Utorok, 23. október, 2018 | Meniny má Alojzia

Vybojované víťazstvo v poslednej minúte

Basketbalistky Nitry si zaknihovali tretiu výhru, Šamorínu vrátili porážku z prvého merania síl.

Basketbalistky BKM sú už štvrté v tabuľke.(Zdroj: Miroslav Slávik)

BKM Junior UKF Nitra – ŠBK Šamorín 59:55 (9:12, 20:16, 19:16, 11:11). Prvá štvrtina bola oťukávacia. Mierny náskok si udržiavali Šamorínčanky. Basketbalistky Nitry zbytočne strácali lopty zlými prihrávkami. Minútu a pol pred koncom druhej štvrtiny zavelila do útoku Svetlíková (25:28). Dvomi rýchlymi protiútokmi Nitrianky vývoj otočili a zásluhou koša Havranovej išli do šatní v jednobodovom vedení. Druhý polčas rozhodla bojovnosť mladých domácich hráčok, ktoré síce strácali veľa lôpt, ale nevzdávali sa a súperky predčili snahou. Presne minútu pred koncom zrovnala na 55:55 Beronja, ale na presnú trefu Laury Dubeňovej 39 sekúnd pred koncom už ŠBK nenašiel recept. Naopak, ubojované dva body ešte spečatila šestkami Martišková.

BKM: La. Dubeňová 14, Martišková 13, Fehérová 13, Havranová 4, Horvátová 3 (Svetlíková 7, Sailerová 3, Babaríková 2, Zentková, Vajková).

ŠBK: Marcová 14, Beronja 9, Slezáriková 7, Sujová 5, Hašková 4 (Theiner 12, Lelkes 4).

R Ženiš, Kurpaš, Fontányi. trestné hody 11/15 – 17/21, fauly 20 – 20.

Pavol Horička, tréner: „Teší ma víťazstvo, Šamorínu sme oplatili prehru z úvodného zápasu. Na druhej strane, bolo to víťazstvo našej bojovnosti nad skúsenosťou a chytrosťou súpera. Napriek chybám sme enormnou snahou a bojovnosťou víťazstvo doslova vydreli. Šamorín najmä v prvom polčase pôsobil basketbalovejšie, hral kolektívnejšie. Vedeli sme, že musíme hrať 40 minút naplno. Túto vec sme dodržali. Aj keď to dnes nebolo basketbalové, víťazstvo sa počíta.“

1. Ako zabrániť povodniam, či suchu? Riešenie nájde Climathon
  2. 322 m2 a mesto ako na dlani. Bratislava má atypický penthouse
  3. 3 najväčšie chyby pri zateplení šikmej strechy
  4. Tatra banka opäť rozdáva vreckové 22 eur k novému Detskému účtu
  5. Prečo sú pneumatiky dôležitejšie ako bezpečnostné pásy?

Premnožili sa potkany, sú aj v nemocničnom parku

S príchodom jesene potkanov pribúda, upozornili na to aj obyvatelia.

Fotogaléria: FC Nitra U19 - Podbrezová 2:1 (+VIDEO)

Starší dorast FC Nitra prerušil sériu piatich kôl bez víťazstva a súperom z Podbrezovej pripravil len tretiu porážku v sezóne.

Vráble doma bez korenia, Šaľa predĺžila svoju úspešnú šnúru

III. LIGA: Rezerva Nitry vyšla znova naprázdno a klesá v tabuľke. Preskočili ju Šaľa a Gabčíkovo, ktoré natiahli svoje série. Nové Zámky schytali desinku.