Utorok, 17. júl, 2018 | Meniny má Bohuslav

Novým lídrom Šurany

IV. LIGA JV: Čeľadice opäť doma zakopli, body bral Veľký Meder. Vydrany proti Štúrovu otočili z 0:2 na 4:2. Imeľ prehral tretíkrát v rade.

V okresnom derby hrali Tovarníky s Hrušovanmi 1:1. (Zdroj: Katarína Mikulášová)

Tovarníky - Hrušovany 1:1 (1:0). Na výbornom ihrisku boli od začiatku lepší domáci, na koňa sa dostali, keď center upratal Mrázik, súper v prvom polčase nevystrelili na bránu. Po obrátke Kapusta fauloval Bégera a videl červenú, no Tovarníky hrali futbal aj v desiatich, skórovať mohli V. Candrák a Bulák. Nedali, a tak Béger z ojedinelej šance Hrušovian vyrovnal.
Góly: 39. M. Mrázik - 85. M. Béger. R Božik, ČK: 59. Kapusta (T), 400. OFK: Mikuláš - Košecký, Schwarz (90. R. Hájovský), Kapusta, M. Kopún, M. Rusňák ml., V. Candrák, Mrázik (68. Bulák), M. Rusňák st., Milić (82. A. Sák), A. Candrák. OFK: Holička - Krško (66. Slíž), Doležaj, Kochan, Poluch (46. P. Ducký), Maršala, Sipos, Masarovič, D. Jankovič, Soboňa (46. Vičan), Béger.

Veľké Lovce - Neded 3:1 (2:0). Priemerný zápas naštartovala červená karta za stiahnutie v samostatnom nájazde pre hostí. Bezpečne premenil Füzik a o 4 minúty zvýšil Jurky. Hostia boli po prestávke aj v desiatich lepší. Zásluhou im bol kontaktný gól, no po ňom im došli sily a v závere doklepol víťazstvo domácich svojim druhým gólom Jurky.
Góly: 22. S. Füzik, 26. a 86. J. Jurky - 63. T. Bartoš. ČK: 21. M. Guemache (H). R Oselský, 90. TJ: Madarázs - Adn. Ljutič, Petrovič, Pavlatovský, Hajko, Endrödy, Jurky, Lontoš, Ivan (75. Szolnoki), Adm. Ljutič, Füzik. FC: Wagner - Dadák (32. Ambassa), Ambruš, Kukučka, Dlhý, Kalmár, Zolvík, Szöcs, Chalány, Guemache, Pataši (54. Bartoš).

D. Saliby - Kozárovce 3:0 (0:0). Mužstvá sa na ťažkom teréne prezentovali vynikajúcou hrou. Od začiatku sa hral ofenzívny zápas zo strany na stranu. Obaja mali šance na gól. Ten rozhodujúci prišiel z domácej strany po brejkovej situácii v 64. minúte. Domáci v laufe vzápätí pridali ďalší a parádny zápas uzavrel výstavnou ranou svojím druhým gólom Keszely. Sympaticky hrajúci hostia sa snažili do poslednej sekundy.
Góly: 69. a 80. N. Keszely, 64. D. Bednár. R Fodor, 90. TJ: Lapos - Nagy, Knausz, Lang, Göndör, Freňák, Szabó, Keszely, Varga (74. Mundroch), Szabo (65. Kiss), Bednár (81. Daško). FK: Nemček - Švec, Lenard, Ďurina, Ďurovič, Bíňovský, Huszár, Jenes, Krkoš, Švec (84. Chovát), Hoľka (84. Tóth).

Svätý Peter - Kalná n/Hr. 1:1 (0:0). Vo veľmi upršanom počasí sa hral remízový zápas. V prvom polčase bola celkovo len jedna šanca. Benyo prestrelil z piatich metrov. Druhý polčas bol na šance bohatší, v 59. minúte domáci hlavou po centri otvorili skóre. Z hraničnej situácie vyrovnal na konci zápasu Vida. Remíza bola na mieste.
Góly: 59. D. Kianek - 88. A. Vida. R Szalai, 90. OŠK: Bilkó - Gagič, Mukalenga, Kianek, Spevák, Halász, Kürthy, Lörincz, Lakatoš, Cong (74. Németh), Benyo (85. Krajčír). KFC: Guťan - M. Lackó, Szép, Pánik, Pacalaj, Chmelo, Rurnai, Flídr, Solčiansky (67. Vida), R. Lackó (68. Dávid), Jasenek (90. Kúdela).

Vydrany - Štúrovo 4:2 (1:2). Hostia mali úvod ako vystrihnutý z partesu. Išli im kombinácie, medzihra, mali kopu šancí. V úvode nepremenili 2 tutovky, no v 32. minúte už viedli 0:2. Po druhom góle kondične vypadli a taktovku prebrali výborní domáci, ktorí kontaktným gólom v prvom a ďalšími troma v druhom rozhodli stretnutie vo svoj prospech.
Góly: 34. a 75. L. Belkovics, 58. A. Pidruchnyi, 80. vlastný (A. Baka) - 15. G. Tóth, 32. P. Molnár. R Meluš, 200. ŠK: Olejník - Handziuk, Šarič, Érsek, Nagy, Belkovics, Gögh, Piven, Bögi, Szelle (67. Bíró), Pidruchnyi (83. Kayembe). MŠO: Straňák - Varga, Tóth, Baka, Saláta, P. Molnár, Pintér, Vavrík, E. Molnár (83. Oravec), Tóth (79. Tégen), Márton (62. Tácsik).

Šurany - Kolárovo 2:1 (2:0). Domáci v prvom polčase Kolárovo úplne umlčali, viedli Janákovou hlavičkou z rohu, druhý kus pridal po sklepnutí od Janáka z prvej Gábriš. Šurany však vyšli zo šatne akosi zaspato, hostia sa chytili slamky, z dlhého autu Magyar znížil. Koniec bol preto nervózny, nakopávalo sa, ale favoritovi už body nezutekali.
Góly: 13. B. Janák, 29. M. Gábriš - 73. Zs. Magyar. R Šmátrala, 150. ŠK: Cvik - P. Procháczka, Kružlík, L. Turan, Fehervári, Blaho, Gábriš, Janák (90. A. Procháczka), Halás (76. Mojko), Brath (90. Komora), Tvrdoň (70. Kacír). FK: Rom - Halászik, Zuzula, A. Tóth, Mucha (46. Kókai), Pavlík, Szikonya, Z. Cingel (81. Dóša), Magyar, Vanek (84. Sobonya), Bende.

Čeľadice - Veľký Meder 1:2 (1:0). Záchranársky duel začal lepšie „Čalád“, Čambalov center zahlavičkoval Plešivka. Potom však taktovku prevzal Veľký Meder, dvoma peknými gólmi otočil. Ale mal aj šťastie, lebo domáci zahodili štyri čisté šance. A práve koncovku Čeľadice vinia z ďalšej prehry.
Góly: 30. M. Plešivka - 73. P. Zvoncsár, 78. M. Milinkovič. R Kalčík, 100. TJ: P. Kostoláni - Ľ. Horváth, Plešivka, Čiffáry, T. Varga, Valachy, Babicz, Čambal, Rácz (80. Kotula), Ryban, Koprda. MŠK: K. Varga - Bališ, Milinkovič, Vígh (82. Á. Mészáros), Pöthe, Boya, N. Csölle (86. Renczés), Zvoncsár (89. Círia), Kákics, Pisár (90. M. Tóth), Gamkrelidze.

H. Obdokovce - Imeľ 2:1 (1:0). V prvom polčase domáci z úvodného tlaku gól nevyťažili a postupne Imeľ hru vyrovnal. V ďalších minútach to bol skôr taktický boj na rozmočenom teréne. Až v 36. min. skóre otvoril Fekete - 1:0. Vzápätí domáci zahodili tutovku, ale po obrátke zvyšoval Vaňo. O tri minúty sa domáca obrana dopustila zbytočnej chyby a T. Oršolík znížil. Po góle Imeľ zatlačil, ale dve najväčšie šance mali domáci.
Góly: 36. M. Fekete, 48. D. Vaňo - 51. T. Oršolík. R Darnadi, 200. OTJ: Bránsky - Fekete, Košlab, Kupec, Kuchtiak, Bisák, Zsebi (89. Ondrka), Krajčír (90. Mondek), Grznár (84. J. Martonka), Vaňo (76. Michalec), Balážik (36. Dobrotka). TJ: Balogh - M. Hübsch, A. Simonics (64. Goncalves), V. Hübsch, Oršolík, Bacigál, Gonzáles, Kender, Csontos, Gajdoš, Varga (84. J. Simonics).

16. Čeľadice 10 1 4 5 11:16 7 (-5)

ZOSTAVA KOLA: K. Varga (V. Meder) - P. Doležaj (Hrušovany), M. Nagy (D. Saliby), A. Handziuk (Vydrany) - M. Balážik (H. Obdokovce), N. Gagič (Sv. Peter), P. Zvoncsár (V. Meder), A. Candrák (Tovarníky) - J. Jurky (V. Lovce), B. Janák (Šurany), L. Belkovics (Vydrany).

NAJLEPŠÍ STRELCI: 10 - J. Jurky (V. Lovce), 9 - D. Bednár (D. Saliby), 8 - L. Mukalenga (Svätý Peter), D. Kianek (Svätý Peter), 7 - M. Fehervári (Šurany), G. Tóth (Štúrovo).

1. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  2. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  3. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  4. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  8. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  9. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  10. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  1. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  2. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  3. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  5. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  6. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Salón architektov A0 – Coneco 2018
  9. Záhradný nábytok: aký materiál je najlepší?
  10. Životné jubileum prof. Ing. Jaroslava Valáška, PhD.

Obchod s drevom zažíva turbulentné obdobie

Po rokoch, keď časť drevárskych firiem poukazovala na nedostatok dreva od štátnych lesov pre svoje prevádzky, sa v poslednom čase situácia obrátila.

Rekonštrukciu Univerzitného mosta opäť odsunuli. Práce ani v tomto roku nezačnú

Víťaza súťaže plánujú vybrať do konca kalendárneho roka. Naposledy sa hovorilo o júli.

Nitre chýbajú desaťtisíce ľudí, časť už ani nechodí na konkurzy

V Nitrianskom kraji sú tisícky voľných pracovných miest. Najväčší dopyt je po operátoroch a montéroch strojov a zariadení.