Sobota, 21. júl, 2018 | Meniny má Daniel

Rozhodol sedemminútový úsek 14:0

Basketbalistky Nitry si poradili s Banskou Bystricou a stále sú v hre o piate miesto pred štartom play-off.

Basketbalistky Nitry aj druhýkrát porazili doma súperky z Banskej Bystrice. V bielom zľava Fehérová, Horvátová a Zentková. (Zdroj: Ladislav Odráška)

BKM Junior UKF Nitra - BK ŠKP 08 Banská Bystrica 69:50 (25:12, 16:7, 8:18, 20:13). V stretnutiach Nitry s „policajtkami“ platilo aj tretíkrát v tejto sezóne „môj dom, môj hrad“. Od začiatku sa chopili taktovky zverenky Pavla Horičku, ktoré si už v prvej štvrtine vypracovali dvojciferný náskok. Zentková upravovala zo šestiek na 25:11. Dobrá obrana domácich dievčat pokračovala, úsek posledných 7,5 minúty prvého polčasu dokonca vyhrali so skóre 14:0. V tom čase využili neprítomnosť Jassovej, jedinej vysokej hráčky ŠKP, ktorá mala problémy s faulami. Prvé dejstvo vyhrali Nitrianky 41:19. Druhý polčas začali hostky šnúrou 16:3 a vrátili sa do zápasu. Vo štvrtej štvrtine Banskobystričanky stiahli na rozdiel 9 bodov, ale bližšie sa nedostali, takže dráma sa nekonala. Necelé tri minúty pred koncom sa im vyfaulovala sa skúsená van Dalen a Nitrianky opäť ušli na bezpečný rozdiel. Domáce dievčatá sa mohli v zápase spoľahnúť aj na dobrú trojková úspešnosť Nitry (9 z 22 pokusov). Nitrianky stále bojujú o piate miesto, čo by bola dobrá východisková pozícia pred play-off.

R Bara, Bartoš, Turček, trojky: 9 - 4, TH: 10/16 - 6/9, fauly: 18 - 17, 5 OCH: 38. van Dalen, 100 divákov.
BKM: Zentková 13, Svetlíková 10, Kubušová 10, Martišková 9, Horvátová 3 (Fehérová 15, Vajková 3, Sailerová, Havranová).
ŠKP (najviac bodov): Lukačíková 14, Matejčíková 12, Števulová 8.

Pavol Horička, tréner: „Začali sme veľmi koncentrovane, na hru súpera sme sa pripravili a prvý polčas sme zvládli dobre. V druhej štvrtine sme využili výškovú prevahu a zvýšili sme náskok. V druhom polčase sa Jassová vrátila na palubovku, súper nasadil zónovú obranu a ťažko sme sa presadzovali. Postupne sme však znovu prevzali iniciatívu a získali sme dôležité víťazstvo. Celkovo však nie som veľmi spokojný, hoci víťazstvo sa ráta. Stále sa boríme s neskúsenosťou a zbrklosťou v hre. Musíme sa pripraviť na Šamorín, ale je to skúsené družstvo, ktoré sa navyše posilnilo. Uvidíme.“

1. Špeciálna príloha: Krížovky na leto
  2. Šesť dôvodov, prečo sa oplatí cestovať do Ruska
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  8. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  9. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!

Fotogaléria: FC Nitra – Dorog 3:1

Futbalisti Nitry mali dnes ďalšiu generálku na odložený ligový štart. V Dolných Obdokovciach nastúpili proti maďarskému druholigistovi.

Proti prestavbe kotolne na bytový dom spísali ľudia petíciu

Na mieste bývalej kotolne má byť dvadsať bytov vyššieho štandardu. Firma tvrdí, že budú parkovať v garáži.

DOPRAVA 2018 – kadiaľ vedie cesta do budúcnosti?

Súčasnosť a budúcnosť cestnej infraštruktúry, vízia verejnej osobnej dopravy a smerovanie železničnej i leteckej dopravy, budú hlavným témami najväčšej medzinárodnej konferencie na Slovensku DOPRAVA 2018.

Skelety pri rieke Nitra: Úrad vydal stavebné povolenie

Investor pred jedenástimi rokmi s bytmi nepočítal.

Dorastenci Nitry doma strieborní, pohár získalo Slovácko (+FOTO)

V piatok sa pod Zoborom uskutočnil medzinárodný turnaj dorastencov Memoriál Ladislava Baláža.