Streda, 23. september, 2020 | Meniny má ZdenkaKrížovkyKrížovky

Štvrtá výhra basketbalistiek Nitry

Po polčasovom trápení sa v nedeľu večer napokon Nitrianky rozbehli.

V nedeľu večer im patril potlesk. V tomto týždni čakajú Nitrianky dva duely s náročnými súpermi. V nedeľu večer im patril potlesk. V tomto týždni čakajú Nitrianky dva duely s náročnými súpermi. (Zdroj: Ladislav Odráška)

10. kolo: BKM Junior UKF Nitra - Slovan Bratislava 71:58 (18:18, 12:14, 17:10, 24:16). Nitrianky začali pasívne, úvodná päťminútovka patrila Slovanu. Vyrovnané skóre pokračovalo aj v druhej štvrtine, o polčasovom víťazstve hostí rozhodli šestky Vaigl 30 sekúnd pred koncom. Nástup do druhej časti hry mali hráčky BKM výborný, v 25. minúte bol stav štvrtiny 7:0. Slovanistky sa nevedeli presadiť v útoku, defenzíva Nitry im robila problém. V poslednej časti to bol najprv koncert Laury Dubeňovej, jej deväť bodov za tri a pol minúty rozhodlo o výsledku. Nitra viedla 57:44 a aj napriek miernemu poľavenie si do tabuľky pripísala ďalšiu výhru.

R Gálová, Bara, Fontányi, trestné hody 13/23 - 10/22, fauly 23 - 23.
BKM: La. Dubeňová 19, Martišková 13, Fehérová 5, Vajková 3, Horvátová (Babaríková 12, Svetlíková 11, Zentková 6, Havranová 2, Sailerová).

Pavol Horička, tréner: „Prvý polčas bol z našej strany veľmi pasívny, zle sme bránili. Súper si vytváral ľahké príležitosti. My sme robili, naopak, jednoduché chyby v obrane. V druhom polčase, najmä v tretej štvrtine, sme konečne začali lepšie brániť, tlačili sme na prihrávku. Slovan mal zrazu problémy postaviť nejaký súvislý útok. Hrali sme celkovo oveľa rýchlejšie, aj smerom do protiútoku. Z toho pramenila naša výhoda, aj zmena skóre, ktorá prišla. V záverečných troch minútach sme trochu poľavili, ale čakal som, že to bude ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Som rád, že sme ho zvládli.“

Fotogalériu Miroslava Slávika z prvého polčasu nájdete tu.

Ostatné výsledky: B. Bystrica - Piešťany 42:55, Šamorín - Ružomberok 47:70, Poprad - Good Angels 44:66 (predohrali). Dohrávka: Poprad - Piešťany 34:79.

1. Good Angels 10 10 0 841:471 20
2. Ružomberok 10 8 2 751:486 18
3. Piešťany 9 8 1 642:379 17
4. Nitra 9 4 5 508:644 13
5. Poprad 10 3 7 530:686 13
6. B. Bystrica 10 3 7 478:667 13
7. Šamorín 10 2 8 543:690 12
8. Slovan 10 1 9 452:722 11

Dohrávka: 6. 12. o 18.00 h Piešťany - Nitra.
11. kolo - 9. 12. o 20.00 h Nitra - Ružomberok.