Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Oči pre plač. Nemám slov, hovoril po zápase Baláži (+VIDEO)

V druhom polčase sa prejavila kvalita holandských tulipánov, Nitranov prehrávali najmä v strede poľa.

Róbert Baláži zaujal výborný výkonom v bráne, Marek Fábry dvoma strelenými gólmi. Róbert Baláži zaujal výborný výkonom v bráne, Marek Fábry dvoma strelenými gólmi. (Zdroj: Ladislav Odráška)
Prečítajte si tiež: Mladí Nitrania končia v Lige majstrov. So vztýčenými hlavami Čítajte

Smutní-presmutní boli včera dorastenci FC Nitra. V šesťnásťfinále mládežníckej Ligy majstrov mali holandský veľkoklub Feyenoord Rotterdam takpovediac na lopate. Dvadsať minút pred koncom viedli 2:1 po dvoch trefách Mareka Fábryho. Napokon im však zostali oči pre plač, v prvej minúte nadstaveného času dával súper na 2:3. Po poslednom hvizde rozhodcu ako jeden muž popadali Nitrania na trávnik, niektorí mali pri odchode z trávnika mokré oči. „Slová sa hľadajú ťažko...“ vystihol atmosféru v šatni Fábry. „Nemám slov,“ pridal sa gólman Róbert Baláži.

Bielomodrí sa však nemajú za čo hanbiť, so súperom zvučného mena sa ruvali statočne. „Remízu sme stratili v posledných sekundách. Mohli sme ísť do penaltového rozstrelu, kde by rozhodovalo šťastie. Feyenoord nás v druhom polčase zatlačil, ukázala sa ich kvalita,“ vravel dvojgólový strelec, ktorý zaujal aj funkcionárov Feyenoordu. „Góly by som vymenil za postup,“ hovoril Marek.

Pozrite si fotky: Fotogaléria: Nitra - Feyenoord 2:3 Čítajte

Po dvadsiatich minútach by však na Nitranov nevsadil nikto ani deravý groš. Hostia boli technickejší, rýchlejší, kombinačnejší, našich chlapcov prehrávali prakticky vo všetkom a zaslúžene viedli. „Hrali sme strašne v úvode. Začali sme až po inkasovanom góle. To sme my, začneme hrať, až keď dostaneme gól,“ hodnotil Baláži, ktorý si prvý úspešný zákrok pripísal už v pätnástej sekunde. „Pomohol mi, chytil som sa a v bráne som sa cítil dobre. Po prvom odkope som si zranil koleno, tak som odkopával so záťažou.“

Na štadión FC ViOn, kde sa duel hral, si našlo cestu napokon 2200 divákov. „Pomohli nám, aj vďaka nim sme sa hecli a otočili výsledok. Ďakujeme všetkým, ktorí si našli cestu na štadión,“ dodal Marek Fábry.