Sobota, 16. december, 2017 | Meniny má Albína

Štyri kúsky Antona Barčáka

V. LIGA JUH: Prekvapenie na úkor Paty. H. Saliby sú už druhé v tabuľke. V troch zápasoch sa body delili.

Lukáš Vaško z Paty vyrovnal hlavou na 1:1, ale nakoniec body získal Štvrtok na Ostrove. (Zdroj: Štefan Hubinák)

Pata - Štvrtok n/O. 1:2 (0:1), 59. L. Vaško - 35. a 69. R. Hudec. Domáci sa tlačili do zakončenie, ale V. Pilo trafil brvno a Trnka netrafil odkrytú bránu. Brankár Bartoň musel striedať pre zranenie. Do vedenia išli hostia z brejku. Po obrátke L. Vaško strelil vytúžený gól, ale potom Hudec z rýchlej akcie dal na 1:2. Veľké šance A. Vaška, Dvorského a V. Pila zostali nevyužité. R Urbanovič, 200.

H. Saliby - Váhovce 5:0 (3:0), 15., 40. a 57. M. Klenkovič, 36. a 75. G. Szabo. Jednoznačný priebeh. Mladučký tím hostí mal deravú obranu, robil chyby a domáci z nich pohodlne ťažili. Obraz hry sa po obrátke nezmenil. Najviac sa páčil posledný gól, keď ušiel Klenkovič a naservíroval loptu na hlavu Szaba. R Pa. Šamko, 100

Jelka - V. Blahovo 0:2 (0:0), 70. J. Katona, 75. M. Hrazdílek. Hral sa medzišestnástkový futbal. V 43. min. zaujala nebezpečná strela hostí, brankár však bol na mieste. V. Blahovo aj o desiatich takticky zvládlo druhý polčas lepšie. Katona hlavou otvoril skóre a pri domácej hre vabank Hrazdílek pečatil výsledok. Huszár z Jelky trafil iba žrď. ČK: 38. Kósa (V.B.). R T. Gádoši, 150.

Topoľníky - Zlaté Klasy 1:1 (0:0), 87. M. Staško - 57. F. Keszöcze (11 m). Domácemu trénerovi, kvôli zraneniu chýbali dvaja hráči do obrany. Topoľníky od úvodných minút tlačili súpera. V prvom polčase nepremenili šance. Po zmene strán domáci obranca fauloval v pokutovom území a z nariadenej penalty sa F. Keszöcze nemýlil. Domáci vyrovnali po rohovom kopem, keď sa k odrazenej lopte dostal Staško. R P. Kollár, 100.

Nový Život - Kost. Kračany 7:2 (2:0), 15., 42., 78. a 80. A. Barčák, 47. I. Havlík, 52. Z. Németh, 83. A. Németh - 55. Á. Kállai, 88. B. Vajda. Domáci mohli v tretej minúte otvoriť skóre, no Íro trestuhodne zahodil penaltu. N. Život však potvrdil úlohu favorita a kontroloval priebeh stretnutia. Domáci strelili 7 kúskov, ale dvakrát inkasovali po protiútokoch. R Haršány, 150.

Čenkovce - Šoporňa 3:3 (2:3), 28. L. Lengyel, 35. R. Kadvaň, 90. T. Kvarda - 6. K. Grivalský, 26. M. Pavlovič, 40. R. Špánik. Hostia išli do vedenia po chybe v domácej obrane a druhý gól pridali po rýchlom protiútoku. Domácim sa podarilo znížiť po strele z 20 m a vyrovnali po rohovom kope. Hostia išli opäť do vedenia po štandardnej situácii. Čenkovce vybojovali remízu v poslednej minúte po rohovom kope. R Ribarič, 100.

Trstice - Janíky 1:1 (1:1), 37. M. Pevala - 24. M. Burda. V chladnom počasí sa hral priemerný futbal. Domáci mali po celý zápas navrch, no skóre otvorili z priameho kopu hostia. To bolo v podstate z ich strany všetko, no domáci svoju celozápasovú snahu pretavili len na jediný gól ešte do prestávky. R Petránek, 90.

Sap-Ňárad - Lehnice 2:1 (1:1), 31. Cs. Tóth, 55. I. Bilyk - 19. M. Csölle. Vyrovnaný a slušný zápas, po ktorom boli šťastnejší domáci. Otvárací gól hostí a vyrovnávajúci gól domácich sa zrodili po centroch do pokutového územia a hlavičke - 0:1 a 1:1. Zápas rozhodol po peknej kombinácii v prospech nováčika Bilyk. R Bazsó, 150.

16. Jelka 9 2 2 5 8:16 8 (-4)

NAJLEPŠÍ STRELCI: 10 - A. Barčák (Nový Život), 8 - M. Klenkovič (H. Saliby), 7 - A. Csicsay (Sap-Ňarád), 6 - V. Pilo, L. Vaško (Pata), I. Miklóš (V. Blahovo), A. Kállai (Kost. Kračany).

ZOSTAVA KOLA: L. Holík (Janíky) - J. Katona (V. Blahovo), R. Kadvaň (Čenkovce), Cs. Tóth (Sap-Ňárad) - A. Lelkes (Topoľníky), M. Klenkovič (H. Saliby), M. Pavlovič (Šoporňa), M. Pevala (Trstice) - R. Hudec (Štvrtok n/O), A. Barčák (N. Život), G. Lengyel (Zlaté Klasy).