlovič, 90. L. Klačanský - 30. M. Hustý, 43. A. Paulovič, 90. D. Bajzík, R Trnka, 130. OFK: M. Ondruš - Zelíska, Kuna, Mihálik, Mančík, M. Ladický, Pavlovič, Breška, N. Ondruš (61. Hupka), Kompas (70. Klačanský), Urminský. DRUŽST.: Uhlár - Zigo, Majba, Bajzík, Hustý (61. Beňo), Paulovič, Kaman (80. Bujna), Piterka, Bukvay, M. Chrenko, D. Chrenko.

Stretnutie Lapáš - V. Zálužie bolo odložené pre nespôsobilý terén.

Radošina sa odhlásila zo súťaže.

ZAUJALI V KOLE: M. Uhlár (Jacovce) - J. Švihorík (Báb), F. Záhončík (Alekšince), T. Aneštík (Oponice), J. Mikuš (Ivanka) - P. Krivošík (Alekšince), D. Bajzík (Jacovce) - J. Blaži (Ivanka), P. Grobarčík (Báb). Zostava kola bude doplnená po dohrávkach.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 7 - P. Zlatňanský (Lapáš), 6 - M. Fuska (Alekšince), 4 - M. Porubský (Báb).

1. Seat Leon Sportstourer ponúka priestor aj charakter (test)