Pondelok, 21. máj, 2018 | Meniny má Zina

Líder z Nového Života bral body v Pate (+VIDEO)

V. LIGA JUH: Čenkovce sa tešili vo Váhovciach vďaka dvom dvojgólovým strelcom. Šoporňa doma zaknihovala jasné víťazstvo.

Futbalisti Šoporne (v bielom) doma porazili nováčika 4:1. Archívna snímka je zo zápasu v Pate. (Zdroj: Štefan Hubinák)

Pata - Nový Život 1:2 (1:1), 38. V. Pilo - 24. a 67. Z. Németh. Vo veľmi silnom vetre sa ťažko kombinovalo, ale hral sa veľmi dobrý futbal. Líder viedol z brejku, V. Pilo vyrovnal tečovanou strelou z priameho kopu z 25 m. Po obrátke šance L. Vaška skončili na brankárovi Haragovi. Prišiel trest a Z. Németh rozhodol o výhre N. Života. Domáci mali minimálne na remízu, vyhral šťastnejší. R Caňo, 180.

Štvrtok n/O. - V. Blahovo 3:1 (2:1), 31. D. Randuch, 44. S. Fitos, 59. L. Varga - 40. J. Stojka. Domáci išli do vedenia po skrumáži v pokutovom území. Hostia skorigovali po rýchlom protiútoku, ale Fitos strelil gól do šatne z priameho kopu. Víťazstvo Štvrtku poistil Varga po centrovanej lopte. R Rusinko, 130.

Janíky - Lehnice 2:1 (2:1), 36. G. Sánka, 44. A. Gombos - 20. D. Dekány. Všetko podstatné sa udialo v prvom polčase. Hralo sa podmočenom teréne a do toho fúkal nepríjemný vietor. Domáci mali veľmi dobrý vstup do zápasu, keď nepremenili niekoľko vyložených šancí. Obe mužstvá skórovali po náhodných akciách. R Matuška, 100.

Šoporňa - Sap-Ňárad 4:1 (2:0), 2. M. Andódi, 20. K. Grivalský, 80. A. Jaroš, 85. M. Pavlovič - 58. Cs. Tóth. Domáci mali prevahu po celých 90 minút. Viedli už v 80. sekunde. Zvyšoval Grivalský po brejkovej akcii. Hostia znížili po rohovom kope. Šoporňa potvrdila svoju dominanciu v zápase v samom závere, keď si poistila víťazstvo. R Sládek, 100.

Kost. Kračany - Jelka 2:0 (1:0), 24. a 78. T. Zsákovics. Na komplikovanom teréne spálili prvú veľkú šancu hostia. Domáci boli kombinačne lepší, odmenou im bol prvý gól po krásnej akcii. Hostia v druhom polčase otvorili hru a domáci to využili a poistili víťazstvo. R Pivarček, 100.

Zlaté Klasy - Trstice 3:0 (1:0), 23. F. Keszöcze, 47. P. Iskra, 66. S. Nyársik. V Klasoch vďaka neprajnému počasiu bolo v zápase strašne veľa nepresností, pokazených prihrávok. Domáci dali prvý gól z jasnej penalty. Hostia chceli do prestávky vyrovnať, ale hneď po nej dostali gól. Po treťom góle domácich sa zápas len dohrával. R Pa. Šamko, 150.

Váhovce - Čenkovce 1:4 (1:1), 28. J. Šercel - 9. a 74. L. Lengyel, 79. a 90. T. Marušín. Zaujímavý zápas otvorilo množstvo šancí hostí, ktorí hrali kombinačnejšie a skúsenejšie. Do prestávky mohli kľudne vyhrávať o dva góly. Po prestávke hrali do 70. min. lepšie mladučkí domáci. Napriek tomu, že hrali s vetrom, skórovali hostia trikrát z brejkov. Výsledok sedí. R Pe. Šamko, 100.

Stretnutie H. Saliby - Topoľníky odložili.

16. Trstice 12 1 5 6 11:25 8 (-7)

ZOSTAVA KOLA: F. Búran (Pata) - F. Hlinický (Janíky), T. Író (N. Život), T. Kvarda (Čenkovce) - J. Višváder (Štvrtok n/O.), Z. Németh (N. Život), Sz. Nyársik (Zlaté Klasy), J. Hipš (Šoporňa) - A. Gombos (Janíky), T. Zsákovics (Kost. Kračany), L. Lengyel (Čenkovce).

NAJLEPŠÍ STRELCI: 14 - A. Barčák (Nový Život), 9 - A. Kállai (Kost. Kračany), M. Klenkovič (H. Saliby), 8 - V. Pilo (Pata), 7 - A. Csicsay (Sap-Ňarád), I. Miklóš (V. Blahovo), L. Lengyel (Čenkovce).