Päťcifernú sumu zaplatí za vianočný stánok len jeden predajca

Premietnu sa náklady do vyššej ceny predávaného občerstvenia? Zákazníci to zistia už v piatok.

Tieto stánky sú na námestí po prvý raz.Tieto stánky sú na námestí po prvý raz. (Zdroj: jk)

NITRA. Na Svätoplukovom námestí už stoja nové vianočné stánky. Desať kúpilo mesto za vyše 98-tisíc eur od firmy MK Illumination. Dvadsať si požičalo za symbolické euro, za ich dovoz, montáž a januárovú demontáž zaplatí tritisíc eur.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Radnica sa v zmluve zaviazala, že zabezpečí stráženie stánkov. V prípade, že bude niektorý poškodený, musí zaplatiť náklady na opravu do 30 dní od ukončenia nájomnej zmluvy.

Drevené stánky sú v dvoch veľkostiach, ich súčasťou je elektroinštalácia a vianočná výzdoba. V dvanástich sa bude predávať občerstvenie a nápoje. Predajcov po prvý raz vybrali v elektronickej aukcii.

SkryťVypnúť reklamu

Sumy sú rozličné

„Aukcie sa zúčastnilo sa 27 záujemcov, každý stánok sa dražil zvlášť,“ povedal Pavol Jakubčin, vedúci odboru komunálnych činností a životného prostredia.

Predajcovia občerstvenia a nápojov mestu dokopy ponúkli 54 231 eur. Podľa zverejnených zmlúv (na webe sme ich v piatok našli jedenásť) boli stánky vydražené za tieto sumy: 1640 eur, 2500, 2700, 3220, 3500, 4500, 4600, 5201, 5220, 8000 a 10-tisíc eur. Otázne je, či sa výška tohto poplatku prejaví v cene tovaru.

Pre zaujímavosť – v Žiline sa jeden stánok vydražil až za 18-tisíc eur. V Trnave nedražili vôbec, pretože predajcovia občerstvenia aukciu ignorovali.

Podľa nasatrnava.sk sa o pätnásť ponúkaných stánkov s vyvolávacou cenou 3-tisíc eur uchádzalo len jedenásť záujemcov. Výber predajcov preto robili poslanci, cena za stánok s občerstvením je jednotná - 3 300 eur. Trhy trvajú rovnako ako v Nitre od 1. až do 23. decembra.

SkryťVypnúť reklamu

V Bratislave uprednostnili pred elektronickou aukciou klasickú súťaž. V prípade gastrostánkov požadovali aj profesijný životopis kuchára, ktorý bude garantom kvality.

Musia prísť aj na Silvestra

Vlani dostalo mesto Nitra za všetky stánky vo vianočnom mestečku celkom 22 605 eur. Teraz má dostať z vydražených stánkov vyše 54-tisíc plus 9 936 eur za zvyšné stánky, v ktorých sa majú predávať najmä remeselnícke výrobky. Predajcov vyberali na mestskom úrade rovnako ako v minulosti.

Všetky stánky budú otvorené od 1. do 23. decembra, denne od 10. hodiny maximálne do 22. hodiny. Mikuláš príde 3. decembra o 17. hodine. V rámci programu je pripravené divadelné predstavenie, veľkoplošná projekcia aj tradičný ohňostroj.

Predajcovia občerstvenia a nápojov budú na námestí aj na Silvestra, kedy bude vianočné mestečko fungovať od 21. hodiny do 00.30 hodiny. Mesto avizuje, že v posledný decembrový deň sa o 20. hodine začne Silvestrovská veselica s hudobnou skupinou Profil, o polnoci bude nasledovať ohňostroj.

SkryťVypnúť reklamu

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Nitra

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  3. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  4. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  5. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  6. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  7. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  8. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 103 871
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 21 928
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 11 751
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 877
  5. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 5 801
  6. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 551
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 4 858
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 530
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Zlaté Moravce a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Vodné prvky v parku.

Žabia fontána a výletná kaviareň boli v parku od jeho vzniku.


Obranca Marko Stacha si v tejto sezóne zahral za slovenskú reprezentáciu, ale neskôr chýbal pre zranenie takmer 2,5 mesiaca.

Obranca Nitry sa nenechal vtiahnuť k záverečnej bitke.


Libor Kašík za potlesku celej šatne navŕtal ďalší víťazný puk, Nitre vychytal víťazstvo 6:2 a vedenie v sérii 3:1. Po zápase v Žiline hovoril aj o svojej budúcnosti.

Navrátilec do brány 39 zákrokmi vychytal mečbal.


1
Jakubko

Nemusíte byť zdravotným klaunom, aby ste niekomu urobili krajší deň.


Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu