Piatok, 7. máj, 2021 | Meniny má MonikaKrížovkyKrížovky

Vianočný turnaj v Šali s prekvapujúcim scenárom

Na piatom ročníku halového podujatia sa z nečakaného prvenstva tešili futbalisti Hodov, mestskej časti Galanty.

Snímka zo zápasu mužstiev, ktoré skončili na prvom a druhom mieste: Hody (v červenom) proti Šalianskym legendám. Snímka zo zápasu mužstiev, ktoré skončili na prvom a druhom mieste: Hody (v červenom) proti Šalianskym legendám. (Zdroj: Peter Prna)

Jubilejný piaty ročník Vianočného futbalového turnaja v Šali mal byť už aj z hľadiska obsadenia ozdobou, ale úmrtie trénera Galanty Tibora Meszlényiho, ktorý viedol na IV. ročníku víťaza turnaja, ovplyvnilo jeho priebeh, pretože organizátori museli pre neúčasť obhajcu pohára prežrebovať rozpis duelov. Všetci účastníci si uctili pamiatku T. Meszléniyho hneď v úvode turnaja minútou ticha.

Zdá sa, že šaliansky región po populárnom futbalovom turnaji o Pohár firmy TIBI, ktorý je aj zároveň neoficiálnymi halovými majstrovstvami okresu Šaľa (18. ročník bude 13. januára) dostal vďaka aktivitám Jozefa Nováka, sponzorom a podpore mesta Šaľa do vienka ďalší významný turnaj, ktorý láka z roka na rok vyššiu kvalitu. Potvrdzujú to aj jeho predošlí víťazi, keď v 2. ročníku vyhrala druholigová Sereď, v treťom excelovali hráči MFsK Nitra, účastník slovenskej futsalovej extraligy, a o rok neskôr si prvenstvo odniesol treťoligový Slovan Galanta.

Skryť Vypnúť reklamu

Fotogalériu Petra Prnu nájdete tu .

Po slávnostnom otvorení a výkope primátora mesta Šaľa Jozefa Belického sa rozbehli súboje šiestich účastníkov. V akcii boli Dolné Saliby (IV. liga), Trnovec n.V., Betonáris Šaľa A a B, Hody (všetko účastníci novozriadenej VII. ligy Galanta-Šaľa) a šiestym účastníkom bol veľmi kvalitný výber šalianskych legiend. Mohli sme vidieť nielen tých, čo v minulosti úspešne reprezentovali v druhej lige šalianske Duslo, ale viacerí z nich ešte aj v súčasnosti patria medzi opory mužstiev, od prvej ligy počnúc: Dušan Kolmokov, Márius Charizopulos, Daniel Rehák, Tomáš Hučko, Lukáš Szabo, Tomáš Obert, Marián Ďatko, Richard Prúčny, Ádám Rusznák.

Hneď úvodné stretnutia naznačili, že o prekvapenia na jubilejnom turnaji nebude núdza. Hneď v prvom dueli iba remizovali Dolné Saliby 0:0 s Hodmi, keď brankár František Valenský predviedol niekoľko výborných zákrokov. V ďalšom si síce legendy aj vďaka úvodnému gólu Hučka (pozn.: na jeseň bol zo Žiliny na hosťovaní v Ostrave) poradili s Trnovcom, ale v súboji mužstiev Betonárisu vyšla víťazne zo súboja rezerva. V ďalšom súboji Dolné Saliby (pozn.: chýbal im najlepší strelec súťaže Dušan Bednár) opäť uhrali bezgólovú remízu, ale so šalianskymi legendami, pričom Hody „rozbili“ A-mužstvo Betonárisu vysoko 4:0 a poradie na špici priebežnej tabuľky sa začalo poriadne zamotávať.

Skryť Vypnúť reklamu

Hody zaskočili súperov

Siedmy duel na turnaji priniesol prekvapujúco šťastie pre šieste mužstvo okresnej súťaže FK Hody. Šalianske legendy mali veľkú prevahu, ale Valenský priam v bránke čaroval. Po presnom zásahu sa síce v 12. minúte dostala Šaľa do vedenia Konopáskom, ale Hody dvomi gólmi Mécsesa v závere zápasu otočili skóre a po víťazstve 1:2 pripravili najväčšie prekvapenie turnaja. Razom sa stali nečakaným ašpirantom na prvenstvo.

V treťom svojom stretnutí síce Dolné Saliby konečne strelili gól (dal ho šaliansky odchovanec Keszely), ale najlepší strelci turnaja Hadža s Moťovským v drese rezervy Betonárisu nelenili a pripravili účastníkovi štvrtej ligy taktiež prvú prehru. Šalianske legendy, ak ešte chceli živiť nádej na úspech, museli si v štvrtom svojom stretnutí poradiť s rezervou Betonárisu (pozn.: až dovtedy bola podobne ako Hody bez prehry). Legendy zabrali naplno a poslali aj vďaka hetriku veterána Mariána Ďatka rezervu z palubovky s vysokou prehrou 5:1. Aj keď sa Hody v stretnutí s Trnovcom trápili, nakoniec gól Kubovicsa rozhodol o ich chudobnom víťazstve 1:0, ale s potešením so zisku dôležitých troch bodov.

Skryť Vypnúť reklamu

Záverečné tri stretnutia boli akoby vystrihnuté z napínavej detektívky, pretože v každom dueli išlo o veľa. V trinástom stretnutí sa stretli Hody s rezervou Betonárisu a v prípade prehry by boli prišli o prvé miesto. Strelecky disponovaný Hadža aj dostal dva razy rezervu do vedenia, ale nadšene hrajúce Hody dokázali nielen vyrovnať, ale dokázali Botkom streliť v záverečných sekundách aj víťazný gól znamenajúci prvenstvo v jubilejnom piatom ročníku (pozn.: pred rokom skončili Hody až na 6. mieste). Rezerva Betonárisu tak prišla prehrou aj o druhé miesto v konečnom poradí, na ktoré sa dostali šalianske legendy vďaka víťazstvu 3:1 nad Betonárisom A. Aj v poslednom stretnutí turnaja sa mohlo v prípade víťazstva zverencov trénera Klincka meniť poradie v tabuľke. Trnovec sa aj dostali rýchlym gólom legionára Smiljaniča do vedenia, ale účastník štvrtej ligy v mohutnom závere sa predsa presadil a po dvoch presných zásahoch Ondreja Prístavka v závere nakoniec vyhral 2:1 a skončil tesne za stupňom víťazov.

Ocenili mužstvá a najlepších hráčov

Ďalší jubilejný ročník veľmi vydareného halového futbalového turnaja spestrila vydarená a bohatá tombola, keď organizátori pripravili pre zúčastnené mužstvá a futbalových priaznivcov viac ako 50 cien, vrátane troch darčekových košov.
K úrovni turnaja prispela aj rozhodcovská dvojica Marián Božik - Marek Rajtár, ako aj masér futbalistov Galanty a Šale Miloš Macala, zabezpečujúci zdravotnícku službu.

Najlepšie tri hráčske kolektívy si odniesli poháre pre najlepších (Hody navyše aj putovnú trofej), ktoré odovzdal ich kapitánom poslanec mesta Šaľa a Nitrianskeho samosprávneho kraja Róbert Andráši spolu s hlavným organizátorom Jozefom Novákom.

Ocenenie si prevzal aj najlepší brankár turnaja František Valenský z FK Hody a zopakoval tak úspech z 3. ročníka, keď skončili Hody na druhom mieste. S ôsmymi gólmi sa najlepším strelcom stal Radovan Hadža (Betonáris Šaľa B). Cenu pre najlepšieho hráča turnaja získal Marián Ďatko (Šalianske legendy), ktorý patril napriek štyridsiatke v jesennej časti majstrovskej súťaže medzi najlepších hráčov Dusla Šaľa v tretej lige. Cenu za najkrajší gól si odniesol Norbert Keszely, strelil ho v stretnutí Dolné Saliby - Betonáris Šaľa B (2:4).

Organizátori turnaja, ale najmä hráčske kolektívy Šalianske legendy, Hody a Dolné Saliby si uctili po slávnostnom vyhodnotení pamiatku zosnulého Tibora Meszlényiho (viacerých hráčov z týchto viedol ako tréner) odohraním dvoch exhibičných stretnutí, ktoré dali dôstojnú bodku za vydareným podujatím. Pre účastníkov bolo vhodným vyplnením dlhej zimnej prípravy a pre mužstvá Trnovca n,V, a Betonárisu Šaľa aj dobrou rozcvičkou pred januárovým 18. ročníkom TIBI Cupu, na ktorom budú štartovať.

Výsledky 5. ročníka Vianočného futbalového turnaja

Hody - D. Saliby 0:0, Betonáris Šaľa A 4:0, Šalianske legendy 2:1, Trnovec n.V. 1:0, Betonáris Šaľa B 3:2.
Šalianske legendy - Betonáris B 5:1, D. Saliby 0:0, Trnovec n.V. 2:0, Betonáris A 3:1.
Betonáris B - D. Saliby 4:2, Trnovec n.V. 6:2, Betonáris A 3:2.
D. Saliby - Trnovec n/V 2:1, Betonáris A 3:3.
Trnovec n.V. - Betonáris A 1:0.

1. Hody 5 4 1 0 10:3 13
2. Šal. legendy 5 3 1 1 11:4 10
3. Betonáris B 5 3 0 2 16:14 9
4. D. Saliby 5 1 3 1 7:8 6
5. Trnovec n.V. 5 1 0 4 4:11 3
6. Betonáris A 5 0 1 4 6:14 1

Výsledky záverečnej exhibície:
Šalianske legendy - Hody 3:2 (3:0), Ďatko, Kolmokov, Čirik - F. Valenský, Pogcean.
Šalianske legendy - Dolné Saliby 4:1 (2:1), Ďatko, Tomiš, Čirik, Gajdoš - Keszely.

AKO NASTÚPILI

HODY: F. Valenský - Bičan, Cséfalvay 1 gól, Divičan, Grell, Rusek, Szarka 1, Miklos, Kubovics 2, Bottka 3, Vrábel, Lax, Šulc, Pogcean, Mécses 3, Laššu, Barczi. Hrajúci tréner M. Klačan, vedúci mužstva J. Novotný.
ŠALIANSKE LEGENDY: D. Kolmokov, Rusznák, M. Valenský - Hučko 1, Kružlík 1, Ďatko 3, Tomiš, Cs. Takács 1, Konopásek 2, Gajdoš, Čirik, Rehák 1, Mujkoš, T. Obert, Harčár, R. Prúčny, L. Szabó, Jakubjak, M. Charizopulos 1, Čurgali.
BETONÁRIS B: Csimma - Baran 1, Tóth, Drahoš, Hadža 8, J. Kamenár 1, M. Chrenko 1, Moťovský 5, Práznovský.
D. SALIBY: Lapos - R. Szabó, Lang 1, Keszely 3, Varga, Nagy 1, Farkaš, O. Prístavok 2, Dobri, Knaus, Freniak, Ľ. Halák, M. Prístavok. Tréner Sz. Halák, vedúci mužstva M. Valenský.
TRNOVEC n.V.: Zsille - Telkesi, Karkuš, Végh, M. Takács, Smiljanic 1, M. Horváth 1, N. Horváth, Szitás, P. Horváth, Vanek, Žigárdi, Janáč, Čapičík 2, Barány, Krupa. Tréner V. Klincko.
BETONÁRIS A: Šimko - Mikéci 1, Čunčík 1, Vágó, Krutý 1, Magyarics, Szórad 2, Prágai, Šándrik 1.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
 2. Príbehy investorov: Na čo si dávať pozor?
 3. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
 4. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
 5. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
 6. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
 7. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
 8. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
 9. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
 10. Deti sa počas pandémie vrátili dozadu, hovorí pedagogička
 1. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
 2. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
 3. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
 4. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
 5. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
 6. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
 7. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
 8. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
 9. Ako zabezpečiť vhodné podmienky na dôstojnú prácu?
 10. Moderná drevostavba s vlastným rukopisom
 1. Zaočkovaní dostávajú pivo zdarma alebo 350 eur 58 020
 2. Ste finančný guru? Otestujte sa a investujte s mobilom 18 608
 3. Deti sa počas pandémie vrátili dozadu, hovorí pedagogička 14 966
 4. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú? 12 723
 5. Máte 30 a začínate investovať? Týchto 6 vecí potrebujete vedieť 8 112
 6. Minerálky pod lupou. Kedy nám škodia a kedy prospievajú? 8 050
 7. Zaujímavé príležitosti po kríze. Analytici radia, kam investovať 7 906
 8. Čo ľuďom chýba počas práce z domu najviac? Káva to nie je 7 344
 9. Tipy od delegátky: Egypt má veľa turistami neobjavených miest 7 139
 10. Investuje od dvanástich. Najväčší rast dosiahol o 1 600 percent 7 110
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Lekárka Jana Andrašovičová Burdová z infekčnej kliniky.

Na infekčnej klinike majú aktuálne len desať pacientov s covidom.

10 h
ilustračné foto

Výroba v automobilkách prebieha napriek celosvetovému nedostatku polovodičov v štandardnom režime.

17 h
Ilustračné.

Úlohou amatérskych aj profesionálnych fotografov je čo najlepšie zachytiť krásy a tradície regiónu.

18 h
Ilustračné foto.

Vrecko s kryštalickou látkou mala schované v spodnej bielizni.

18 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Muž jazdil po republike vlakom, keď sa mu minuli peniaze, túlal sa hladný po okolí Dolného Kubína.

21 h

ÚFP im dôrazne neodporúča dohrať tri ligové kolá.

20 h

Momentálne sú vo výstavbe cyklotrasy na Piešťanskej ulici a Na kamenci.

22 h

Mercedes vyletel zo zákruty. Na mieste, kde sa stala nehoda, osadili bicykel duchov.

2. máj

Už ste čítali?