Vráble nastrieľali Topoľčanom poltucet, Šaľa opäť lúpila vonku

III. LIGA: Futbalisti Vrábeľ nešetrili posledný tím tabuľky. Nitrania vezú bod z Púchova. Šaľa prekvapujúco brala body v Červeníku.

Vrábľania dosiahli najvyššiu výhru v sezóne. Vrábľania dosiahli najvyššiu výhru v sezóne. (Zdroj: Marián Pecho)

ViOn B Vráble - Topoľčany 6:0 (2:0)
Žochári mali pred nedeľou hrôzostrašnú bilanciu 10 prehier po sebe. Povinné víťazstvá však nemajú vždy hladký scenár, preto museli Vrábľania pristúpiť k stretnutiu, ako sa patrí. Hneď prvá šanca favorita bola gólová. Akciu potiahol Zrubec, jeho lopta pred bránu sa prekvapivo odrazila k Renanovi a ten ju chladnokrvne po zemi upratal do siete. O tri minúty ten istý hráč technicky mieril mimo brány. Po štvrťhodine pohrozili aj Topoľčanci, keď Mpofu strelou z diaľky pod brvno preveril Pichňu. V 22. min. Baggio našiel chytro voľného Šlachtu, ktorého pokus kryl nohami gólman hostí. V 35. min. aktivita Zrubca priniesla domácim penaltu, tú však Baggio ani na dvakrát nedal. O minútu už však Zrubec nadýchaným centrom našiel Šlachtu, ktorý razantnou hlavičkou nedal Kochanovi šancu. Topoľčany hrozili najmä po chybách domácich v rozohrávke. V 43. min. zakombinovala dvojica Salim - Matejov a veľkú šancu na kontaktný gól vyriešil až Jamrich odkopom z bránkovej čiary! Krátko po zmene strán si potiahol loptu Szymonowicz a do jeho centru sa opäť gólovou hlavou položil Šlachta - 3:0. Na druhej strane v 53. min. polostrela Švajlena skončila na brvne Pichňovej svätyne. A tak po rohu Baggia a zakončení Hamara z prvej pridal ďalší gól do odkrytej brány Jamrich. Čestný úspech nebol žochárom dopriaty, ani keď Húdok už preľstil i brankára, avšak trafil Szymonowicza stojaceho v bráne. Domáci boli v prvej polovici druhého polčasu mimoriadne efektívni. Striedajúci Rumanko našiel spätnou prihrávkou Zrubca, ktorého nedôrazná, ale dobre mierená strela skončila v sieti. Posledná polhodina sa už niesla v jasnej prevahe žlto-modrých. V závere ešte ukázal brazílsku hravosť Baggio a jeho prihrávku doklepol do prázdnej brány na poltuctových 6:0 Hamar.
Góly: 6. Renan, 36. a 48. Šlachta, 54. Jamrich, 65. Zrubec, 88. Hamar. R Husár, ŽK: Šabík - Billik, Luzin. 131 divákov. VRÁBLE: Pichňa - Balko (62. Rumanko), Jamrich, Szymonowicz, Husár (72. Fekiač) - Šlachta, Hamar, Šabík (77. Celeng), Zrubec - Baggio, Renan (66. Tomiš). Tréner I. Kasana. MFK: Kochan - Billik, N. Pavlović, Luzin, Matejov - Helbich, Švajlen, Mpofu, S. Pavlović - Babač (52. Húdok) - Salim. Tréner V. Ilko. ĽUBOŠ MODZGA

Púchov - FC Nitra jun. 1:1 (0:0)
Púchov začal výborne, no strela Mareka Gajdošíka skončila tesne nad a Šípoš si poradil so strelami J. Piláta a Kvaššaya. V 17. min. Brezničan tečoval Šurnovského strelu a lopta skončila na brvne Pilného brány. O päť minút po rýchlej akcii trafil Gajdošík iba do brankára a na druhej strane Zelenkov brejk zmaril Pilný. Púchov sa snažil, no Gajdošík ani J. Pilát neboli úspešní. V 38. min. Šípoš s námahou vyrazil technický oblúčik Hrnka a neskôr si poradil aj s tvrdou strelou Sibandu. Po zaváhaní obrany Nitry v 51. min. Marek Gajdošík otvoril skóre - 1:0. Nitran Záhon sa tešil z gólu po rohovom kope, ale rozhodca ho pre útočný faul neuznal. O chvíľu Lolovu strelu Pilný vyrazil a v 58. min. Šípoš nohou vykopol Pilátovu gólovú strelu. Namiesto 2:0 bolo v 64. min. 1:1, lebo Šurnovský z priameho kopu trafil k žrdi - 1:1. O minútu Fábryho strela letela tesne vedľa. Domácim sa do konca nepodarilo vytvoriť gólovú šancu a získali iba jediný bod.
Góly: 51. Marek Gajdošík - 64. Šurnovský. R Havran, ŽK: Haviar - Macho, 100 divákov. FC: Šípoš - Fabiš, Galko, Gužík, Ďurek, Macho, Záhon (90. Kinče), Lola, Šurnovský, Zelenka, M. Fábry. Tréner A. Štefanka. (FK)

Trnava jun. - Šaľa 1:2 (1:1)
Oslabení spartakovci (bez zraneného Gombalu a Čeredničenka) sa proti hosťom zo Šale dlhšie rozohrávali a v 12. min. ako prví inkasovali. Po nedorozumení v obrane, keď nedokázal nikto odkopnúť loptu, Herceg zblízka prekonal Horvátha - 0:1. Nešťastný moment pre domácich prišiel v 20. min, keď Mihálik súčasne s odohraním lopty neúmyselne zasiahol a zranil Saviča, za čo mu rozhodca ukázal červenú kartu a zápas sa pre neho predčasne skončil. Napriek oslabeniu domáci v 23. min. vyrovnali. Po rohovom kope Magdolena prekonal Porubského hlavou T. Vantruba - 1:1. Trnavčania si do polčasu udržiavali územnú prevahu, no skórovať sa im nepodarilo. V 27. min. vystrelil spoza šestnástky vedľa Privat Yao, čo bol jeho jediný svetlý moment v stretnutí. Inak jeho výkon bol veľkým sklamaním. V poslednej štvrťhodine polčasu vystrelil po priamom kope vedľa Pavlovčík, Kollár z uhla prestrelil a brankár Porubský si ľahko poradil so strelami Vantrubu i Pavlovčíka. O výsledku sa rozhodlo hneď po začiatku druhého dejstva. Centrovaná lopta na zadnú žrď vypadla mladému Horváthovi z rúk a Herceg ju s prehľadom poslal do trnavskej brány - 1:2. Hostí gól povzbudil, krátkymi a presnými prihrávkami využívali početnú výhodu a duel v pohode doviedli do víťazného konca. Domáci mali iba dve šance. V 53. min. priamy kop Krnetu vyrazil Porubský a v 75. min. po rohu Magdolena hlavičkoval vedľa Matej Oravec. Trnavskí juniori si tak zapísali štvrtú domácu prehru (prvú v Červeníku).
Góly: 23. T. Vantruba - 12. a 47. Herceg. R Španka, ŽK: Jašúrek, Kollár, Juhás - Kudry, Surányi, Oláh, Braun, ČK: 20. Mihálik (T), 105 divákov. DUSLO: Porubský - Kudry, Szalay (73. Oláh), Braun, Jurík - Milič, F. Prúčny - Kochan, Savič (22. Surányi, 81. R. Prúčny), Stankovič (90.+ Hraňo) - Herceg (89. Trivan). Tréner M. Mrllák. (MR)

Nové Zámky - Galanta 2:1 (0:1)
Zápas sa pre domácich nezačal dobre, keď už v 9. min. museli po tvrdom zákroku hosťujúceho hráča odniesť z ihriska obrancu FKM Baksicsa na nosidlách. V 10. min. sa v súperovej šestnástke dobre uvoľnil Matič, jeho strelu brankár vyrazil a následne Muchaya nedokázal z tesnej blízkosti dopraviť loptu do brány. Po rýchlej akcii domácich strieľal Korman, ale brankár Galanty Čellár bol pozorný. V 20. min. unikol po ľavej strane bleskurýchly Kočiš, dostal sa do tesnej blízkosti Dovičoviča, ale prestreliť ho nedokázal. Agresívni a rýchlo kombinujúci Galanťania postupne preberali iniciatívu a po polhodine hry musel zasahovať brankár FKM po tvrdej strele Prágaia. V poslednej minúte prvého polčasu zahrávali hostia roh, na ten si nabehol stopér Vdovjak a otvoril skóre. Po zmene strán vybehli domáci na ihrisko s odhodlaním výsledok zvrátiť, ale proti veľmi nepríjemnému súperovi to nemali vôbec jednoduché. V 52. min. mohol potrestať Pisklovu hrúbku Kočiš, ale Dovičovič zasiahol včas. Po hodine hry zahrávali domáci štandardnú situáciu z pravej strany, lopta našla v pokutovom území Matiča a ten ju poslal hlavou od brvna do siete - 1:1. V ďalšom priebehu zápasu sa snažili oba celky strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 73. min. Kočišova hlavička letela iba tesne nad domácu bránu. Na domácej strane to skúšali Ešek so striedajúcim Švajdom, ale bez efektu. Keď sa už zdalo, že zápas skončí remízou, šťastena sa usmiala na Novozámčanov. Už v nadstavenom čase poslal dlhú loptu do pokutového územia Galanty Lovska a po Ešekovom hlavičkovom súboji bol striedajúci Marafkó tým hráčom, ktorý nešťastne poslal loptu do vlastnej siete.
Góly: 61. K. Matič, 90. vlastný (Marafkó) - 45. Vdovjak. R Gašparovič, ŽK: Petráš, Muchaya - Revák, Prágai, 319 divákov. FKM: Dovičovič - Baksics (9. Piskla), Letko, Ešek, Petráš - Muchaya, Korman (72. Švajda), Fiala (88. E. Horáček), Lovska - Kingambo, Matič. Tréner P. Lérant. SLOVAN: Čellár - Madarász, Vdovjak (78. Marafkó), Jakabovič, Szénási, Revák, Pecho (74. Gányovics), Kočiš, Baša (89. Molnár), Prágai, Lénárt. Tréner T. Drozd. (RG)

Gabčíkovo - Led. Rovne 1:2 (1:0)
Po dvoch remízach bola od úvodu snaha hráčov Gabčíkova o víťaznú domácu rozlúčku s jesennou časťou súťaže evidentná. Prvú strelu na bránu hostí vyslal Hlaváč, lenže jeho pokus patril do kategórie propagačných. V 25. min. Krištanov pokus smeroval do stredu brány. V 27. min. však už Hlaváč dotiahol rýchlu akciu krížnou strelou do úspešného konca. V 31. min. mal Buček vychýlenú mušku. V závere prvého polčasu sa dvakrát blysol úspešnými zákrokmi brankár domácich Izsmán. Najprv v 40. min. obetavým pádom pod nohy nedovolil Chmelíkovi skórovať, následne vyboxoval Detkovu jedovatú strelu. V 42. min. Klempa namieril iba do Bačíkovho náručia. V druhom polčase zapli na plné obrátky hostia. Zdalo sa, že domácich poznačil anglický týždeň. Chýbala im iskra a rýchlosť z úvodného dejstva. V 57. min. bola Chmelíkova hlavička nepresná. V 62. min. zahrávali hostia priamy kop a Krištof perfektne zakrútil loptu do siete domácich. Gabčíkovčania vrhli všetky sily do útoku. V 81. min. striedajúci Bujka vypálil prudko i presne, brankár hostí však preukázal svoje kvality a loptu vytlačil na roh. Keď už-už sa zdalo, že súboj pri vodnom diele sa skončí deľbou bodov, v nadstavenom čase naivne fauloval v 16-ke Pollák a Detko z penalty naklonil misky váh na stranu šťastnejších hostí.
Góly: 27. Hlaváč - 63. Krištof, 90. Detko (11 m). R Sárai, ŽK: Bazsó, Polák - Krištof, 200 divákov. ŠK: Izsmán - Trajcsik, Radványi (64. Polák), Krištan, Huszár, Tóth, Bazsó, Klempa (77. Bujka), Trabalík, Hlaváč, Boráros. Tréner J. Majoroš. ŠTEFAN ÁGH

DAC B/Vrakúň - V. Ludince 2:0 (2:0)
Dunajskostredčania rozhodli o svojom víťazstve v prvom polčase, keď sa dvakrát presadil Iván. Najprv domáci využili zlú rozohrávku V. Ludiniec v strede poľa a Iván upratal loptu pod brvno. Tesne pred prestávkou zužitkoval opäť ten istý hráč rýchly protiútok, keď sám pred Benkóom nezaváhal. Po príchode zo šatní sa hra vyrovnala, hostia mohli dať kontaktný gól v 54. minúte, ale nepremenili penaltu. Hráči rezervy si vypracovali ešte dve šance, ale skóre sa už nemenilo. Za prvopolčasovú aktivitu si domáci zaslúžili vyhrať.
Góly: 22. a 45. A. Iván. R Bezák, ŽK: Nagy - Hamdaoui, 100 divákov. DAC B: Száraz - Šimko, Bajič, Tešlár (89. Tornai), Iván (88. Zsidek), Kontár, Nagy, Grebáč (67 Csóka), Ashiru, Camarena, Varga. Tréner B. Fodrek. TJ: Benkó - Krupánszki, Kapa, Kosák, Vígľaš, Straňák (53. Križan), Soboňa, Petráš (46. Hlaváčik), Cingel, Hamdaoui, Horniak. Tréner J. Duhony. (LB)

Bánovce - Nemšová 0:2 (0:0), 48. a 68. Iheme.
Dubnica - Prievidza 5:0 (3:0), 5. a 58. Vaško, 42. a 90. Jakúbek, 2. Cisár.
Beluša - Borčice 1:4 (1:2), 14. Gorelka - 4. Barčík, 5. Demjan, 71. Mravec, 80. Mačina.

1. Borčice 16 12 2 2 42:16 38 (+17)
2. Dubnica 16 11 4 1 30:6 37 (+13)
3. Nové Zámky 16 11 2 3 28:15 35 (+8)
4. Led. Rovne 16 10 3 3 26:15 33 (+9)
5. DAC B/Vrak. 16 10 2 4 29:14 32 (+8)
6. Trnava B 16 9 0 7 33:15 27 (0)
7. ViOn B Vráble 16 8 2 6 35:31 26 (-1)
8. Gabčíkovo 16 6 6 4 28:21 24 (-3)