Streda, 19. september, 2018 | Meniny má Konštantín

Mladí Nitrania končia v Lige majstrov. So vztýčenými hlavami

Klub spod Zobora dlho odolával holandskému favoritovi, kapituloval v nadstavenom čase.

Marek Fábry bol autorom oboch gólov Nitranov do siete Feyenoordu. (Zdroj: Ladislav Odráška)

FC Nitra – Feyenoord Rotterdam 2:3 (2:1).

Góly: 31. a 43. M. Fábry – 20. a 71. Kökcü, 90+ Burger. R Ardeleanu (ČR), ŽK: Kökcü, 2200 divákov.

FC: R. Baláži – Fabiš, R. Kóša, Straňák, Paľo – Macho, Pajer – Guláš, Dojčinovič (70. Sádovský), Rybanský (87. Tancik) – Ma. Fábry.

Hostia začali zhurta, už v prvej minúte zachránil Nitre krk Baláži, keď sa v tutovke dobre rozčapil pred Huijgenom, neskôr vychytal aj Burgera. Feyenoord si obagoval ihrisko, akcie vymýšľali El Bouchataoui a Kökcü, ak sa bielo-modrí náhodou dostali k lopte, hučala nepresnosť. V 19. minúte už hrdelný tlak nevydržali, z krásnej akcie Balážiho znehybnil Kökcü – 0:1. Čakal sa hladký priebeh, no prišiel opak! Nitra zodvážnela, do útoku zavelil Guláš, dve možnosti ešte Rotterdam zblokoval, ale dva milimetrové centre Fabiša zakončil Fábry – 2:1. Ani prestávka neuškodila Nitranom, Fábry unikol, prihral Gulášovi, ale toho zblokovali. Okamžite na opačnej strane pohrozili hostia, Kökcü prestrelil. Po hodine hry hlavičkoval Lewis, ale Baláži sa zaskvel. Nitrania hrali obetavo, bránili najtesnejší náskok. Po výbornej práci v šestnástke a pätičke Toureho Kökcü v 72. minúte nechytateľne vyrovnal ľavačkou. Po vyrovnávajúcom góle neustal tlak Holanďanov, nitrianske hradby s desiatimi mužmi však odolávali. Dve minúty pred koncom mohol rozhodnúť spoza šestnástky Zwarts, jeho delovka išla tesne nad. V 91. minúte však Nitranom vykypelo z hrnca, po rohu ľavačkou zo šestnástich metrov rozplakal mladých trogárov Burger.

Pozrite si ďalšie fotky: Fotogaléria: Nitra – Feyenoord 2:3

Martin Babinec, tréner: „Do zápasu sme nevstúpili vôbec dobre a ako sme si predstavovali. Mali sme prvý súťažný zápas v tomto roku. Chýbala nám istota, mali sme príveľký rešpekt. Po góle sme sa otriasli, začali sme viacej dostupovať, boli sme agresívni, živší. Nič iné nám v podstate neostávalo. Boli sme nebezpeční, dali sme dva krásne góly. Do druhého polčasu sme nechceli nastúpiť defenzívne, ale keby sa nám podarilo streliť gól na 3:1, situáciu by sme si výrazne zľahčili. Súper mal prevahu, krútil nás. Podržal nás brankár, hostia vyrovnali úplne zaslúžene. Bohužiaľ, na konci sa od nás odklonilo šťastie, dostali sme gól, ktorému sa dalo zabrániť. Fabiš spravil chybu, riešil to futbalovo. Pre nás to je smutné, ale hráči vydali zo seba maximum."

1. Alena Bašistová: Nikomu nejdem brať hlasy a ani s nimi kšeftovať
  2. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať