NITRA. Mobilné pracovisko Národnej transfúznej služby SR z Nitry zavítalo dnes na Pieskovú ulicu v Nitre do sídla Krajského riaditeľstva Policajného zboru. Spolu 16 hasičov a 20 policajtov z Nitrianskeho, Topoľčianskeho a Zlatomoravského okresu tu spoločne darovali krv. Akcie sa dokonca zúčastnila celá čata nitrianskych hasičov pod vedením Ľuboša Kriššáka.
Podľa slov krajskej policajnej hovorkyne Renáty Čuhákovej sa podujatie konalo už po 14-ty raz. Od roku 2011 tak policajti a hasiči pokračujú v spoločnej tradícii a už majú objednané aj termíny na budúci rok.
Hasiči a policajti pri svojej služobnej činnosti denno-denne pomáhajú pri rôznych nehodách, úrazoch a nešťastných udalostiach a tak darcovstvo krvi je pre nich prirodzenou súčasťou života.
Autor: PO