Streda, 18. júl, 2018 | Meniny má Kamila

Lehnice a Sap-Ňárad prekvapili

V. LIGA JUH: Hetrik Klenkoviča v Horných Salibách. Drámu v Pate rozhodla penalta. Líder nezaváhal v Topoľníkoch.

V Horných Salibách sa rozlúčili s dlhoročnou oporou zadných radov Miroslav Eliášom. Vpravo Matúš Klenkovič, ktorý strelil na jeseň už druhý hetrik. (Zdroj: tjhs)

Pata - Trstice 3:2 (2:0), 27. T. Dvorský, 31. D. Krištofiak, 90. T. Pilo (11 m) - 57. I. Fajner (11 m), 83. A. Szépe. Najskôr Dvorský ťažil z vysunutia od T. Pila, potom po štandardke dorážal Krištofiak. Domácim však po obrátke chýbal vylúčený V. Pilo. Trstice znížili z penalty a vyrovnali po štandardnej situácii. Rozuzlenie prišlo v závere, keď sa uvoľnil Dvorský, hostia ho faulovali a T. Pilo z bieleho bodu rozhodol. ČK: 44. V. Pilo (P). R J. Kováč, 150.

H. Saliby - Čenkovce 4:2 (3:1), 3., 28. a 89. M. Klenkovič, 11. D. Kalocsai - 35. T. Marušin, 77. R. Kadvaň. V prvom polčase boli domáci aktívnejší, mali viac šancí. Rýchly Klenkovič bol vo všetkých góloch (3:0). Po obrátke sa už horšie kombinovalo a hostia prebrali iniciatívu. Kadvaň hlavou znížil na 3:2. Drámu však ukončil rýchlonohý Klenkovič. R Pivarček, 150.

Zlaté Klasy - Sap-Ňárad 1:4 (0:2), 76. P. Iskra - 22. a 90. I. Bilyk, 27. A. Bartalos, 60. P. Csicsai. Domáci podcenili svojho súpera. Do polčasu hostia viedli už 0:2. Po zmene strán pridal na rozdiel triedy P. Csicsai. Hostia ešte stihli skorigovať po góle Iskru. Posledné slovo v zápase mal dvojgólový Bilyk. ČK: 69. F. Keszöcze (ZK). R Gál, 100.

Štvrtok n/O. - Janíky 1:3 (0:2), 88. P. Horváth - 27. G. Sánka (11 m), 41. M. Burda, 90. P. Hrnčiar. Zo začiatku mali hostia prevahu. Skóre otváral z jedenástky G. Sánka. Následne bol ten istý hráč vylúčený. Pred prestávkou zvyšoval po brejku Burda. V druhom polčase domáci pritlačili hostí a podarilo sa im znížiť. V závere však upravil po góle z protiútoku Hrnčiar. ČK: 89. P. Weisz - 32. G. Sánka. R Mazúch, 150.

Šoporňa - V. Blahovo 1:0 (0:0), 58. J. Hipš. Do prestávky boli lepším mužstvom domáci. V druhom dejstve ovplyvnila zápas 57. minúta, kedy bolo vylúčenie na oboch stranách. Domáci sa vzápätí ujali vedenia, keď sa po centri presadil J. Hipš. Po tomto góle bol zápas veľmi nervózny. Keďže v závere oba celky svoje šance nevyužili, zápas sa skončil 1:0. ČK: 57. R. Špánik - 57. T. Molnár. R Majer, 150.

Kost. Kračany - Lehnice 2:3 (1:2), 6. a 79. (11 m) P. Hamar - 37. Z. Fekete, 40. M. Csölle, 89. D. Vanek. Začiatok vyšiel lepšie domácim. Hostia však stihli ešte do prestávky otočiť. Po zmene strán sa podarilo domácim vyrovnať z jedenástky. Keď sa už zdalo, že zápas skončí remízou, rozhodol v 89. minúte o troch bodoch pre hostí Vanek. R Matúš, 200.

Topoľníky - Nový Život 0:2 (0:1), 45. Z. Németh, 85. L. Marič. V prvom polčase mal blízko ku gólu domáci J. Medgyes, ale ako sa dávajú góly, ukázal krátko pred prestávkou Z. Németh. Domáci vstúpili do druhého polčasu s cieľom vyrovnať, no stroskotávali na dobre organizovanej obrane hostí. V závere pridal poistku po brejku L. Marič. R M. Mokrý, 150.

16. Trstice 14 2 5 7 14:28 11 (-7)

NAJLEPŠÍ STRELCI: 16 - A. Barčák (Nový Život), 12 - M. Klenkovič (H. Saliby), 10 - A. Kállai (Kost. Kračany), 8 - V. Pilo (Pata), T. Marušin (Čenkovce), Z. Németh (Nový Život), Z. Fekete (Lehnice).

1. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  2. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  3. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  4. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  8. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  9. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  10. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  1. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  2. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  3. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  6. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  8. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  9. Salón architektov A0 – Coneco 2018
  10. Záhradný nábytok: aký materiál je najlepší?

Doprava v Nitre

Riešiť dopravu v Nitre je nutné ako celok.

Poslanec riešil intelektuálnu výbavu smeráckeho podžupana

V šiestich krajoch z ôsmich sú kluby nezávislých poslancov bežné. V Nitre nie sú a po rozhodnutí vládnucich strán ani tak ľahko nebudú.

Spoločnosť Zlatý vek, ktorej uložil úrad pre dohľad pokuty, dostala najvyššiu dotáciu

Poslanci Nitrianskeho samosprávneho kraja schvaľovali na júlovom zastupiteľstve dotácie na podporu poskytovania zdravotnej starostlivosti na rok 2018.

Želanie trénera Jarábka: nech je proti Slovanu vypredané

Vionisti chcú v novej sezóne staviť na mix skúseností a mladíckej dravosti.