Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Vianočný turnaj v Šali s prekvapujúcim scenárom

Na piatom ročníku halového podujatia sa z nečakaného prvenstva tešili futbalisti Hodov, mestskej časti Galanty.

Snímka zo zápasu mužstiev, ktoré skončili na prvom a druhom mieste: Hody (v červenom) proti Šalianskym legendám. Snímka zo zápasu mužstiev, ktoré skončili na prvom a druhom mieste: Hody (v červenom) proti Šalianskym legendám. (Zdroj: Peter Prna)

Jubilejný piaty ročník Vianočného futbalového turnaja v Šali mal byť už aj z hľadiska obsadenia ozdobou, ale úmrtie trénera Galanty Tibora Meszlényiho, ktorý viedol na IV. ročníku víťaza turnaja, ovplyvnilo jeho priebeh, pretože organizátori museli pre neúčasť obhajcu pohára prežrebovať rozpis duelov. Všetci účastníci si uctili pamiatku T. Meszléniyho hneď v úvode turnaja minútou ticha.

Zdá sa, že šaliansky región po populárnom futbalovom turnaji o Pohár firmy TIBI, ktorý je aj zároveň neoficiálnymi halovými majstrovstvami okresu Šaľa (18. ročník bude 13. januára) dostal vďaka aktivitám Jozefa Nováka, sponzorom a podpore mesta Šaľa do vienka ďalší významný turnaj, ktorý láka z roka na rok vyššiu kvalitu. Potvrdzujú to aj jeho predošlí víťazi, keď v 2. ročníku vyhrala druholigová Sereď, v treťom excelovali hráči MFsK Nitra, účastník slovenskej futsalovej extraligy, a o rok neskôr si prvenstvo odniesol treťoligový Slovan Galanta.

Skryť Vypnúť reklamu

Fotogalériu Petra Prnu nájdete tu .

Po slávnostnom otvorení a výkope primátora mesta Šaľa Jozefa Belického sa rozbehli súboje šiestich účastníkov. V akcii boli Dolné Saliby (IV. liga), Trnovec n.V., Betonáris Šaľa A a B, Hody (všetko účastníci novozriadenej VII. ligy Galanta-Šaľa) a šiestym účastníkom bol veľmi kvalitný výber šalianskych legiend. Mohli sme vidieť nielen tých, čo v minulosti úspešne reprezentovali v druhej lige šalianske Duslo, ale viacerí z nich ešte aj v súčasnosti patria medzi opory mužstiev, od prvej ligy počnúc: Dušan Kolmokov, Márius Charizopulos, Daniel Rehák, Tomáš Hučko, Lukáš Szabo, Tomáš Obert, Marián Ďatko, Richard Prúčny, Ádám Rusznák.

Hneď úvodné stretnutia naznačili, že o prekvapenia na jubilejnom turnaji nebude núdza. Hneď v prvom dueli iba remizovali Dolné Saliby 0:0 s Hodmi, keď brankár František Valenský predviedol niekoľko výborných zákrokov. V ďalšom si síce legendy aj vďaka úvodnému gólu Hučka (pozn.: na jeseň bol zo Žiliny na hosťovaní v Ostrave) poradili s Trnovcom, ale v súboji mužstiev Betonárisu vyšla víťazne zo súboja rezerva. V ďalšom súboji Dolné Saliby (pozn.: chýbal im najlepší strelec súťaže Dušan Bednár) opäť uhrali bezgólovú remízu, ale so šalianskymi legendami, pričom Hody „rozbili“ A-mužstvo Betonárisu vysoko 4:0 a poradie na špici priebežnej tabuľky sa začalo poriadne zamotávať.

Skryť Vypnúť reklamu

Hody zaskočili súperov

Siedmy duel na turnaji priniesol prekvapujúco šťastie pre šieste mužstvo okresnej súťaže FK Hody. Šalianske legendy mali veľkú prevahu, ale Valenský priam v bránke čaroval. Po presnom zásahu sa síce v 12. minúte dostala Šaľa do vedenia Konopáskom, ale Hody dvomi gólmi Mécsesa v závere zápasu otočili skóre a po víťazstve 1:2 pripravili najväčšie prekvapenie turnaja. Razom sa stali nečakaným ašpirantom na prvenstvo.

V treťom svojom stretnutí síce Dolné Saliby konečne strelili gól (dal ho šaliansky odchovanec Keszely), ale najlepší strelci turnaja Hadža s Moťovským v drese rezervy Betonárisu nelenili a pripravili účastníkovi štvrtej ligy taktiež prvú prehru. Šalianske legendy, ak ešte chceli živiť nádej na úspech, museli si v štvrtom svojom stretnutí poradiť s rezervou Betonárisu (pozn.: až dovtedy bola podobne ako Hody bez prehry). Legendy zabrali naplno a poslali aj vďaka hetriku veterána Mariána Ďatka rezervu z palubovky s vysokou prehrou 5:1. Aj keď sa Hody v stretnutí s Trnovcom trápili, nakoniec gól Kubovicsa rozhodol o ich chudobnom víťazstve 1:0, ale s potešením so zisku dôležitých troch bodov.

Skryť Vypnúť reklamu

Záverečné tri stretnutia boli akoby vystrihnuté z napínavej detektívky, pretože v každom dueli išlo o veľa. V trinástom stretnutí sa stretli Hody s rezervou Betonárisu a v prípade prehry by boli prišli o prvé miesto. Strelecky disponovaný Hadža aj dostal dva razy rezervu do vedenia, ale nadšene hrajúce Hody dokázali nielen vyrovnať, ale dokázali Botkom streliť v záverečných sekundách aj víťazný gól znamenajúci prvenstvo v jubilejnom piatom ročníku (pozn.: pred rokom skončili Hody až na 6. mieste). Rezerva Betonárisu tak prišla prehrou aj o druhé miesto v konečnom poradí, na ktoré sa dostali šalianske legendy vďaka víťazstvu 3:1 nad Betonárisom A. Aj v poslednom stretnutí turnaja sa mohlo v prípade víťazstva zverencov trénera Klincka meniť poradie v tabuľke. Trnovec sa aj dostali rýchlym gólom legionára Smiljaniča do vedenia, ale účastník štvrtej ligy v mohutnom závere sa predsa presadil a po dvoch presných zásahoch Ondreja Prístavka v závere nakoniec vyhral 2:1 a skončil tesne za stupňom víťazov.

Ocenili mužstvá a najlepších hráčov

Ďalší jubilejný ročník veľmi vydareného halového futbalového turnaja spestrila vydarená a bohatá tombola, keď organizátori pripravili pre zúčastnené mužstvá a futbalových priaznivcov viac ako 50 cien, vrátane troch darčekových košov.
K úrovni turnaja prispela aj rozhodcovská dvojica Marián Božik - Marek Rajtár, ako aj masér futbalistov Galanty a Šale Miloš Macala, zabezpečujúci zdravotnícku službu.

Najlepšie tri hráčske kolektívy si odniesli poháre pre najlepších (Hody navyše aj putovnú trofej), ktoré odovzdal ich kapitánom poslanec mesta Šaľa a Nitrianskeho samosprávneho kraja Róbert Andráši spolu s hlavným organizátorom Jozefom Novákom.

Ocenenie si prevzal aj najlepší brankár turnaja František Valenský z FK Hody a zopakoval tak úspech z 3. ročníka, keď skončili Hody na druhom mieste. S ôsmymi gólmi sa najlepším strelcom stal Radovan Hadža (Betonáris Šaľa B). Cenu pre najlepšieho hráča turnaja získal Marián Ďatko (Šalianske legendy), ktorý patril napriek štyridsiatke v jesennej časti majstrovskej súťaže medzi najlepších hráčov Dusla Šaľa v tretej lige. Cenu za najkrajší gól si odniesol Norbert Keszely, strelil ho v stretnutí Dolné Saliby - Betonáris Šaľa B (2:4).

Organizátori turnaja, ale najmä hráčske kolektívy Šalianske legendy, Hody a Dolné Saliby si uctili po slávnostnom vyhodnotení pamiatku zosnulého Tibora Meszlényiho (viacerých hráčov z týchto viedol ako tréner) odohraním dvoch exhibičných stretnutí, ktoré dali dôstojnú bodku za vydareným podujatím. Pre účastníkov bolo vhodným vyplnením dlhej zimnej prípravy a pre mužstvá Trnovca n,V, a Betonárisu Šaľa aj dobrou rozcvičkou pred januárovým 18. ročníkom TIBI Cupu, na ktorom budú štartovať.

Výsledky 5. ročníka Vianočného futbalového turnaja

Hody - D. Saliby 0:0, Betonáris Šaľa A 4:0, Šalianske legendy 2:1, Trnovec n.V. 1:0, Betonáris Šaľa B 3:2.
Šalianske legendy - Betonáris B 5:1, D. Saliby 0:0, Trnovec n.V. 2:0, Betonáris A 3:1.
Betonáris B - D. Saliby 4:2, Trnovec n.V. 6:2, Betonáris A 3:2.
D. Saliby - Trnovec n/V 2:1, Betonáris A 3:3.
Trnovec n.V. - Betonáris A 1:0.

1. Hody 5 4 1 0 10:3 13
2. Šal. legendy 5 3 1 1 11:4 10
3. Betonáris B 5 3 0 2 16:14 9
4. D. Saliby 5 1 3 1 7:8 6
5. Trnovec n.V. 5 1 0 4 4:11 3
6. Betonáris A 5 0 1 4 6:14 1

Výsledky záverečnej exhibície:
Šalianske legendy - Hody 3:2 (3:0), Ďatko, Kolmokov, Čirik - F. Valenský, Pogcean.
Šalianske legendy - Dolné Saliby 4:1 (2:1), Ďatko, Tomiš, Čirik, Gajdoš - Keszely.

AKO NASTÚPILI

HODY: F. Valenský - Bičan, Cséfalvay 1 gól, Divičan, Grell, Rusek, Szarka 1, Miklos, Kubovics 2, Bottka 3, Vrábel, Lax, Šulc, Pogcean, Mécses 3, Laššu, Barczi. Hrajúci tréner M. Klačan, vedúci mužstva J. Novotný.
ŠALIANSKE LEGENDY: D. Kolmokov, Rusznák, M. Valenský - Hučko 1, Kružlík 1, Ďatko 3, Tomiš, Cs. Takács 1, Konopásek 2, Gajdoš, Čirik, Rehák 1, Mujkoš, T. Obert, Harčár, R. Prúčny, L. Szabó, Jakubjak, M. Charizopulos 1, Čurgali.
BETONÁRIS B: Csimma - Baran 1, Tóth, Drahoš, Hadža 8, J. Kamenár 1, M. Chrenko 1, Moťovský 5, Práznovský.
D. SALIBY: Lapos - R. Szabó, Lang 1, Keszely 3, Varga, Nagy 1, Farkaš, O. Prístavok 2, Dobri, Knaus, Freniak, Ľ. Halák, M. Prístavok. Tréner Sz. Halák, vedúci mužstva M. Valenský.
TRNOVEC n.V.: Zsille - Telkesi, Karkuš, Végh, M. Takács, Smiljanic 1, M. Horváth 1, N. Horváth, Szitás, P. Horváth, Vanek, Žigárdi, Janáč, Čapičík 2, Barány, Krupa. Tréner V. Klincko.
BETONÁRIS A: Šimko - Mikéci 1, Čunčík 1, Vágó, Krutý 1, Magyarics, Szórad 2, Prágai, Šándrik 1.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
 2. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
 3. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
 4. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
 5. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
 6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
 7. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
 8. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
 9. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť
 10. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy
 1. Podcast: Jeden lístok, veľa tratí
 2. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
 3. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
 4. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
 5. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
 6. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 7. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
 8. COOP Jednota je najdôveryhodnejším slovenským predajcom potravín
 9. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
 10. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
 1. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 15 793
 2. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 14 012
 3. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 9 790
 4. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 9 695
 5. Aká je chémia vôní 9 312
 6. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 9 292
 7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 648
 8. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom 8 620
 9. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 8 067
 10. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy 7 617
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Obchodovali s anabolikami aj tabletkami na sex, polícia privierala oči. Bývalý silák dostal 23 rokov

Rozsudok je už právoplatný. Odsúdeným prepadne majetok v prospech štátu.

V kauze boli odsúdení štyria muži a jedna žena.

Na stanici v Nitre napadli muža po tom, ako upozornil na rúško

Incident sa stal v čakárni na autobusovej stanici.

Dvaja muži sedeli v čakárni bez rúška. Útočil muž vľavo.

Nemocnica v Zlatých Moravciach zaznamenala výrazné zlepšenie aktuálneho stavu

Znížil sa počet pozitívnych pacientov aj zamestnancov.

Ilustračné foto.

Staré divadlo pripravuje inscenáciu Doktor Faust

Po takmer 30 rokoch sa na javisko vráti titul Doktor Faust.

Takto vzniká nová inscenácia Doktor Faust.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Na stanici v Nitre napadli muža po tom, ako upozornil na rúško

Incident sa stal v čakárni na autobusovej stanici.

Zdravotná sestra z Čadce prekonala COVID-19: Myslela som si, že zomriem

Pri pociťovaní príznakov sa začala liečiť sama. Bola to chyba.

Aktualizované o vyjadrenie Park Snow Donovaly a predsedu NR SR

Na Donovaloch otvorili lyžiarsku sezónu. Nie je jasné, ako dlho potrvá

Minister Doležal konštatoval, že minimálne do pondelka (7. 12.) môžu byť otvorené všetky lyžiarske strediská. Na pandemickej komisii očakáva vecnú a konštruktívnu diskusiu o osude tohtoročnej lyžiarskej sezóny.

AKTUÁLNE: V Čadci našli ďalších utečencov

Ich strastiplná cesta sa skončila na Kysuciach.

Už ste čítali?