Utorok, 11. december, 2018 | Meniny má Hilda

Šaľa šokovala v Borčiciach (+VIDEO)

Tretia liga mala včera na programe tri dohrávky. Plný zásah si pripísala rezerva Nitry a prekvapujúco aj šalianske Duslo na ihrisku lídra súťaže.

Šaľania prehrávali už 2:0, napriek tomu brali všetky body.(Zdroj: (fb Iskra Borčice))

FC Nitra jun. - DAC B/Vrakúň 3:0 (1:0)

Hostia mali od úvodu hru vo svojej réžii, kombinovali na polovici juniorov a prvá šanca patrila im. V desiatej minúte však dobre zasiahol po priamok kope Kolmokov. Domáci mančaft sa ťažko presadzoval pred bránou DAC B, v 20. min. však Lola nastrelil žrď. Prvý gólový moment prišiel tesne pred prestávkou, aktívny Lola potiahol loptu po kraji, naservíroval ju pred bránu, kde bol úplne voľný Kinče, ktorý sa nemýlil - 1:0. Druhý polčas začal rovnako ako skončil prvý. Fabiš získal loptu, posunul ju Lolovi, ktorý ponúkol do prázdnej brány gól Machovcovi. Hostia zostali otrasení a skúšali to strelami zo stredných pozícií. Tretia gólová asistencia Lolu prišla desať minút pred koncom, adresátom bol tentoraz A. Fábry, ktorý strieľal spoza šestnástky. Domáci boli efektívnejší, v zápase vyťažili z minima maximum.

Góly: 44. Kinče, 50. Machovec, 80. A. Fábry. R Šandrik, bez kariet, 150 divákov. FC: Kolmokov - Fabiš, Vencl, Dunda, Ďurek, Galko, Záhon, Lola, A. Fábry, Machovec (78. Tkáč), Kinče (60. Zelenka). DAC B: Száraz - Šimko, Bajič (69. Grebáč), Kosorin, Kontár, Domonkos, Nagy, Rodolfo, Aluku (57. Iván), Mészáros (85. Tešlár), Varga. (FC)

Beluša - ViOn B Vráble 3:3 (1:1)

Rezerva Zl. Moraviec využila reprezentačné voľno a na dohrávku v Beluši pricestovala aj s hráčmi z ligového áčka. Prvý gól padol v 9. min, keď sa po dlhom váhaní Gorelka rozhodol pre zakončenie z diaľky a zvolil správne 1:0. Gorelkov pokus zblokovala defenzíva hostí na roh a Sládek z uhla trafil len do Gaža. V 26. min sa hosťom podarilo vyrovnať, keď Renan nastrelil Rumanka a od neho sa lopta dostala za chrbát Ciesara. Sládekov prízemný pokus zdiaľky Ciesar skvele vytlačil na roh. V úvode druhého dejstva to skúšal z ťažkého uhla Gorelka, ale namieril len do obrancu. Rumankova strela do stredu brány Ciesara neprekvapila a pred osamoteným Baggiom hasil skvelým sklzom Bielik. V 63. min sa po skrumáži dostal k odrazenej lopte striedajúci Mikuška a prízemnou strelou k žrdi prinavrátil Beluši vedenie. O dve minúty neskôr to bolo už 3:1, keď sa strelou do šibenice aj vďaka pošmyknutiu Kolčára presadil opäť Mikuška. Po strelách Ewertona a Novisedláka sa úspešne predviedli gólmani na oboch stranách. Gorelkove akrobatické zakončenie po rohovom kope skončilo na rukaviciach pozorného Kolčára. Zlomový moment zápasu prišiel v 85. min, keď sa potvrdilo pravidlo nedáš-dostaneš. Gorelkov volej brankár vyrazil do brvna a z následnej akcie sa po Sládekovej strele lopta dokotúľala až za Ciesarov chrbát 3:2. Beluša sa nestihla ani spamätať z kontaktného gólu a o minútu neskôr už prišiel aj vyrovnávajúci. Na hranici šestnástky sa dostal k lopte Baggio a peknou strelou vyrovnal na 3:3. V záverečnej snahe o rozhodnutie to skúšal striedajúci F. Vavrík, ale jeho pokus preletel ponad brvno.

Góly: 63. a 65. Mikuška, 9. Gorelka - 26. Rumanko, 85. Sládek, 86. Baggio. R Santa, ŽK: Jurga, J. Martinka, Ďuriš - Hlaváč, 100 divákov. BELUŠA: Ciesar - Jurga (85. F. Vavrík), Pavol Vavrík, Schiszler, J. Martinka, P. Gažo, Novisedlák, Ďuriš (46. Mikuška), Hrenák, A. Bielik (81. Kršák), M. Gorelka. Tréner M. Bednár. VION B: Kolčár - Horník, Husár, Jančura (46. Jamrich), Baggio, Sládek, Ewerton, Renan, Hamar, Hlaváč, Rumanko (80. Šlachta). Tréner I. Kasana. MILAN HRUBO

Borčice - Šaľa 2:3 (2:1)

Domácim patril nástup do zápasu, keď už v 11. min otvoril skóre efektnými nožničkami Demjan. Borčice mali aj ďalšie šance, no Chynoradský, Hanzel ani Demjan skóre nezmenili. Podarilo sa to až v 32. min, kedy Masár neudržal Sivovu tvrdú strelu, k lopte sa dostal Demjan, obišiel gólmana a bolo 2:0. O šesť minút sa dostali k slovu aj hostia, keď po rohu ostal pri zadnej žrdi voľný Savič a oživil šalianske nádeje - 2:1. Po prestávke mali domáci prevahu, pred bránou súpera bolo často horúco, no v skrumážach sa lopta nie a nie dostať za Masárov chrbát. V 62. min Kosa neudržal krížnu prízemnú strelu a Kudry vyrovnal. Z podobnej situácie o desať minút sa presadil Semeniuk a hostia išli do vedenia, ktoré aj napriek veľkej snahe Iskry udržali.

Góly: 11. a 32. Demjan - 38. Savić, 62. Kudry, 72. Semeniuk. R Patrovič, ŽK: Hanzel - Kudry, Masár, F. Prúčny, Trivan, 156 divákov. ISKRA: Kosa - Hanzel, Chynoradský, Mravec, Petruš (66. Slávik), Siva, Náther (77. Mačina), Barčík, Novák, Zuziak, Demjan. Tréner A. Homér. DUSLO: Masár - Kudry, Szalay, Milić (46. Braun), Jurík, Savić, Stanković (86. Surányi), Herceg (66. Galbavý), F. Prúčny (90. Oláh), Kochan, Semeniuk (77. Trivan). Tréner M. Mrllák.

18. Prievidza 10 1 2 7 11:22 5 (-10)

1. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?
  8. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne
  9. Volkswagen radí: ako svietiť a čo s hmlovkami?

UKF je v šestici najlepších slovenských univerzít

Univerzita Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre je šiestou najlepšou vysokou školou a siedmou najlepšou inštitúciou na Slovensku.

Mesto vyzvalo občanov, aby sa aktívne hlásili do odborných komisií

Nitrianska radnica ponúka verejnosti možnosť pomáhať pri práci mestskému zastupiteľstvu.

Winter Classic! HK Nitra príde do Šale

Juraj Šimboch sa dal na nápad za milión - na klzisko svojej rodnej Šale privedie celý tím HK Nitra. Hokejová exhibícia bude vo štvrtok 13. 12. o 19.00 h, čiže počas reprezentačnej prestávky v Tipsport lige.