Sobota, 16. december, 2017 | Meniny má Albína

Ivanka má ďalšie plusové body

V. LIGA STRED: Derby vo V. Záluží rozhodli žolíci. Dva zápasy sa nehrali pre zlý terén. Zbehy doma neprekonali oponickú obranu.

Strelci gólov v zápase V. Zálužie - Báb (2:0): zľava Matúš Vrábel a Ondrej Mego. (Zdroj: škvz)

Jacovce - Ivanka 2:3 (2:2). Už v 1. min. Bukvay dorážal do prázdnej brány - 1:0. Rýchlo vyrovnal Horník, keď využil hrúbku domáceho brankára. Ivanku poslal do vedenia Pagáč strelou spoza šestnástky, po ideálnej prihrávke Pavloviča však vyrovnal Kaman. V 35. min. po hlavičke Pavloviča hostia ratovali na čiare. V druhom polčase sa hralo prevažne v strede ihriska. V 74. min. sa najlepšie zorientoval M. Čičo a peknou strelou rozhodol o zaslúženom víťazstve nováčika.
Góly: 1. J. Bukvay, 19. M. Kaman - 5. V. Horník, 12. M. Pagáč, 74. M. Čičo. R Gašparíková, 175. DRUŽST.: Uhlár - Zigo, Majba, D. Bajzík, Hustý (64. Bujna), Paulovič (82. Desat), Kaman, Piterka, Bukvay, M. Chrenko, D. Chrenko. DRUŽST.: Rutič - Mikuš, Henček, M. Čičo, Nemeš (90. Šabo), T. Čičo, Guzmický, M. Blaži, J. Blaži, Pagáč (82. Vnučko), Horník (88. Vrábel).

Zbehy - Oponice 0:0. V prvom polčase sa hral medzišestnástkový futbal bez stopercentných šancí. V druhom dejstve domáci chceli rozhodnúť a vytvorili si územnú prevahu. Najväčšie šance spálil Tomáš Kováčik. Hostia hrozili z brejkov. Mužstvá sa tak rozišli po spravodlivej remíze.
R Barczi, 100. SLOVAN: Rusnák - Lehocký (86. P. Mikula), L. Mikula, Tomek, S. Kováčik, Kolník, T. Kováčik, M. Mikula, Hoffej (46. P. Šóš), Štofík, Kopec. TJ: Fúska - Kamencay, Aneštík, Krošlák, Bisák, Gaži (82. Fulier), A. Gerši (70. Žák), F. Gerši, Zachara, R. Gerši (70. Januška), Švec

Veľké Zálužie - Báb 2:0 (0:0). Pekná kulisa sledovala vyrovnaný prvý polčas. Šance boli na oboch stranách, ale aj nervozita, štyri žlté hovoria za všetko. Obraz hry sa nezmenil ani po polčasovej prestávke. Bolo to o tom, kto dá prvý gól. V 70. min. si ulackí falúšikovia mohli vytúžene zakričať po prvý raz „gól“, ktorý dal striedajúci žolík Vrábel. Poistku pridal hneď ďalší striedajúci hráč O. Mego. Tréner M. Gála mal jednoducho šťastnú ruku.
Góly: 70. M. Vrábel, 75. O. Mego. R B. Hrabaj, 300. ŠK: Brida - Baláži, Teplanský, Šalát, Bédi, Bábik (85. Š. Mego), Lacek (67. O. Mego), Mochnaľ, Kečkéš, Andrášik (86. Reha), Gála (53. Vrábel). ŠK: Psota - Švihorík, Kriška, Porubský, Bosák, Raček, Majerík, Vindiš, Michalík, Hrdlica, Grobarčík (84. Kurej).

Výčapy-Opatovce - Solčany 2:4 (1:2). Od hvizdu rozhodcu sa hralo vyrovnane, hostia otvárali skóre po peknom lobe Brešku. Výčapy odpovedali po štandardke Massányiho - 1:1. Solčany ešte stihli ísť do vedenia, po rýchlej akcii sa presadil Ondruš. Po obrátke sa chceli domáci dostať na koňa a Klenka vyrovnal. Solčany však zabrali, vytvárali si šance, k trom bodom ich priblížil Mihálik. Domáci otvorili hru a Urminský postili výhru hostí.
Góly: 33. P. Massányi, 77. E. Klenka - 26. M. Breška, 43. N. Ondruš, 84. R. Mihálik, 90. F. Urminský. R Majcher, 200. FC: Molnár - Jánošík, Massányi, P. Tóth, Kuna, Hroššo (84. Holka), Sahulčík, J. Tóth, Čulák, Baláž, Klenka. OFK: M. Ondruš - Zelíska, Kuna, Mihálik, Mančík, Ladický (46. Kompas), Pavlovič, Breška, N. Ondruš (55. Hupka), Urminský, Kľačanský (55. Ducký).

Stretnutie H. Kráľová - Lapáš odložili pre nespôsobilý terén na 1. 11.
Stretnutie Nevidzany - Alekšince pre nespôsobilý terén odložili na 12. 11.

Radošina sa odhlásila zo súťaže.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 7 - P. Zlatňanský (Lapáš), 6 - M. Fuska (Alekšince), 4 - M. Porubský (Báb).

ZAUJALI V KOLE: E. Šalát (V. Zálužie), R. Henček (Ivanka), M. Kuna (Solčany), F. Gerši (Oponice), T. Kováčik (Zbehy), T. Čičo (Ivanka), M. Chrenko (Jacovce), F. Urminský (Solčany). Zostava kola bude zverejnená po dohrávkach.